ניאגרה נוזלת

u r i el

New member
ניאגרה נוזלת

מדובר במיכל הדחה פלסאון שמטפטף לאסלה בקילוח קל אבל מעצבן. פירקתי את המנגנון והחלפתי את הגומיה ולא עזר. מתחת למנגנון יש טבעת ( צילוםן מצורף ) שיכולה להסתובב מעט על צירה ומתברר שהמים שמטפטפים לאסלה חודרים מתחתיה. לא רציתי להפעיל עליה כוח כדי לנסות להוציא אותה, בטח גם שם יש גומיית אטימה.

האם ניתן לשלוף טבעת זו ? האם יש לה חלפים ?

רוני1955

Active member
אתה טועה בדיאגנוזה.

אם יש נזילה מתחת לטבעת הזו, המים יזלו לריצפה ולא לאסלה. החלפת את שני האטמים או רק אחד?
לנזילה לאסלה יכולות להיות 3 גורמים. אטם הפעמון, אטם המצוף, או מפלס גבוה. בשביל לדעת מה הגורם, דבר ראשון משנים את גובה המצוף. דבר שני סוגרים את ברז ההזנה. אם המפלס יורד, הבעיה היא באטם הפעמון. אם המפלס נשאר קבוע, הבעיה היא באטם המצוף.
בהצלחה.

u r i el

New member
אוקיי, תודה. אבהיר :

1. בדקתי את עניין גובה המצוף וזו לא הבעיה.
2. את אטם הפעמון החלפתי והקפדתי לקנות "אורגינל" למרות שיתכן שהחילופי גם כן טוב מספיק.
3. פרקתי את המנגנון. סגרתי ברז כניסת מים. המים שנותרו במיכל ההדחה חדרו כנראה מתחת לטבעת וחדרו לאסלה מאחר שהמיכל מחובר ישירות מעל האסלה ללא צינור פלסטי.

מה זה אטם המצוף ? אם אתה מתכוון לחיבור המצוף לברז הרי משם הייתה הנזילה עוברת לרצפה. לא ?

ואני שואל שוב : הטבעת הזו שצילמתי - האם היא צריכה להיות משוחררת כך שניתן לסובבה ימינה ושמאלה עד למעצור ?

u r i el

New member
תודה, אבל אין לי נזילה מלמעלה

הנזילה לדעתי נובעת מחיבור החלק התחתון של מיכל ההדחה לאסלה.
כנראה שאצטרך לפרק את מיכל ההדחה ולחזק את החיבור של החלק התחתון של המנגנון ( זה שבצילום לעיל ) למיכל.

puptits

New member
אתה מתעקש לא להבין

ומסיק מסקנות שגויות.
נזילה כפי שאתה מתאר נובעת מאטם מצוף שעבר זמנו, כפי שרוני כבר הסביר לפני
נסה ותהנה...זו בעייה ידועה עם פתרון פשוט שקיבלת

*אם לא היית שואל "מה זה אטם מצוף?", לא הייתי מתעקש איתך.

u r i el

New member
אין בעייה, רק תסביר לי -

אם אני סוגר את ברז הכניסה, מרוקן את המיכל חוץ ממעט מים שנשארו בקרקעית והם איך שהוא מטפטפים לאסלה - מה זה קשור לאטם מצוף ( כלומר סעיף 8 בתרשים שצרפת ) ?
אל תתרגז, אני פשוט מבקש ממך הסבר.

רוני1955

Active member
נסה לפרק. בהצלחה.

החלק הזה במיכלים רגילים מוצמד מלמטה עם אום הידוק גדול, וכמובן אטם. מוזר לי שאתה אומה שאין צינור חיבור ביניהם. אני לא רואה בתצלום ברגים שמהדקים את המיכל לאסלה. איזו מין אסלה זו?

u r i el

New member
אז זהו בדיוק העניין

מדובר באסלה של שכן שאני מעוניין לעזור לו.

בזכות הקישורים שצרפתם למדתי שיש מיכלי הדחה פלסאון המיועדים לאסלות ״בלוק״ ובהם באמת יש ברגים שמצמידים את המיכל לאסלה. מי שהתקין את המיכל הזה לא ידע כנראה שיש מיכלים יעודיים והתקין שם מיכל הדחה רגיל והוא ״הדביק״ אותו לאסלה עם מרק ואת החלק העליון של האסלה חיבר עם ברגים לקיר. כנראה שאום ההידוק הגדול שכתבת עליו התרופף ולכן אין איטום מלא ומים מחלחלים מתחת לטבעת. לכן אני מתכוון לפרק ולהתקין מחדש לאחר הידוק או לרכוש לו מיכל תקני לאסלה.

ואם אתה כבר על הקו .... שאלה נוספת : יש שם גם ברז דגם ברבור של חמת שהפיה סדוקה ויש סילון דק של מים שיוצא מהפיה כשפותחים את הברז. האם ניתן להחליף רק את הפיה או שצריך להחליף את כל הברז ? לא ראיתי סביב הפיה שום בורג.

תודה.

u r i el

New member
אוקי

אבל אני מסופק כי מדובר בסדק דק מאד ואין לחומר איפה להתפס. נסיתי עם מג׳יק טייפ ולא עוזר.

למעלה