המלצות לבניית חדר עבודה למתחיל..שאלות

meאני7

New member
המלצות לבניית חדר עבודה למתחיל..שאלות

היי, שלום
התעסקתי כבר כמה שנים בעבודה בנגריות והחלטתי שאני רוצה לבנות חדר להתעסקות בנגרות עדינה ושיפוצים עדינים (חריטה, אומנות, תיקונים) אצלי בבית. יש לי כבר קצת כלי עבודה וחדר 2 מטר על 4 מטר.
לשם כך אצטרך כמה דברים חשובים בהתחלה. הרעיון שלי היה כזה:
1. שולחן נגרות קטן ומתקפל שמאפשר עבודה נוחה ומקצועית עם מסור. יש לי ג'יקסו.
2. לוח מחורר peg board (בעיקר כי החדר קטן - גודל מחסן ) לתליית כל הכלים. (איפה רוכשים את זה?)

מה עוד הייתם ממליצים למתחיל? למי שיש ניסיון-על מה לא חשבתי?
איזה כלים חשמליים לקנות?
המלצות אחרים?
תודה.

תובנות
למה שולחן מתקפל ? חשוב, ואתה חייב שולחן מסיבי. תתכנן כך שהוא ישאיר מספיק מקום לפעילות ואיחסון אחרים.

אני לא אוהב את הלוחות המחוררים, אתה כל הזמן מתעסק עם מה שנופל.....עדיף לוח דיקט עליו תתלה עם מתלים/ברגים כמו שצריך. לא קורה כלום גם אם הוצאת בורג בשביל להזיז כלי.
ובכלל בנושא, חפש ברשת תמצא לא מעט דוגמאות ורעיונות לתליה.

ולגבי כלים, קבל כלל זהב. קנה כלים לפי הפרוייקטים. אין טעם לקנות כלים שישכבו ויחכו לפרוייקט.

gb228

Active member
מסכים שרצוי שולחן מסיבי

אם בחלקו התחתון מארגנים מדפי/ים ו/או מגרה/ות זה נותן נפח אחסון די גדול שמפצה על אובדן המקום - אצלי כל כלי העבודה החשמליים באריזות שלהם מאוחסנים על מדף בחלקו התחתון של השולחן, ומקדחת עמוד קטנה באופן קבוע על השולחן.
אני לא אוהב לוחות כלים, ניסיתי מספר פעמים אבל לדעתי הם מבזבזים שטח קיר יקר שעדיף שינוצל למדפים. את הכלים אני מעדיף לאחסן באריזות קטנות יחסית לפי נושאים - האריזה המועדפת שלי זה האריזות של סנדלי שורש (ודברים דומים) - מגן מספיק טוב על הכלים, לא תופס נפח מיותר, הכלים מסודרים לפי "נושאים" ואם האריזות בצבעים שונים קל לגשת לכלי המתאים. כלים שדורשים אריזה קשוחה - אריזה בהתאם, ושוב כאן היתרון למדפים שמאפשרים ניצול מיטבי של שטח הקיר.

meאני7

New member
תודה..ומה לגבי מסור שולחן?

הבעיה שאני כרגע גר בבניין דירות, ומפחד שאם אקנה משהו יותר מדי רועש זה יהיה הטרדה לשכנים ואולי אסור חוקית באמת...
אז בנתיים יש לי מסור jigsaw אבל ממש הייתי רוצה לקנות שולחן circiular saw קטן
זה ריאלי לדעתכם? שיהיה כזה דבר בדירה

ואיזה סוג הכי מתאים?
benchtop table saws, contractor table saws, cabinet table saws or hybrid table saws.

gb228

Active member
אני לא חושב שיש משור שולחן סביר לגדלים האלו

המשורים עם השולחנות הקטנים לא מדויקים, לא מאפשרים עבודה עם חלקים גדולים וסתם תופסים "מקום קבוע".
הייתי הולך על משור דיסק ידני - גם מאפשר לעבוד בחצר, אם מדובר בלוחות גדולים שלא נכנסם לדירה וכפרויקט נחמד אתה יכול לבנות לך פלטה שניתן לחבר אליה את המשור בצורה הפוכה ובשעת הצורך להצמיד לזוג חמורים - לא לחלקים גדולים אבל די נוח למקרה שצריך לנסר הרבה חלקים לאותה מידה כי זה מאפשר להצמיד סרגל מוביל פעם אחת במקון לכוון עבור כל חלק. ברשת יש כמה תוכניות לשולחנות ארעיים כאלו.

gb228

Active member
שים לב לכינוי בשם שלהם - JOBSITE

המשורים האלו מיועדים בעיקר לבנאים בארה"ב שבה בונים את שלד הבתים מעץ - הם משמשים בעיקר לחיתוך קורות עץ ופלטות OSB. הם לא קטנים ועדיין אין להם את הדיוק הנדרש לעבודת נגרות רהיטים.
ה WORKMATE היה פעם סוס עבודה, שלי שרד כ 20 שנים ובתנאי אחסון טובים יותר כנראה שהיה שורד לנצח - מהתמונה נראה לי שהאיכות והקשיחות ירדה. לא ניתן להתייחס אליו כאל שולחן עבודה אלא כאל "חמור מתוחכם"

זה מה שיש לי, הכלי הכי שמושי....
אומנם לא חותך איתו בחדר סגור, למרות שזה בהחלט אפשרי לדברים לא גדולים, לגבי הרעש זה סיפור אחר...הוא דיי מרעיש.

מנסיון, נסה להגיע למצב שאתה חותך בנגריות או מחסני עצים שיש בהם שרותי חיתוך לגבי חיתוכים ארוכים.
גם לי שיש לי מקום, לא חותך לבד. וגם לא רואה מקום להשקיע במשור גדול יותר.
מה שכן, יש לי משור דיסק של "7 , ובעבר בניתי לו שולחן. החיתוכים הלא מדוייקים גרמו לי לזנוח אותו לעבור
לחיתוכים בחוץ.

רוני1955

Active member
אני לא אוהב את המשור הזה.

הוא תמיד מפחיד אותי פחד מוות. יש לי משור גרונג, אבל ללא פלטה עליונה.

רוני1955

Active member
לדעתי לא.

במשור כזה דוחפים את הידיים לכיוון הלהב. בדיסק הידיים שלי נמצאות מאחורי המגן.

בכל משור דיסק דוחפים....לכן יש עזרים ....
כשצריך להתקרב, אני דוחף עם לוח אחר.

בתמונה, עם דיסק, לא מפחיד ?

למעלה