רעש..

• פותח הנושא DGHM
  • פורסם בתאריך

DGHM

New member
רעש..

עברתי לדירה חדשה בשכירות וכמו שלעיתים קרובות קורה, לאחר המעבר מגלים את החסרונות של הדירה.
מעל הכיריים יש לי חלון קטן שמוביל לפיר. מה שלא ראיתי זה שיש חלון של השכנים ממש צמוד לשלי ולצערי שומעים באופן ברור דיבורים מהשכנים (וכנראה גם אצלי). החלון אצלי פתוח רק שאני מבשל ושלהם כל הזמן פתוח כך שההפרדה בינינו זו זכוכית קטנה.
צירפתי תמונות של החלון שלי ושל השכנים. גודל החלון 70*50. אפשר לראות בתמונות שישנה גם דלת פלסטיק קטנה, שהמקרר מסתיר, וניתן להיכנס דרכה לפיר.

למישהו יש רעיון מה אני יכול לעשות בשביל לאטום את הרעש? מוכן גם להזמין בעל מקצוע בשביל זה.
השאיפה היא שיהיה משהו שיאטום את הרעש ואוכל לפתוח את החלון בשביל הבישולים ולסגור בסיומם, אבל במקרה הרע אפשר גם משהו שיאטום לחלוטין.
אין לי מושג אם אאטום את החלון יהיה רעש גם מדלת הפלסטיק, אבל כנראה שזה יהיה מאוד מעומעם (אין לי מושג).
בנוסף, איזה בעל מקצוע בכלל צריך להזמין בשביל הדברים האילו שיחסוך לי כאב ראש ויתן לי פתרון פשוט תמורת סכום.

באחת הדירות ששכרתי היתה בעיה מעט דומה, היה מדובר בוילה, אני גרתי בקומה הראשונה ומשפחה בקומה שניה. הבעלים בנה קיר במדרגות בין הקומות אבל הקיר לא היה עד התקרה כך שאפשר היה לדבר חופשי עם המשפחה למעלה. כמובן שהוא הסתיר את העובדה הזו. בסופו של דבר, בעל הבית הביא בעל מקצוע שהתקין דיקטים (או משהו כזה) ושם צמר סלעים בין הדיקטים כך שנמצא פתרון מצוין והיה שקט מוחלט.

Nirwood

New member
חלון חדש יספק פיתרון חלקי...

לחלונות מדגמים חדשים יש יכולת בידוד אקוסטית משופרת ביחס לחלונות ישנים.

הפיתרון האולטימטיבי הוא הסרת החלון הסתרה עם גבס ומילוי חלל פנימי בצמר סלעים (מורשה של משרד הבריאות שעבר בדיקה שאיננו מסרטן).

אך עם זאת, עליך גם לקחת בחשבון שלעובי הבלוקים בקירות אשר מפרידים בין הבתים גם יש חשיבות בכל הקשור לראש.

בבתים משותפים זה בעיה.

DGHM

New member
חשבתי על זה

אולי להחליף את סוג החלון לחלון מבודד רעש.
עם איזה בעל מקצוע צריך לדבר?
לגבי הפתרון האולטימטיבי, זה נשמע טוב אבל בדירה שכורה זו בעיה..
איזה כאב ראש....

תודה ניר.

DGHM

New member
דרך אגב, אין לי בעיה עם מעט רעש

דיבורים מעומעמים שלא שומעים מילים וכיוצ"ב, אבל לא בא לי לשמוע שיחות שלמות באופן ברור (וגם להיפך, שישמעו שיחות שלמות מאצלי.. מעט פרטיות בסיסית בתוך הבית שלך, לא מבקש יותר)

תזמין איש אלומיניום
שיבנה לך חלון סגירה על צירים, כזה שסוגרים את הידית, הוא מהדק את הגומיות שמסביב.

דרך אגב, צריך שבעל הבית יסכים, וגם ישתתף....

רשר

Well-known member
מנהל
חפש משתיק למפוח מלבני - יצא יקר

לכן "עשה זאת בעצמך"
הכן מסגרת מדיקט שתכנס למסגרת החלון ותחובר אליו ב 4 ברגי עץ
אורך המסגרת 20-40 ס"מ שבולטים החוצה,
בתוך המסגרת רפד עם שטיח לבד אותו מחליפים כשמתמלא שומן ומפסיק לתפקד,

את המסגרת צריך להניח קצת בשיפוע כלפי חוץ למניעת נזילה פנימה

אם הרעש לא נבלם מספיק תלה במרכז עוד פיסות לבד גזור בצורת מסרק כפול כשהתליה כך שלא רואים אור בין המסרקים

DGHM

New member
אם היתה לי את היכולת לפענח את מה שכתבת

כנראה שהייתי מוצא פתרון ללא צורך לשאול כאן

רשר

Well-known member
מנהל
תיבת משתיק קול לחלון

שרטוט שיעזור לפענח

DGHM

New member
תודה

יש לי כל כך הרבה שאלות שנראה לי שאני אוותר. אני אפילו לא סגור על איך זה צריך להיראות.
בנוסף, נראה לי שאני כבר אעדיף פתרון שאוכל לפתוח ולסגור את החלון.

רשר

Well-known member
מנהל
לפתוח חלון - זה מה שהתיבה נותנת כי מורכבת מבחוץ

מאפשרת לאויר לזרום כמעט כרגיל ועוצרת רעש

DGHM

New member
טוב

האמת שאני ממש סקרן להבין איך זה אמור להיראות ואיך זה עוצר רעש....
זו תיבה שפתוחה בצד של החלון ובצד הנגדי של החלון? עומק של כל צלע 20-40 ס"מ מעבר לחלון? כל התיבה מרופדת בבד לבד וזה אמור לבד לאטום??

DGHM

New member
ועוד שאלה

כשתולים את בד הלבד בצורת מסרק, איך תולים את זה מלמטה כך שזה יעמוד? מה המרחק שצריך להיות בין המסרקים וכמה מסרקים כדאי לתלות בהתחלה (נשמע לי מוזר שהתיבה שמצופה מבפנים בד לבד יאטמו רעש כשכל התיבה ככה פתוחה)

המסגרת עצמה עצמה לא רק שזה פשוט להכין, אלא אם אני אתעצל אני יכול לתת לקנות כזה בזול לפי המידות.

רשר

Well-known member
מנהל
כל אגזוז עושה אותו הדבר

משתיק את הקול ע''י ספיגה בהגדלת נפח שדרכו הקול נספג, אפשר שתי שכבות מסביב,
אין חובה לתלות את המסרקים אלא המלצה להנמכת קול נוספת, תליה תמיד מלמעלה עם דבק חם, סיכות מאקדח סיכות מסמר, חוט,,,
בסוף אתה תחליט כמה ריפוד לעשות,

למעלה