שאלונת בהמשך לעצה שקיבלתי פה

דניעל

New member
שאלונת בהמשך לעצה שקיבלתי פה

ניצלתי את אחה"צ הנעים, באופן יחסי למה שהיה ולמה שיהיה... ויצאתי למרפסת למלא את הרווח בין הקרמיקה לשפריץ, כפי שיעצו לי כאן.
שאלונתי היא - האם צריך להרטיב, כמו בטון?
רק רוצה לציין שהיה נעים מאוד לעבוד עם החומר הזה ואני לא מבינה איך לא גיליתי אותו עד היום. השתמשתי בקמצוץ מהשקים שהבאתי, נשארו לי עוד יותר מעשרים ק"ג מכל שק והתחלתי לגלות את כל המקומות בהם צריך לדחוף קצת מהחומר הזה...

חן 1111

Active member
קודם כל, היה רצוי להרטיב את השטח לפני המילוי

אבל אני מניח שזה כבר מאוחר.
כן, רצוי להרטיב כמו בטון. זה לא קריטי, אבל משפר את ההתקשות.

דניעל

New member
אופס.

שמתי לב שפיספתי עוד כמה דברים... זכרתי שהבי-ג'י בונד צריך להיות 10%, אבל לא שמתי לב שזה מנפח המלט. עשיתי 10% מהכמות הכוללת... מעניין איך יצא...

חן 1111

Active member
לא קריטי. מכיוון שזה לא מבנה מבטון

אז החוזק לא כזה קריטי. מה כבר יכול לקרות? שיהיה סדק פה ושם?
שלא תדאגי. קבלנים מחפפים הרבה יותר.

דניעל

New member
רציתי גם לשאול - עד כמה התערובת הזאת חזקה?

השער "המפורסם" שלי בנוי משער קטן ושער גדול. השער הגדול נסגר עם מוט ברזל שיורד לתוך הרצפה (קרמיקה על משטח בטון, לפי דעתי). בגלל נידנודים חוזרים של השער ע"י הילדים, נשברה הרצפה והבטון במקום כניסת מוט הברזל. חשבתי לבטן במקום שרוול ברזל בקוטר מתאים. האם החומרים שיש לי יתאימו?
חוץ מזה - האם החומר מתאים גם להדבקת קרמיקה? כשפרקו את הפרגולה נשברה חתיכת קרמיקה. יש לי שרמיק, אבל אם אני כבר ממילא עובדת עם החומר (נגמר לי החומר אחרי חצי מרפסת, אז יש לי עוד עבודה שם).

חן 1111

Active member
לא בדיוק. כדי להכין בטון למילוי (בתחתית של השער)

את צריכה לערבב את המלט עם חול רגיל. אם הנפח גדול, אז גם חצץ לא יזיק. וגם כאן, להרטיב במשך כמה ימים אחרי היציקה.
להדבקת קרמיקה, אפשר להשתמש באותה תערובת שעשית, אבל היא תופסת נפח ולכן מיועדת יותר למקומות שבהם יש רווח גדול מאחורי הקרמיקה. אם הקרמיקה ממש צמודה וצריך רק להדביק, שרמיק עדיף.
בנוסף, כדי להדביק קרמיקה עם התערובת הזאת, צריך להשרות את הקרמיקה במים כמה זמן, וגם להרטיב את שטח ההדבקה על הקיר. עם שרמיק לא צריך.

דניעל

New member
אבל גם עכשיו עירבבתי מלט עם חול

הכוונה לאותם יחסים, רק בלי הבי-ג'י בונד?
הנפח קטן וזו, לצערי, הסיבה שנשבר שם בקלות. צמוד לזה יש פתח ביוב ונשארים אולי 5-10 ס"מ רוחב בשביל מוט הברזל הזה. תיכנון לא משהו. השאירו את בור הביוב שקוע ויצקו רצפת בטון מוגבהת, כך שהמוט נכנס ב"קיר" הצר שנשאר. (בריבוע שהשאירו בשביל המכסה היה "מבנה" עץ קטן, ששלחתי למדורה של ל"ג בעומר וגם על זה אני עובדת עכשיו).

חן 1111

Active member
יש כמה סוגים של חול. אם השתמשת בחול רגיל

אז אותה תערובת מתאימה גם כאן. אפשר גם להשאיר את הביג'יבונד. לא מזיק. אבל כמו שכתב רשר, עדיף לתקוע שם צינור מתכת, שהבריח ייכנס לתוכו. ואת הבטון ליצוק סביבו.
לגבי הטיח, היה עדיף להשתמש בחול מחצבה, אבל לא קריטי, כמו שבטח כבר ראית.

רשר

Well-known member
מנהל
שרוול - צינור חייב להכנס עמוק לפחות לעובי הבטון

רצוי יותר כדי לסלק מים לקרקע
לאיחוי עם המשטח עדיף "בטון כימי" או דבק אפוקסי אך אפשר גם עם שרמיק שלכל היותר יתפרק ואז להשתמש בחומר חזק יותר

רשר

Well-known member
מנהל
20 ס"מ צינור מים, לחתוך את העודף

קוטר פנימי לפי קוטר הפין של השער + קצת חופש,
בכל אתר בניה יש אינסטלטור שמשאיר אחריו שאריות - רק לחיך יפה

למעלה