אירוח בנושא הקשר בין בריאות למוצרי חלב

אירוח בנושא הקשר בין בריאות למוצרי חלב

ביום רביעי, ה 13/5/15, בין השעות 15:00-18:00, נארח בפורום את החברות הגדולות במשק שזכו המוצר השנה טרה, מולר ומשק צוריאל.
http://www.productoftheyear.co.il/winners2015.php

על האירוח:

באירוח תוכלו להכיר את האנשים מאחורי המותגים הגדולים ולהתייעץ איתם בנוגע למוצרי חלב והקשר ולבריאותינו. עד כמה זה בריא? כמויות יומיות מומלצות? אחוזי שומן? מוצרי חלב לילדים, מבוגרים ועוד.
כמו כן, כל שאלה או סוגיה אחרת שעולה על דעתכם, תתקבל בברכה. הרי בשביל זה אנחנו כאן

העלו את שאלותיכם על גבי שרשור זה כבר עכשיו!

אם הייתי רוצה לדעת כמויות יומיות מומלצות

אם הייתי רוצה לדעת כמויות יומיות מומלצות, האחרונים שהייתי שואלת לחוות דעתם הם בעלי האינטרסים, הרי להם יש אינטרס שנקנה כמה שיותר.
אני לאחרונה גיליתי שחלב זה בכלל לא בריא כמו שחשבתי.. יותר ויותר אנשים מספרים לי כמה זה עזר להם להפסיק לצרוך מוצרי חלב.
לא משהו שהאנשים מאחורי המותגים הגדולים יחשבו להגיד. כל החיים הייתי עם האלרגיות האלה כי שיכנעו אותי שאני זקוקה למינימום 3 מוצרי חלב ביום..
והסבל שלי יכל להיחסך עוד הרבה קודם. פשוט לא יאומן..

מסקנה- הקשר בין בריאות לבין מוצרי חלב הוא...... לא לצרוך מוצרי חלב!

merav999

New member
מדובר בחברות כלכליות עם אינטרס אחד - להרוויח כסף

אם מישהו חושב שלחברות הנ"ל אכפת מהבריאות של הצרכנים אז הוא תמים.
&nbsp
&nbsp
&nbsp

malibu8

New member
מסכימה אבל..

בואו ננצל את זה שהם כבר פה.
נראה מה יש להם לומר ולאיפה זה יתגלגל..

merav999

New member
לאיפה זה יתגלגל אני יכולה לומר לך ואת יודעת את זה

גם :) חלב זה בריא ואין שום בעיה ותצרכו כמה שיותר מוצרי חלב כדי להכניס לנו כסף. טוב את החלק האחרון הם לא יגידו אבל זה ברור שזו המטרה, נכון? :) הם לא יזכירו את המחקרים שיש נגד צריכת חלב ושמעודדים הפחתה בצריכה של מוצרי החלב, כמו שהם לא יזכירו את הפרות והעגלים שמשלמים את המחיר הנוראי עבור החלב הזה אלא יציגו עגל מרקד בפרסומות ופרה מחייכת על האריזה.
&nbsp
https://goo.gl/ufi1zx

malibu8

New member
נכון, הם לא יזכירו !!

אבל בשביל זה אנחנו פה, מירבי!
מה אכפת לך להצטרף לשיח ולהציף זאת..
כמה קל ופשוט להתקומם כשהם לא פה. החוכמה היא לפתוח את זה מחר, מולם..
את איתי? ;)

r u t i m

New member
תשובה

על פי תעשיית החלב מומלץ 3 פעמים ביום. לפי מחקרים עדכניים מומלץ להפחית עד כמה שניתן. משרד הבריאות מסתייג מההמלצה, ואולי בהמשך גם יוציא הוראה שאכילת ושתיית חלב אינם מומלצים (70% מהישראלים רגישים).

Purple Mushroom

New member
שאלה לטרה:

מה הכמות המומלצת של חלב ביום?
והאם מחירי החלב והמעדנים ירדו בעתיד הקרוב והרחוק?
אני קונה מטרה חלב, וגם לאחרונה מעדנים של מוו. כי מגוון, וזה אותם מחירים של המתחרים גם, רק תאריך התפוגה יותר רחוק. ולאחרונה מגוון עם מוו במקום מילקי, גם בזכות המבצעים 4 ב 10 ש"ח שיש בסופר ליד הבית. סופר זול קרית שלום :)

daniella34

New member
חלב סויה

הי,
הרבה אומרים שחלב סויה הוא בריא יותר מחלב רגיל.
האם צריכה קבועה ומרובה של החלב יכולה לפגוע בבריאות?

תודה,
דניאלה

r u t i m

New member
אין סיכון

לפי המחקרים העדכניים ביותר אין סיכון בשתיית חלב סויה. בסויה יש "פיטואסטרוגן"- פיטו=צומח. זאת אומרת, בסויה יש אסטרוגן צמחי שדומה במבנה שלו לאסטרוגן אך פעולתו שונה.
לעומת זאת כאשר הפרה ממליטה היא מלאה בהורמונים שמגיעים כמובן גם לחלב (ראו את התחקיר של אורלי וגיא). ההורמונים הללו אמורים לעזור לעגל שלה להתפתח, אך הוא מופרד לאחר דקות אחדות שחס וחלילה לא ישתה "לנו" מהחלב.

מוצרים נפלאים ללא חומרים משמרים

שלום לכם,
מוצרי החלב של טרה ללא חומרים משמרים טעימים ובריאים מאוד (הבת שלי אוהבת מאוד את גבינת נועם..)
מדוע שאר החברות הגדולות אינן מאמצות גישה בריאה זו???

malibu8

New member
משק צוריאל

הי,
אמנם מעט לא קשור לעניין, אבל חייבת לשאול אם אתם כבר מתארחים פה :)
משק צוריאל היקרים, אתם כ"כ טעימים ואני באמת נהנת כל פעם ממוצר אחר שלכם. אך מדוע המחירים מטורפים?

תודה
מליבו

אילנית12

New member
איזו גבינה לבנה או קשה עשירה בסידן

אבל ללא אחוז שומן גבוה?
יש דבר כזה?

eietmo

New member
שאלה על הורמונים בחלב

שמעתי שמכניסים פרות להריון כל שנה בערך (יש להן הריון של תשעה חודשים), אבל שחולבים פרות כמעט כל השנה. שזה אומר שהן בהריון רוב הזמן שחולבים אותם. מה זה אומר על הורמוני מין (אסטרוגן ופרוגסטרון למשל) בחלב?
&nbsp

ההורמונים העיקריים בחלב דווקא קשורים בהנקה למיטב ידיעתי

למשל פרולקטין, שנשים רבות רגישות אליו, )אני למשל), ומרגע שהפסקתי עם המוצרים השמנים פסקה לי האקנה שנמשכה אצלי עד גיל 30. היום כבר הפסקתי גם עם כל שאר מוצרי החלב מטעמי מוסר ושמירת הסביבה.
&nbsp
למי שיש אקנה, ביחוד בגיל בוגר אני ממליצה להוריד לגמרי לחודשיים שלושה גבינות צהובות, שמנת, קצפות וגבינות שמנות ולראות מה קורה. לי זה מאד עזר. התגובה אינה מיידית כי אקנה נגרמת משרשרת של תהליכים, והנזק שיש ברגע מסויים נגרם מגרוי בלוטות החלב לפני שבועות ואף חודשים.

eietmo

New member
בכל חלב אם יש הורמוני מין

והכמות שלהם גדלה במיוחד בזמן ההריון.
קראתי מחקרים שהראו קשר בין הורמוני מין מחלב מהחי לסרטנים מסוימים אז זה דיי מדאיג.
&nbsp
אישית אני הפסקתי עם החלב בגיל 20, וזה שינה לי את החיים- היו לי כאבי בטן כרונים מגיל 10 שנפתרו, אלרגיות שנעלמו...באמת הלוואי שידעתי על מה יכול לקרות קודם. אני דואגת לבני המשפחה שלי שעדין צורכים חלב.
&nbsp

גבינות לבנות

1. מהם המרכיבים האמתיים של הקוטג והגבינות הלבנות כמה מתוך זה הוא באמת חלב וכמה אבקות ומייצבים.
2. כמה סוכר מוסיפים לחלב הגולמי?

תודה

למעלה