החלפת ברז מטבח

some117

New member
החלפת ברז מטבח

יש לי ברז חמת במטבח (עגול כבתמונות)
לאחר זרימת מים, ישנה רטיבות בחיבור שבין השיש לברז.
אני חושש שמא הרטיבות תהרוס לי את הארונות מטבח.איך פותרים את זה. נאמר לי על ידי אינסטלטור להחליף את הברז כולו. האם זה הפתרון היחיד?
במידה וכן, איך אני בדיוק מחליף את הברז והצינורות?

some117

New member
האם זה סיפור לתקן כזה דבר לבד?

קיבלתי הצעה של 120 ש"ח אבל אני מעדיף לעשות זאת לבד.
באתר של חמת כתוב:
נזילה באזור הברז:
הדק את אום הסגירה של המנגנון במידה והנזילה אינה נפסקת החלף מנגנון
איך עושים את זה?

הכל אפשר לעשות לבד.
לפי התאור שלך, לא נראה שהבעיה במנגנון, אלא באחד האטמים. אבל יכול להיות שזה לא נכון, ומבלי לפרק, לא תדע...
&nbsp
אתה צריך להסיר את הידית, להוריד את המכסה שמתחת לידית, מתחת יש את המנגנון וכל השאר....
&nbsp

some117

New member
ואת האטם איך אני מסדר? מה צריך לרכוש? אטם לברז חמת למטבח?

דרל1

New member
תיקון ברז חמת

אותה בעיה פתרתי עי החלפת מנגנון עולה 50 שקלים החנות לחומרי בניין מתחת לידית פתח בורג אלן הורד ידית סובב כיפה מתברגת מעל הברז עם גבקה אבל שים מטלית למניעת סריטות שלוף מנגנון החוצה במשיכה למעלה שלב זה מאפשר ניקוי אבנית ולכלוך שהצטטבר הרכבה בסדר הפןך לפירוק בהצלחה

אטם מחליפים
אין לי מושג איפה משיגים, למרות שמנגנונים כבר ראיתי שמוכרים בטמבוריות. תנסה לשאול, גם בשרות שלהם, אולי ישלחו לך ?
&nbsp
אני לא רוצה לרפות את ידך לעשיה לבד, אבל מהשאלות שלך, אני לא כל כך מבין מה יהיו היכולות שלך להיכנס לזה.
&nbsp
בהצלחה בכל מקרה.

דרל1

New member
ברז חמת

ברז חמת שמופיע בתמונה זהה לברז שתקנתי ובתוכו למעט מנגנון אין שום גומיה ומנסיון רשמתי לך אופן תיקון הברז

דרל1

New member
ברז חמת

והכי חשוב לפני הפירוק של ראש הברז להוצאת מנגנון תקול יש לסגור את המים ולשחרר עודפי מים עי פתיחת הברז ובהצלחה בלי פחד

דרל1

New member
לבקשת some 117 הסבר

אם תסתכל עם פנס מתחת לידית יש חור עגול פנימה ישנו בורג אלן פתיחתו מאפשרת הוצאת הידית שאלתך מהו המנגנון אז אפשר לתארו כגליל מפלסיק עם ידית קטנה מפלסטיק שבעצם תפקידה סגירה ופתיחת מים ומעבר בין מים חמים לקרים והיא לאחר חמש שנים מתבלה והסימן הינו מים מסביב לברז כדי להחליפה יש לקנות בטמבוריה עלות 50 שקל ולפני הפירוק סגור את המים ושחרר עודפים פרק ידית וסובב את המכסה בעזרת גבקה ומטלית למניעת סריטות כשתשחרר בהברגה את המכסה תראה את המנגנון עם פלייר משוך אותו החוצה ואז תוכל לנקות אבנית שהצטברה ואותה ניתן לראות גם בצילום שפרסמתה ואחר כך מכניסים את המנגנון לתוך הברז כאשר בתחתית המנגנון ישהם שני פינים מפלסטיק אותם מכוונים לשני חורים קטנים בתושבת הברז מחזירים בהברגה ומחזקים את המכסה המתברג מחזירים ידית וסוגרים בורג אלן חזק פותחים מים והכל מסתדר ואם יש לך חשש אז קבל את ההצעה שיחליפו לך תמורת 120 שקל שיוצא 20 אחוז מערכו של ברז חדש שיהיה בהצלחה

יעקב 471

New member
לא נראה לי שהחלפת מנגנון תפתור את הנזילה

בד"כ מנגנון
דולף גורם לברז לדלוף מפתח הפיה , ואילו אצלך בגלל צורת הפיה שמחוברת לגוף הברז עי 2 אטמים ובמידה ויש שם נזילה הסיכוי הוא באטם שנשחק .
אם אתה יודע לפרק את הברז יהיה לך קל יותר להבין מי נגד מי , ככה קשה לדעת.
בנוסף אתה יכול לנסות ולראות מאין הדליפה , פשוט תנגב טוב את הברז תייבש הכל ואז יהיה לך יותר קל לראות מהיכן זה מתחיל

דרל1

New member
מצב המנגנון

רק לסבר את האוזן מתחת למנגנון יש שני אטמים אחד מים קרים שני מים חמים למקרה שהם לא אוטמים טוב יש דליפת מים שעולה לכוון מעלה ורואים שלולית על השייש אבל אם המנגנון כבר לא אוטם זה סימן שהגיע זמנו וכמו כן אין אפשרות להוציא את המנגנון בשלמותו כי הוא תיכף מתפרק אני החלפתי פעמיים מנגנון במשך 19 שנים ותאמין לי כשמוציאים אותו אין טעם להתעסק איתו ולמקרה שיש נזילה מחיבור שני הצינורות מתחת לברז הנזילה תהיה מתחת לשייש זה מנסיון עם הברז המתואר בצילום

דרל1

New member
איתור הנזילה

some 117 רק לבדיקה תנגב את הברז טוב ותסתכל עם פנס תראה אם הנזילה היא מתחת לידית ומשם נוטפים למטה על הברז ומשם לשייש זה יתן אינדיקצייה מדוייקת שהאטמים של הברז לא אוטמים והמים מציפים את החלל בו נמצא המנגנון ועולים כלפי מעלה וזה מבחינת ראותי מנגנון עשה את שלו כמו כן מה יתן פירוק הברז שמצריך בוקסה מיוחדת וגישה קשה סך הכל יוכל לראות שני צינורות שמתחברים מלמטה ולמקרה והיו נוזלים זה היה לכוון מתחת לשייש

למעלה