מותר לפרוץ דירה שלי?

קוקימן

New member
מותר לפרוץ דירה שלי?

פעם נתקעה שוכרת שלי מחוץ לדירה ומנעולן כדי לפרוץ את הדלת קדח לה את הצילינדר עם מקדח שנראה כמו איצטרובל.

עכשיו עזבה , ברוך שפטרנו, ולא החזירה מפתחות של הסורגים (טרלידור).
בטרלידור גובים עבור החלפת 3 צילינדרים 550 שח. את הצילינדרים מוכרים ב 60 שח.
חשבתי לקנות מקדח כזה, אבל באתר אחר ראיתי שמוכרים ציוד כזה רק למנעולנים.
אז זה קצת הפחיד אותי. ציוד למנעולנים זה משהו כמו אקדח שמותר לקנות רק עם רשיון??

רשר

Well-known member
מנהל
בכל חנות כלי עבודה תמצא "כרסום למשחזת ציר"

יש מגוון גדול של סוגים ומחירים

רוני1955

Active member
איך הכישורים הטכניים שלך?

אני יכול להסביר לך איך לקדוח. זה לא סיפור וזו לא עבירה על החוק. (אני בעל תעודת מנעולן).

רוני1955

Active member
אפשר כאן.

בצילינדר יש בדרך כלל 5 פינים כפולים. בכל מיקום יש שני פינים באורכים שונים. שיני המפתח מביאים אותם למצב כזה שקו המפגש של כולם נמצא בקו אחד במיקום הנכון, וכך אפשר לסובב את המפתח ולפתוח. אם קודחים בקו המפגש הזה, המקדח מרסק את הפינים ואין מה שיפריע לפתיחה גם ללא מפתח. מה שצריך לעשות זה לקדוח לפי הסקיצה המצורפת. הקידוח צריך להתבצע רק לעומק שבו יש פינים. (צריך לסמן על המקדח עם איזולירבנד את עומק הקידוח הרצוי לפי המפתח. אם אין מפתח, קודחים כשני ס"מ, ומנסים, אם לא הולך, קודחים כל פעם עוד שניים שלושה מילימטר ומנסים שוב.). לאחר הקידוח מכניסים מברג לחור של המפתח ומסובבים. המנעול יפתח, ומחליפים כמו שמחליפים צילינדר רגיל.
המקדחים שאני משתמש הם של חברת keil. צריך מקדחי וידיה כמו של בטון שיש להם גוון זהב. על האריזה כתוב שהם רב שימושיים, ויש ציורים של כל מיני חומרים שהם מיועדים להם. אני קודח עם מקדח בקוטר 6 מ"מ (בצילום זה 8)..

רוני1955

Active member
רק עכשיו ראיתי

ראיתי עכשיו שהקורס הזה מוקפא בינתיים. יש רשימת קורסים מוקפאים, וזה אחד מהם.

רשר

Well-known member
מנהל
וידיה למתכת הומצא לפני יותר מ 70 שנה

רק עם המצאת המקדחה הדופקת חיברו את הוידיה לבטון
לפני כן קדחו עם איזמל עגול עם חור במרכז ופטיש ביד השניה או בפטיש אויר למסגר צמוד להשחזה וחיסום איזמלים

רוני1955

Active member
רק וידיה.

המקדחים שאתה מדבר עליהם ישברו. הפינים מחוסמים, ומקדח HSS לא יודע לקדוח בפלדה מחוסמת. המקדח שבצילום הוא קצת יקר. זה נכון. אבל הוא עושה את העבודה. אני מאמין שיש גם חברות אחרות שמיצרות כאלו, ואולי הם יותר זולים. אני כותב מהנסיון שלי.

למעלה