טיפול נגד ברחשים

bogib

New member
טיפול נגד ברחשים

יש לי מכה קטנה של ברחשים במטבח, ליד הכיור, אבל לא רק. חשבתי כשהקיץ יגמר הם יעלמו, אבל הם לא הולכים לשומקום. איזה טיפול יש נגדם חוץ מניקוי וריסוס.
היעילות של כל המכשירים החשמליים לא ממש ידועה לי.
תודה.

bogib

New member
אין

אבל גם על חלונות אחרים אין והם לא מגיעים לשם, או שזה לא קשור, כי זה מטבח וההם לא?

עומר TT

New member
במטבח יש מים ואוכל, אז הם מתמקמים שם

אצלי בעיה דומה של זבובונים שהיו חיים במקלחת נפתרה כשהרכבתי רשת על החלון במקלחת למרות שלא סיימתי להרכיב על כל החלונות בבית. מה שכן, דלת המקלחת אצלינו סגורה רוב הזמן, כך שאם המטבח אצלכם פתוח ייתכן ותדרש לרשת חלונות נוספים באיזור לפני שתצליח להפטר מהם.

גם אצלי היה. מה שעבד לי:

לוודא שהפח/שקית זבל סגורה הרמטית. לנקות ולחטא כיור, עם סודה לשתיה וחומץ ומים רותחים. לוודא שאין מים עומדים או אוכל חשוף במטבח.אפשר להכין מלכודת אקולוגית עם שמרים-טרם ניסיתי. בהצלחה!

bogib

New member
אנסה מה שהצעתם, תודה

phpclub

New member
אצלי התופעה התחילה במקלחת לפני מספר ימים

חשבתי בהתחלה שזה מגיע מבחוץ והשארתי את החלון סגור והופ צצו להם עוד כמה. אחר כך חשבתי שהם התחבאו ואז קראתי קצת שהם מגיעים/גודלים בביוב.
שפכתי אקונומיקה בכיורים ובאמבטיה וסגרתי את הפתח עם נייר, למחרת שטפתי עם מים ושפכתי אקונומיקה עוד פעם ואין להם זכר יותר.

bogib

New member
בכיור במטבח יש רשת די צפופה

אני לא יודע אם הם יכולים לעבור דרכה.

כן, הם מאוד אוהבים מקלחות.

לרוב הם נהנים להתגורר ולהתרבות בחלק הזה(ששכחתי את שמו) שיושב בתוך הפתח ניקוז.
לפי דעתי זה כל הקטע של מים עומדים.
אישית אני לא משתמשת באקונומיקה ויכולה להעיד שחומץ וסודה לשתיה עושים את העבודה.

bogib

New member
אפשר יותר פירוט לגבי הניקוי עם החומץ?

ומה בדיוק לעשות? לשפוך את זה פנימה או רק לנקות את הכיור מסביב?

בטח :)

לפזר אבקת סודה לשתייה על פתח הניקוז של הכיור. כמה שיותר, יותר טוב(אני שמה בערך רבע כוס). להזליף באיטיות חומץ מסביב לפתח הניקוז, החומץ יפגש עם הסודה לשתיה וביחד הם יתססו להם. אפשר להמשיך עד שהסודה לשתיה נעלמת. לסיום לשפוך מים רותחים לכיור. אפשר ורצוי לקרצף עם סקוצ' את הכיור מסביב לאחר שטובלים אותו בתסיסה של הסודה לשתיה+חומץ.
אפשר גם ללופף צופ' סטיק עם נייר סופג, להספיג אותו בתערובת התוססת ולנקות את תחילת צינור הניקוז(לתפוס את הנייר שלא יפול לפתח).
תעדכן אם הצליח לך. בהצלחה

phpclub

New member
אז זהו... שהיום הם חזרו.. מה השיטה עם חומץ וסודה לשתיה?

וכל כמה זמן צריך לעשות את זה? הרי לא נראה לי הגיוני שבתים עוברים שנים על גבי שנים בלי התופעה הזאת ואצלי זה הופיע תוך זמן קצר יחסית.

אם זה במקלחת,

ממליצה לפתוח את פתח הניקוז ולשלוף את החלק (שעדיין לא זוכרת את שמו) ולנקות אותו בנפרד. אם אי אפשר, להשתמש במברשת שיניים ישנה ולצחצח את כל מה שאפשר עם התסיסה של הסודה לשתיה+חומץ.

miromiro

New member
ברחשים בחצר-אותה הרי אי שפשר לסגור

אגב לפעמים הם כ"כ קטנים שגם רשתות לא עוצרות אותם.
בחצר הכי קשה להפטר מהם,הם נכנסים לכל חור וממלאים את גופי התאורה. בקיץ שעבר קניתי ממדביר ריבועי פלסטיק כאלו (אני חושב שיש גם לזבובים) דביקים שספוגים בהורמון (כנראה) ותוך דקות הם הפכו לשחורים. זה דיי מגעיל,אבל יעיל.

למעלה