רוצה להזמין אי למטבח על גלגלים. האי כבד.באיזה גלגלים עם

רבקה189

New member
רוצה להזמין אי למטבח על גלגלים. האי כבד.באיזה גלגלים עם

מעצור כדאי להשתמש שיהיו מסיביים ויציבים להזזת האי כשיש לקחת בחשבון שכשהוא יהיה מלא כלי מטבח, הוא יהיה עוד יותר כבד.
שימת דגש על גלגלים עם מעצור.
תודה לעונים
רבקה

gb228

Active member
פשוט להשתמש בנתונים הנדסיים

"כבד" זה מושג ערטילאי.
משקל האי + משקל הכלים שיהיו בו - בבית מסחר לגלגלים (יש כמה באזור התחנה המרכזית הישנה, אבל בטוח שיש כאלו בכל עיר גדולה) לבקש גלגלים שכל אחד מהם עומד ברבע מהעומס שחושב (+ כ 25% מרווח ביטחון).
הגלגלים צריכים להיות מהסוג שמסתובב ב 360 מעלות אם רוצים גמישות מלאה בתנועה, ואפשר שניים כן ושניים לא אם יש מרחב שמאפשר תמרון בסיבובים יותר גדולים.

רוני1955

Active member
החישוב לא נכון.

על כל גלגל יש רבע מהעומס רק במקרה בו כל הגלגלים נוגעים ברצפה בדיוק באותו לחץ, ומרכז הכובד של העומס הוא בדיוק באמצע. במציאות זה לעולם לא מתקיים. החישוב הקרוב יותר למציאות הוא שעל הגלגל שנושא בעומס הגדול יותר מועמס חצי מהעומס המתוכנן.
לגבי אי על גלגלים, אני לא באמת מבין למה זה טוב. באמת מזיזים את זה כל שני וחמישי? המציאות מכתיבה את המיקום שלו, ומאז אותו רגע אין סיבה להזיז אותו. אם בכל זאת רוצים אפשרות להזיז, אני הייתי בוחר באופציה של דסקיות החלקה מסיליקון.
למשל:
https://www.google.co.il/search?hl=....co.il%2Fcategory.php%3Fcategory%3D19;161;112

חן 1111

Active member
אני בניתי משהו דומה עם גלגלים בלי מעצורים

השמשתי בגלגלים תעשייתיים די מסיביים, וכשהוא היה מלא כלים הוא לא זז אם לא דחפו אותו בכוח.
היתרון הוא בכך שבניתי אותו במבנה דומה לארון מטבח, כך שהצוקל מסתיר את הגלגלים, אבל לא מגיע עד הרצפה (בערך סנטימטר רווח) כדי לשמור על הצורה האסתטית.

phpclub

New member
נשמע מעניין, אפשר תמונות?

כבר זמן מה שאי עובר לי בראש, אבל לדעת כולם אין מקום בשביל זה, על גלגלים שיכול לזוז זה נשמע מסקרן..

phpclub

New member
נשמע מעניין, אפשר תמונות?

כבר זמן מה שאי עובר לי בראש, אבל לדעת כולם אין מקום בשביל זה, על גלגלים שיכול לזוז זה נשמע מסקרן..

למעלה