סתימה בעייתית

Athlete

New member
סתימה בעייתית

שלום לכולם,

אני גר בדירה שכורה שבה הכיור של המטבח נמצא ליד המכונת כביסה.
כרגע המצב הוא שבאיזור שאמורים להתנקז המים מהמכונת כביסה המים לא יורדים, ובמידה ונכנסים מים לכיור של המטבח המים באיזור של ניקוז מכונת הכביסה עולים למעלה ומצפים את האיזור מה שאומר שכרגע אני בלי מכונת כביסה ובלי כיור (מצב קצת בעייתי).

אשמח לעזרתכם אם יש לכם רעיון איך אפשר לפתור את הנושא (צירפתי תמונה שאולי תעזור להמחיש איך האיזור הזה בנוי).

עניין נוסף ובלי קשר לפורום ספציפית דברתי על הנושא עם בעל הדירה והוא טוען שהוא לא אחראי לזה וזה נזק שאני גרמתי לו, ממה שאני עברתי קצת ברשת מצאתי כתבה שבה רשום שכל עוד לא עשיתי נזק מכוון אז מדובר ב"בלאי טבעי" והאחריות היא על בעל הדירה, אם יש למישהו מידע בנושא אשמח לתבונות.

תודה וסופ"ש נעים לכולם.

Athlete

New member
התמונה

זאת סתימה בצנרת
יש אפשרות שתבדוק אותה עם קפיץ משחרר סתימות שתמצא בכל טמבוריה, או חומרים כמו סודה קאסטית.
אם לא ילך, שבעל הבית יביא שרברב. אם יתברר שזה בגללך (איך ? ) הוא יוכל לטעון שתשלם, ואם לא, שישלם.

Athlete

New member
תודה רבה על התגובה ---->>>

השתמשתי בקפיץ משחרר באיזור הניקוז של מכונת הכביסה והקפיץ לא נעצר בשום מקום, יש מצב שסודה קאסטית תעזור (המים כמעט בגובה של הכניסה של איזור הניקוז אז לא נראה שהם יכולים להתערבב או שזה תהליך אחר שאני לא מבין).
&nbsp
הטענה שלו היא שלא משנה מה זה באשמתי אלא אם "הבניה של הצנרת הייתה לא טובה ואין מצב שזה יכול להיות", כרגע שאני אצטרך להביא בעל מקצוע ולתבוע אותו על הכסף.

Athlete

New member
אם אתה מצליח לראות את התמונה שצירפתי

אז איפה שרשום "מים לא יורדים" לשם הולך הצינור של המים ממכונת הכביסה, המים שם נמצאים למעלה ויותר מזה אם עוברים מים בכיור המים האלה עולים עוד יותר (עד כדי כך שהם מגיעים לרצפה כמובן).

אם יש שם סיפון, אז מים עומדים זה בסדר.
אם לא, אז זה לא בסדר, לא צריכים להיות שם מים.

Athlete

New member
שוב תודה ! מצרף תמונות של הצינורות והפתח --->>>>

מקווה שיעזור להבין את המצב.

י ש לך סתימה
אין שום סיבה שיהיו שם מים.
ויש לחבר את הצינור הארוך ואליו לחבר את יציאת המכונה. רצוי מאוד דרך סיפון.

Athlete

New member
תודה ---->>>>>

מה הכוונה ב"צינור הארוך" האם הצינור של המכונה ? או הקפיץ הארוך שמכנסים ואמור לשחרר סתימות ?
בנוסף לשורה "רצוי מאוד דרך הסיפון" האם הכוונה לפרק את הסיפון ולהעביר דרכו את הצינור ?
&nbsp
מצטער על חוסר ההבנה

Athlete

New member
עוד שאלה האם הכוונה לסיפון במכונת הכביסה או בברז הכיור ?

ארחיב
צינור קליטת מי הקולחין של המכונה צריך להיות בגובה של כ 60 ס"מ מהרצפה עליה עומדת המכונה.
בספר המכונה יש הוראות לכך.
בקצה הצינור, ולפני החיבור של המכונה, חשוב לחבר סיפון מיוחד, הסבר ובקש בכל טמבוריה, ימכרו לך אחד כזה.( חפש ברשת, תמצא תמונות איך זה נראה).
&nbsp
לגבי השאר, לא אוכל להוסיף.

Athlete

New member
או קיי, יש אולי טיפ איך לפתוח את הסתימה או שרק בעל מקצוע ?

voguemaster

New member
אוקיי, כמה רעיונות..

כאשר המכונה לא עובדת - אם אתה פותח מים בעוצמה מלאה בכיור - האם אתה מגיע אחרי כמה זמן למצב שהמים לא יורדים בו מהר? האם אתה מגיע למצב שדווקא עולים מים מצינור הניקוז של המכונה? אם כן זה אומר שיש סתימה בצינור *אחרי* הכיור. אם לא סביר להניח שהבעיה היא איפשהו בין צינור ירידת המים מהמכונה לבין הכיור. בהנחה שזו אופציה א' (כך נשמע מדבריך) - אני הייתי מתחיל מלהעביר מים רותחים (נניח 2 ליטר מקומקום) בשילוב עם קצת חומץ לימון דרך ניקוז המכונה. אח"כ עם הקפיץ (לא הקטנים ביותר, אלו לא שווים לצנרת כזו).

למעלה