שרשור סלטים- רעיון מעולה של chli

אילנית12

New member
סלט תירס וגמבה

סלט תירס/אילנית מקור התמונה:אילנית תירס גמבה חתוכה לקוביות קטנות מיונית מלפפון חמוץ מלח פלפל שחור מערבבים הכול.

סלט חצילים פיקנטי/היהלום שבכתר

מתכון: סלט חצילים משגע/ציונה חברה של היהלום שבכתר רכיבים: 1 חציל גדול פרוס לעיגולים ומטוגן 1 לימון קצוץ עם הקליפה דק דק 1 קופסת שימורי רצועות גמבה 2 גבעולי בצל ירוק כולל השורש הלבן צרור פטרוזיליה קצוצה 3 מלפפונים חמוצים קצוצים 2 כפיות רסק עגבניות 2 כפות מיץ לימון טרי 2 כפות חומץ רגיל 2 כפות שמן (בנוסף לחצילים המטוגנים) מלח, פלפל שחור, פפריקה מתוקה אופן הכנה: לטגן את החצילים. להוסיף את הלימון הקצוץ, הגמבה, בצל ירוק, פטרוזיליה והמלפפונים החמוצים. לערבב בנפרד את הרסק עם מיץ הלימון, החומץ והשמן. לשפוך לתוך התערובת. לטבל במלח , פפריקה מתוקה ופלפל שחור. הערות: כל הטעם בסלט זה הוא הלימון הקצוץ אסור לוותר עליו מקור המתכון: ציונה חברה של היהלום שבכתר

סלט עגבניות שרי/היהלום שבכתר

סלט עגבניות שרי עם כוסברה ושום/היהלום שבכתר עגבניות שרי חתוכות לחצי או רבע. צרור כוסברה קצוצה. 2-3 שיני שום קצוצות |מי שאוהב הרבה שום כמונו ישים 5 שיני שום| אבל אח"כ לא לדבר עם אף אחד ובטח שלא מלח, פלפל שחור, שמן סויה, מיץ לימון סחוטרי. לערבב הכל ביחד, להניח רבע שעה בצד לספיגת טעמים ולאכול. חצילים מטוגנים חציל בלאדי פרוס, אחרי ייבוש בשמש ומטוגן שום יבש קצוץ/כתוש צרור פטרוזיליה קצוצה כף חומץ כף מיץ לימון מלח, פלפל שחור לערבב הכל, לסדר בצלחת ולהגיש.

סלט חסה, איטריות אורז ושקדים

סלט חסה עם איטריות אורז והערות שלי/ היהלום שבכתר / מתכונים ו 18:18 | 06/06/05 1-2 חסה שטופה, קצוצה חצי חבילה איטריות אורז שמן לטיגון עמוק 50 גרם שקדים קלופים 50 גרם שומשום רוטב 6 כפות סוכר (אני שמתי 1/4 כוס) 6 כפות חומץ רגיל (אני שמתי 3 כפות חומץ) 1 כפית לימון (אני שמתי חצי לימון סחוט) 1/4 כוס שמן זית 1 כף סויה (אני שמתי 1/4 כוס) פלפל לבן (אני שמתי שחור) מלח לטגן את איטריות האורז בשמן עמוק רותח, כל פעם לזרוק חופן פנימה, שלוש שניות אחרי הם מתנפחות ומלבינות, להוציא מיד, זהירות לא לשרוף. לטגן קלות במחבת נקיה את השקדים עד להשחמה קלה, להוציא לשמור בצד. לטגן קלות באותה מחבת את השומשום ולשמור בצד. אפשר גם לאפות בתנור/טוסטר אובן. לשים את כל חומרי הרוטב בצנצנת סגורה ולשקשק קלות עד לערבוב החומרים. להניח בצד. לפני ההגשה ורק לפני ההגשה, כ-10 דקות לערך, לשפוך את הרוטב על החסה, לפזר למעלה את איטריות האורז ומעט מתערובת השקדים והשומשום, לערבב קלות. ואז לפזר את יתרת השקדים והשומשום לקישוט. לאכול ולהתענג. מקור המתכון: פעם (היהלום שבכתר) הייתי במפגש בפורום אחר ושם הביאה אחת החברות את הסלט הזה, איני זוכרת את שמה לצערי הרב, הייתי שמחה מאוד לתת לה את הקרדיט ולהגיד לה על מתכון נהדר שרץ אצלנו במשפחה בזכותה

סלט ביצים/היהלום שבכתר

סלט ביצים 4-5 ביצים קשות גבעול בצל ירוק כולל החלק הלבן קצוץ 1-2 כף מיונז מלח, פלפל שחור לגרד את הביצים בפומביה גסה. להוסיף בצל ירוק, מיונז ותבלינים. לערבב ולהגיש.

סלט תירס, שמיר ומלפפון חמוץ

סלט תירס, שמיר ומלפפון חמוץ/היהלום שבכתר 1 קופסה גרגירי תירס 2-3 מלפפונים במלח קצוצים מעט מהמים של המלפפונים החמוצים 2-3 שיני שום כתושות/קצוצות 2-3 גבעולי שמיר קצוץ דק 1-2 כפות גדושות מיונז 1 כף מיץ לימון סחוטרי מלח, פלפל שחור לערבב הכל ולהגיש

סלט ירקות מטוגנים/היהלום שבכתר

סלט כרובית, גמבה, גזר/היהלום שבכתר לטגן בשמן עמוק פרחי כרובית, גמבה חתוכה לרצועות, גזר חתוך לרצועות. להניח על נייר סופג. בקערה לערבב את הירקות עם 4 שיני שום פרוס, רבע כוס חומץ, מלח, פלפל שחור, מעט מיץ לימון. לערבב ולהניח בצד לספיגת טעמים. בתיאבון.

סלט גזר, שום וכוסברה/היהלום שבכתר

סלט גזר ברוטב שום וכוסברה/היהלום שבכתר 5 גזרים מקולפים ושטופים צרור כוסברה 3 שיני שום פרוסות/כתושות/חתוכות לפרוסות דקות מיץ מחצי לימון רבע כוס שמן קנולה מלח, פלפל שחור, כמון, פפריקה מתוקה, כורכום לבשל את הגזרים שלמים עד שיתרככו. לחתוך לעיגולים. להוסיף את שאר החומרים ולערבב.

סלט טונה+תפוח עץ מדהים/יורם../images/Emo91.gif

סלט טונה/יורם אבא של קרן 2 קופסאות טונה בשמן, סחוט ללא השמן (עדיף טונה סטרקיסט) 1 קופסה גרעיני תירס 2-3 תפוחי עץ מסוג גרנד סמית חתוכים לקוביות (עם הקליפה) 2-3 מלפפונים חמוצים במלח כוס מיונז מלח לערבב ולהגיש יאמייייייייייייייי

סלט סלק/היהלום שבכתר

סלט סלקו היהלום שבכתר / מתכונים ו 12:15 | 18/04/05 3-4 ראשי סלק מבושלים ללא קליפה 1 בצל יבש קצוץ 1 כפית כמון, מלח, פלפל שחור 1 כפית מיץ לימון 1/4 כוס שמן סויה לערבב הכל ולהנות.

סלט ראש סלרי ועלי סלרי/היהלום שבכתר

סלט ראש סלרי ועלי סלרי קצוצים אחד ראש סלרי מקולף ומגורר על פומפיה גסה צרור עלי סלרי קצוצים דק צרור שמיר 2 שיני שום קצוצות 2 כפות מיונז מיץ מחצי לימון סחוט טרי מלח, פלפל שחור לערבב הכל ולאכול בהנאה, יאמי.

satr

New member
YYYY מתכונים מעולים ../images/Emo3.gif

תודה לכולםםםםםםםם על המתכונים הנהדרים אימצתי
ורד

סלט יווני/היהלום שבכתר

סלט יווני/היהלום שבכתר עגבניות מלפפונים חסה בצל סגול זיתים שחורים מגולענים קוביות גבינה בולגרית שמן זית מיץ לימון סחוטרי מלח, פלפל שחור זעתר לחתוך את הירקות לקוביות ואת החסה לרצועות. להוסיף שמן זית בנדיבות, מיץ לימון סחוטרי, מלח ופלפל שחור, לערבב. לפזר עליהם גבינה בולגרית, זיתים וזעתר.

clcl

New member
סלט כרוב טעעעעייייםםםם

סלט כרוב טעים של חנהל'ה לחתוך דק את הכרוב שמן, מעט חומץ, פלפל לבן, מלח (במתינות), מיונז, 2 שיני שום כתושות (טרי), שמיר קצוץ. לערבב הכל - וחלומות נעימים.

clcl

New member
סלט ירוק - סוף הדרך!!!!|פגז|

סלט ירוק מקור המתכון: שף רון בן-דורי "טעם וצבע" (הכמויות בהתאם לצורך) המרכיבים: גרעיני רימונים עלי בייבי פקאן סיני מסוכר קשיו מסוכר רוטב דים סאם: כוס רוטב סויה (המליץ על "ויטה") 3 כפות סוכר כוסברה ובזיליקום מעט רוטב צ'ילי כף חמאת בוטנים אופן ההכנה: - להרתיח את כל חומרי הרוטב ולקרר. חברים, לא תצטערו . .

clcl

New member
סלט סלק מ ע ו ל ה עם חומץ אורז

שעושה את כל ההבדל.... 4 ראשי סלק גדולים - לבשל בקליפתם עד ריכוך.... לצנן ולקלוף את הקליפה לחתוך לקוביות קטנות (לא קטנטנות) 2 כפות שמן רגיל 3 כפות חומץ רגיל 1 כף חומץ אורז כ- 1 כוס סוכר קורט מלח וכ- חצי כפית פלפל שחור לערבב, להשהות כמעה.... לטעום.... ואם יש צורך להוסיף עוד מעט סוכר. להכניס למקרר ובתיאבון. מקור: חנהל'ה

clcl

New member
סלט קישואים מבושל מאוד טעים ומומלץ

סלט קישואים מבושל מאוד טעים 4 בצלים בינוניים קצוצים 12 שינים שום קצוצות 2 ק"ג קישואים לא קלופים מגוררים בפומפיה גסה שמן לטיגון 4 ביצים קשות מגוררות גס 4 כפות מיונז טוב 1 כפית מלח 1 כפית פפריקה אדומה מתוקה 1 כפית מחוקה פפריקה חריפה 1/2 כפית פלפל שחור בסיר רחב ונח לערבוב לטגן את הבצל עד הזהבה, להוסיף את השום הקצו. ולטגן תוך כדי ערבוב. להוסיף את הקישואים המגוררים ולערבב עם הבצל והשום. להוסיף את התבלינים (למעט המיונז) לערבב ולבשל על להבה בינונית (ממליצה להניח דיסק למניעת חריכה) עד צמצום הנוזלים. להסיר מהאש לצנן עד שפושר ולהוסיף את הביצים והמיונז. להעביר למקרר לצינון. מקור: בני סיידא

pirge

New member
סלט חצילים פיקנטי קר/חם

17:20 | 20/06/05 חצילים פיקנטייםו pirge ו לפרוס חצילים ולהשרות חצי שעה במלח לסחוט ולייבש לטבול בקמח וביצה מתובלת במלח ולטגן מ-2 הצדדים לשים על ניר סופג בסיר לשים 2 כפות שמן זית ולטגן בצל קצוץ ולהזהיב כשהבצל מזהיב-------- להוסיף 3 שיני שום או יותר קצוצות ולערבב דקה להוסיף: 4 עגבניות מגוררות כף קטשופ חצי כפית סוכר רסק עגבניות קטן כף רוטב צ'ילי לא חובה מעט מים מלח פלפל חריף לטעם ופפריקה מתוקה פלפל שחור חצי כוס כוסברה או פטרוזיליה קצוצה להוסיף את פרוסות החצילים . להרתיח ולהנמיך להבה. אחרי רבע שעה מוכן. טעים חם או קר. אם יש חומוס גרגרים מבושלים אפשר להוסיף כ-3 כפות. אפשרות נוספת לטיגון החצילים לחתוך חצילים מקולפים למשעי לקוביות ולגן בהקפצה עד שיהיו מוכנים. בבקשה.

kittiecat86

New member
סלט ירקות מ-א-ו-ד צבעוני ומגוון

בתור אחת שרוב היום אוכלת רק סלטים והצליחה לפרגן לעצמה גם חלבון ופחמימה מדי פעם לסלט , הנה הסלט שלי, שהוא לא "מיוחד" .. הוא פשוט טעים, וחברות שלי באות לסלט לפחות פעמיים בשבוע.. אז מי שרוצה לנסות .. שיהיה בכייף - לדעתי זה תענוג של סלט :) לחתוך את הירקות הבאים לא קצוץ מדי, אבל יחסית לרצועות קטנות... (ולדאוג שיהיו כמה שיותר באותם הגדלים, אתם לא רוצים שבכל ביס ירגישו ירק אחד יותר ואחר פחות..) אבל שכל אחד יעשה כפי שנוח לו... ממשיכה : לפחמימה: פסטה מסולסלת של "ברילה" - אתם קובעים את הכמות.. ביצה קשה. עליי בייבי או חסה 1 עגבניה רגילה או 8-10 עגבניות שרי תירס לפי טעם (כן.. כי זה גם פחמימה...) פטריות טריות מעט מלפפון חצי גמבה אדומה חצי גמבה ירוקה מעט גזר מגורד כרוב סגול ו/או לבן חצי אבוקדו מעט אפונה מעט זיתים ירוקים נבטי אלפלפא בגרמניה, הייתי מוספיה גם שעועית סגולה, פה בארץ לא מצאתי שעועית סגולה , רק ברוטב צ'ילי, שזה ממש לא נראה לי קשור לסלט. חבל... כי זה נוווווווווווורא מוסיף :) וכמובן כל אחד יכול להוסיף/ להוריד מה שהוא רוצה... ובטח שזה טעים עם גבינה בולגרית. אבל אני נמנעת. בתאבון.... זה מאוד מומלץ........ !!

למעלה