לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1686016,860 עוקבים אודות עסקים

פורום עשו זאת במו ידיכם

האדם משחר בריאתו עשה הכל במו ידיו, אם מתוך יצר ההשרדות ,ואם מתוך הרצון ליצור במו ידיו.תכונה בסיסית זאת נמצאת אצל כל אחד מאיתנו עד היום. הרצון ,האהבה ,והסיפוק שיש לנו לעשות במו ידנו .מקווה לצור בית לכל העושים במלאכה - במו ידהם.הפורום יהיה פתוח לכל נושא , מתוך שיתוף של ידע בכל תחום שתמצאו לנכון לעלות. וזאת מתוך כוונה לעשות זאת במו ידנו.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום עשו זאת במו ידיכם

האדם משחר בריאתו עשה הכל במו ידיו, אם מתוך יצר ההשרדות ,ואם מתוך הרצון ליצור במו ידיו.תכונה בסיסית זאת נמצאת אצל כל אחד מאיתנו עד היום. הרצון ,האהבה ,והסיפוק שיש לנו לעשות במו ידנו .מקווה לצור בית לכל העושים במלאכה - במו ידהם.הפורום יהיה פתוח לכל נושא , מתוך שיתוף של ידע בכל תחום שתמצאו לנכון לעלות. וזאת מתוך כוונה לעשות זאת במו ידנו.
x
הודעה מהנהלת הפורום

מה מותר, ומה אסור - עבודות חשמל,  במו ידך .
ביצוע עבודות חשמל מותרות ע"פ החוק רק לאנשים שהוסמכו לכך,ובידם רשיון שקיבלו מהרשויות המוסמכות.

הפורום שעיסוקו אכן בעשה זאת במו ידך , לא עוסק ,ולא יעסוק בכל מה שקשור בעשיה במו ידך בכל מה שקשור במערכות חשמל.

מערכות חשמל מבחינתי מוגדרים בכל מה שנמצא בתוך מכשיר או מתקן המופעל ע"י חשמל . בחיבורים שלו למערכת החשמל הביתית או הארצית.וברשת החשמל הביתית או הארצית.(ואם פיספסתי משהוא, אשמח לעדכן).

מעבר לאי קיום החוק, יש להבין שכל טיפול במערכת חשמלית מהווה סכנת חיים שתוצאותיה יכולות להיות איבוד חיים .

לכן יש לפנות לבעל מקצוע /חשמלאי מוסמך בכל בעיה או בקשה הקשורים לחשמל בכל פעם שנדרש.

והבהרה : החלפת נורות מותרת ,ותמיד רצוי לסגור תחילה את המפסק שמפעיל את אותה נורה.
המשך >>

לצפיה ב-'איך להשתמש בקליבר?'
איך להשתמש בקליבר?
10/01/2010 | 14:10
7
1300
טוב, החלטתי שאני לא סומך על טביעת העין שלי, ורוצה לדעת עובי צינור בוודאות.
בייחוד שגם לאנשים במקצוע היתה טעות בקביעת עובי צינור בהסתמכות על תמונה.

קניתי קאליבר. עכשיו רוצה לדעת על הכלי, יש כמה סקלות, איך להשתמש בו?
הבנתי שהמידה היא מידה פנימית. איך לפי העובי החיצוני אני קובע מה עובי הצינור?

עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-'תתחדש'
תתחדש
<< ההודעה הנוכחית
10/01/2010 | 14:37
6
129
לא ברור לי למה צריך קליבר כדי לקנות צנרת אינסטלציה, אבל נשאיר את זה בצד.

לפי שאלתך אני מניח שקנית קליבר ללא תצוגה דיגיטלית' אלא עם מה שנקרא סקאלת VERNIER.
באופן כללי אתה יכול לבצע 3 סוגי מדידות:
קוטר חיצוני (או כל מידה חיצונית) - תפוס את העצם הנמדד בין שפתי הקליבר
קוטר פנימי - פתח את הקליבר כך שהעוקצים שמנצאים בצד הנגדי לשפתיים "ננעלים" בתוך העצם הנמדד
עומק - כשאתה פותח את השפתיים מתחיל לבלוט לך מוט מתחתית הקליבר - הכנס אותו לעומק הנדרש כאשר החלק התחתון של הקליבר נשען על דופן העצם הנמדד

קריאת המידה-  נניח שאני מחזיק את הקליבר ומודד משהו כך שהשפתיים של הקליבר בצד שמאל
יש לך סקאלה קבוע על גוף הקליבר וסקאלה בחלק הנע. הקו השמאלי ביותר בסקאלה הנעה (קרוב לודאי שיש גם את הספרה 0 מתחתיו) יראה לך את המילימטרים השלמים, נניח שהוא נופל בין 5 ל 6 שעל החלק הקבוע אז המידה היא 5 מ"מ פלוס משהו.
תתחיל לנוע ימינה וחפש קו שמתלכד בדיוק אם אחד הקוים בחלק הקבוע. זה נותן לך את חלקי המ"מ. מידת הדיוק לפי מספר הקוים בחלק הנייד. נניח שבקליבר שלך החלוקה היא ל 10 קוים אז כל קו זה עשירית מ"מ. בהמשך לדוגמא הנ"ל אם הקו שמתלכד הוא הקו השביעי אז המידה שלך היא 5.7 מ"מ. נניח שהחלוקה אצלך היא ל 20 קוים, וההתלכדות היא על הקו ה 13 אז המידה היא 5.65 מ"מ.
עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-'הסקלות אצלי:'
הסקלות אצלי:
10/01/2010 | 15:44
4
119
בחלק הקבוע:
שנתות מ 0-15 cm  וגם מ 0-6 in
בנוסף: אחרי סוף השנתות של ה cm רשום גם 0.02mm

בחלק הנע:
סקלה מ 0,1,2, עד 0 שוב שאורכה  5 ס"מ.
וגם
סקלה מ 0 עד 25 שבהמשכה רשום 1/1000.
כשהחלק הנע עומד בהתחלה 0 מול 0 הסימון 20 עומד טיפה שמאלה מהסימון של 1 אינטש בחלק הקבוע.

לא הבנתי איך מודדים חלקי ס"מ/אינטש.
עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-'ככה'
ככה
10/01/2010 | 16:51
99
עשו זאת במו ידיכם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'הסבר על הסקלות'
הסבר על הסקלות
10/01/2010 | 17:03
2
133
הסקאלות התחתונות הן המילימטריות
כל קו בחלק הקבוע זה מ"מ ובד"כ יש ספרה על כל 10 קוים (1 ס"מ)
כל קו בחלק הנע הוא 0.02 מ"מ ויש ספרה על כל 5 קוים

נניח שמדדת משהו ויצא לך שה - 0 השמאלי נפל בין 5.1 ל 5.2 בסקאלה הקבועה (כלומר בין 51 ל 52 מ"מ)
נניח שאתה רואה התלכדות בין קו על הסקאלה הקבועה לקו שנמצא משמאל לספרה 3 בסקאלה הנעה. כלומר זהו הקו ה 14 אם סופרים משמאל. 14 כפול 0.02 זה 0.28. כלומר המידה שקראת זה 51.28 מ"מ

הסקאלות העליונות הן אינציות.
כל קו בחלק הקבוע (בין אינצים שלמים) הוא 25 אלפיות של אינץ (בין אינצים שלמים יש לך גם כנראה ספרות ביניים,   2,4,6,8 שמיצגות מאות של אלפיות - למשל 4 זה 400 אלפיות, ובין הספרות יש שמונה קוים)
כל קו בחלק הנע הוא אלפית אינץ'

נניח שמדדת משהו והקו השמאלי נפל קצת מימין לספרה 6  שנמצאת בין 1 אינץ ל 2 אינץ.   מספר הקוים עד הספרה 6 הוא 24. לכן המידה שלך כרגע היא 1 אינץ ועוד 600 אלפיות (24 כפול 25 אלפיות).
נניח שאתה רואה גם התלכדות בקו ה - 20 בחלק הנע. כלומר 20 אלפיות ולכן המידה שמדדת היא 1 אינץ ועוד 620 אלפיות אינץ, או 1.62 אינץ
עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-'תודה לשניכם ושאלת המשך'
תודה לשניכם ושאלת המשך
10/01/2010 | 19:04
1
46
1. לוודא שהבנתי:
מדדתי חיצונית צינור א' ובקטע הקבוע הגעתי ל 1.23 אינטש + והתלכדות הקוים מול ה 20 מדובר על 1.25 אינטש קוטר חיצוני?
מדדתי חיצונית צינור ב' ובקטע הקבוע הגעתי ל 1 אינטש + והתלכדות הקוים מול ה 16מדובר על 1אינטש ועוד 16 אלפיות קוטר חיצוני?

2. אני מבין שכשאומרים על צינור שהוא 1 צול מתכוונים לקוטר הפנימי.
לכאורה צינור א' הוא צול ורבע, וצינור ב' 1 צול.
אבל המדידה של הצינור היא מבחוץ.
כמה צריך לקחת רזרבה מהמדידה החיצונית לקוטר הפנימי?
עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-'קוטר הצינורות'
קוטר הצינורות
10/01/2010 | 20:36
45
צנרת ביתית היא בד"כ מה שנקרא "סקדיואל 40" שזה אומר באיזור הגדלים שציינת דופן בעובי של כ 3 מ"מ - לפי הנתונים שלך יש לך צינור של 1 צול ושל 3/4 צול
עשו זאת במו ידיכם >>
לצפיה ב-' למה קליבר? '
למה קליבר?
10/01/2010 | 19:08
36
כי אני לא סומך על העיניים שלי לאומדן גדלים, ויותר מדי פעמים הרגשתי שאני נתקע , כשיש כמה דברים שנראים דומה, ואני צריך להגדיר בדיוק מה אני צריך.
בין אם זה צינורות, ממטרות , דיבלים , מקדחים שאני לא מצליח לראות את המידה, או צירים לדלתות.
עשו זאת במו ידיכם >>

הודעות אחרונות

06:11 | 14.11.18 אורחים בפורום
11:52 | 13.11.18 רוןרון24
11:25 | 13.11.18 bogib
09:35 | 12.11.18 אורחים בפורום
08:42 | 12.11.18 חובב ציון
16:45 | 10.11.18 אורחים בפורום
15:33 | 08.11.18 אורחים בפורום
09:18 | 07.11.18 אורחים בפורום
09:40 | 06.11.18 zurich99
17:45 | 04.11.18 חנוך11

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ