איזה בורג להשתמש לתליית כוננית

איזה בורג להשתמש לתליית כוננית

שלום לכולם,

קנינו באיקאה את הכוננית\שידה שבתמונה (למען האמת קנינו 3 כאלו)
והרעיון הוא לתלות אותן אחת ליד השנייה כדי ליצור מזנון, אם מישהו ממש מתעניין אשלח תמונות אחכ.
השאלה היא איזה בורג להשתמש, יש לי סט ברגים 9 מ"מ אבל לפחות לפי ההוראות מאיקאה אמורים להשתמש בשני בברגים.

כל כוננית שוקלת בערך 9 קילו (עם הדלת ומדף), ונגיד נעמיס עוד 10-11 קילו.
האם שני ברגים של 9 ממ יספיקו? צריך יותר גדולים? יותר ברגים?

תודה רבה לעונים

Movie125RR

New member
אולי דיבל ג'מבו

אני אוהב ללכת על בטוח ולכן הייתי הולך על דיבל ג'מבו. 10. במיוחד עם קירות החול המתפוררים בארץ.

תודה רבה

הקיר הוא כמובן לא גבס אבל לא בטוח אם בלוקים או יציקה.
ויש טעם לשים יותר ברגים? או ששניים יספיקו?

Movie125RR

New member
שים 4

שוב, ללכת על בטוח. שם 4 ונגמר הסיפור עוד 5 דקות של עבודה.

תלוי בקיר מאחור

אם זה בלוק או יציקה
בבלוק אין אפשרות להדק ועוד מישקל
רצוי 2 דמבו 13מ"מ ביציקה

חן 1111

Active member
עזוב רגע את הברגים. איך בדיוק אמורים לתלות את זה?

האם אתה יכול לצרף תמונה של החלק האחורי?
אם הגב עשוי מדיקט, אי אפשר לתלות סתם ככה. צריך איזה זוויות או משולשים ממתכת.
אם יש שם הכנה לתלייה, אז שני ברגים מתאימים בחלק העליון מספיקים. לא צריך 4.

אמור להיות מוכן לתלייה

צירפתי תמונה של צד אחורי.
אכן מדובר בדיקט אבל יש שתי נקודות למעלה שאמורות לתמוך (אפשר לראות בתמונה), אז כן מדובר במוצר המיועד לתלייה.
אז שני ברגים אמורים להספיק?
שאלה פחות קשורה - בעיקרון בהוראות אומרים לבצע את החורים בעזרת מקדחה, צריך מקדח עץ (עם חוד בקצה) או שמקדח רגיל יספיק?

ואם לא אמרתי אני מאוד חדש בעניין.

תודה רבה לכולם ושבוע טוב

חן 1111

Active member
אם ככה אז באמת צריך שני ברגים

צריך לקדוח שם במקומות המתאימים מאחורה. בעקרון צריך מקדח עץ או מתכת, אבל אם יש לך רק מקדח בטון, גם זה יקדח בסוף.
תשתמש בברגים לפי ההוראות. לא ברור איזה ברגים יש לך. האם התכוונת לבורגי ג'מבו שהקוטר החיצוני שלהם 9 מ"מ? כלומר קוטר הקידוח?

לא רשום אילו ברגים להשתמש

אחרת כנראה פחות הייתי צריך את הדיון.
לפי מה שהבחור בחנות אמר הקוטר קידוח 9 ממ

תודה רבה

חן 1111

Active member
אם קוטר הקידוח 9 מ"מ, כנראה שזה בורגי ג'מבו 1/4

כלומר הבורג בתוך הג'מבו הוא בקוטר של בערך 6.5 מ"מ. שניים כאלה מספיקים אם הקיר מבלוקים או בטון. אם זה ברגים שסופקו עם הכוננית, תבדוק שהם לא קצרים מדי. צריך להיות משהו כמו 6 ס"מ אורך.
אם הפלסטיקים האלה מסופקים עם הכוננית, אז בעיקרון הם אמורים להספיק לתלייה, אבל גם אני הייתי מוסיף חיזוקים. אם הכוננית עם דלתות, כלומר לא רואים מה שבפנים, הייתי מוסיף בפנים, בדיוק מאחורי הפלסטיקים, זוויות מתכת שדרכן יעבור הבורג, ומחזק אותן לדפנות הצד עם ברגים.

davesh

New member
החלקים האלה בפינות העליונות עשויים מפלסטיק?

אם הם מפלסטיק אזלא נראה לי שהם נועדו לתליית הכוננית. אולי בשביל חיבור מודולרי בין כמה כונניות?
אתה יכול לצלם תקריב של החלק כדי שנבין למה הוא אמור לשמש? האם הגיע גם חלק נגדי שמתלבש בתוך החלק הזה?

grishab

New member
הפלסטיקים האלה לא יחזיקו משקל של כוננית עם עוד חפצים עליה.

הרכבתי לא מעט רהיטים מאיקאה ותמיד עם הגיעו עם חיזוקים לקיר, ממתכת ובנויים חזק לתלייה של משקל הרבה מעבר לרהיטים.
הפלסטיקים האלה לדעתי לא יחזיקו את המשקל של הכוננית עצמה בטח שלא אם תשים עוד דברים על הכוננית.
תסרוק ותשים כאן את ההוראות שהגיעו עם הכוננית, אולי אז יהיה יותר קל להבין מה זה הכוננית הזו.

הוראות

הישר מהאתר של איקאה:
http://www.ikea.com/ms/en_US/customer_service/assembly/B/B80102146.pdf

הבדל אחד שכן מצאתי, בהוראות האלו רשום לעשות את החור לפני שמצמידים את הפלסטיקים, בהוראות שעבדתי לפיהן רשום קודם הפלסטיקים ולעשות את החור דרכם, אני מניח שההבדל בהוראות הוא הבדל של הגימור בצד הפנימי של היחידה

למעלה