החלפת ברז מטבח

dino_din

New member
החלפת ברז מטבח

ישלי נזילה בברז המטבח.
הנזילה יוצאת מהמקום המסומן בחץ ורק כאשר ראש הברז מכוון לשמאל (כמו בתמונה).
כאשר אני מסובב אותו ימינה זה בסדר.

האם זה משהו שאפשר לדעתכם לתקן?

אם לא, איך אני מפרק את הברז? החיבור שלו לשיש נראה עגול לחלוטין ואין איפה לתפוס עם מפתח.
מתחת לשיש זה נראה שיש שני צינורות (כנראה חם/קר) שנכנסים למין שרוול מתחת לברז.

תודה.

shlang

New member
תיקון הברז כרוך בהחלפת המנגנון, מחיר מנגנון

נע בין 50 שח ל- 300 שח תלוי בברז, את הברז מפרקים מלמטה, סוגרים את כניסות המים, מנתקים את 2 הצינורות מברזי הניל ופותחים את האום או 2 אומים מתחת לברז,
ניתן גם לפרק את המגנון ולהחליפו,

dino_din

New member
תודה. יש רק מנגנון פנימי להחליף?

או שמחליפים את כל הברז?

shlang

New member
ניתן להחליף רק את המגנון, אבל צריך

לדעת מי יצרן הברז כדי לקנות מנגנון מתאים, לעיתים מספיק בפירוק המנגנון לנקות אותו מאבנית ולהחזירו, לעיתים זה עוזר

יעקב 471

New member
לא בטוח שזה מנגנון , לפחות לפי תיאורך.

צריך לפרק את הידית ויכול להיות שגם את המנגנון (לא בטוח) .נראה לי שבמקום שציינת ישנו אטם גומי o ring ויכול להיות שהוא שרוט/קרוע/מלא אבנית , ןלכן הנזילה משם . אם המנגנון היה נוזל זה היה מתבטא בנזילה מפיית הברז . סביר שאם תשיג כזה אטם תיפטר הבעיה . בכל מקרה צריך לנתק אספקת מים ולפרק .

רוני1955

Active member
יש שם אטם. האם אתה עונה מידע?

בגלל הסקרנות, פרקתי עכשיו ברז כזה. בכל נקודת סיבוב, יש אטם.

shlang

New member
רוני, בברזים אצלי בבית (2 חמת +1 מדגל) אין

אטם מכל סוג, פרקתי את הידית, את המכסה החצי עגול שעליו יושב הידית, את האום הגדול ולא היה כל אטם, שלפתי את המנגנון ובתחתית יש לו 3 אטמים קטנים המקיפים פתחי כניסת מים (1 מהם יציאת מים) למעלה, היכן שהכותב סימן בחץ - אין אטם, אני מוכן מחר לפרק את אחד הברזים, לצלם את חלקיו ולצרף לכאן.

רוני1955

Active member
בהצלחה בפרוק

פרקתי את הברז לגורמים, ובאזור הסיבוב יש אטמים. לא יכולה להיות אטימה על ידי המתכת בלבד.

יעקב 471

New member
ברגע שהפיה מסתובבת חייב להיות אטם

גפ בגלל שהבחור כתב שהנזילה מפסיקה במצב מסויים וגם בגלל שהחלק המרכזי של הברז לא יוכל לחבוק באופן ישיר את הגוף שהוא יושב עליו מבלי שיהיה איזשהו אטם בתווך ,לדעתי יש שם 2 אורינגים . אני יודע שישנם ברזים שהאטימה החיצונית מתבצעת בעזרת שרוולי קרמיקה אבל אלו יקרים רצח ונועדו ללחצים מאוד נמוכים(ברזי ואקום ).

dino_din

New member
OK, אז רק לוודא, כדי לפרק

את המנגנון אני צריך לפרק את הברז כולו או שיש פה בורג קטן מתחת לידית שאפשר לפרק (כמו בברז אמבטיה)?

יש איזה מדריך לסוג ברז כזה?

יעקב 471

New member
נראה לי שמתחת לידית תמצא מקום לפרק את הידית

בד"כ מפתח אלן קטן, ברגע שתרים את הידית ותראה את המנגנון תוכל לראות מאין הנזילה . לדעתי אם הנזילה הייתה מהמנגנון היא לא הייתה נפסקת כשאתה מזיז את הפיה שמאלה , היא הייתה ממשיכה . בכל אופן תפרק ותבדוק.

dino_din

New member
תודה, ברשותכם אני אחפור עוד קצת

טוב, ניסיתי לפרק את החלק העליון וזה לא כל כך הלך. אבל גיליתי עוד משהו על הנזילה.
אני מצרף כמה תמונות.
קודם כל, מתחת לידית יש באמת חור קטן אבל מאחוריו אין כלום. סובבתי את הידית לשמאל ולימין ואני לא רואה שום מקום מאחורי החור שבו יש בורג קטן (בעבר פרקתי מנגנון של ברז אמבטיה שגם שם יש את אותו הטריק ודווקא לא הייתה לי שום בעיה למצוא את הבורג). יכול להיות שזה משהו אחר או שסתם לא מצאתי?

dino_din

New member
הינה הנזילה

אפשר לראות אותה בצד שמאל של הברז. יש ממש השפרצה משם.

dino_din

New member
אבל, מסתבר שאם אני מרים קצת בכוח את הברז

פשוט מושך למעלה, אז הנזילה מפסיקה עד שאני משחק איתו שוב שמאל/ימין ואז זה חוזר.

רואים בידית את מקום החור.... יתכן והוא סתום עם מכסה שצריך להסיר, או סתם סבון שהתקשה.

רוני1955

Active member
המשך

בברז שפרקתי היום, בורג האלן הקטן שתופס את הידית, היה מכוסה אבנית עקב נזילה. יש שם בורג בודאות. נסה לחפור קצת עם מברג זעיר.

למעלה