מושטים בתנור

פוקסי99

New member
מושטים בתנור

כמו שכתבתי בתוכנית הבישולים לשבת אז הכנתי מושטים לאלו במשפחה אשר לא אוכלים פחמימות אז כך אחרי שהגדים שהו במי לימון עם מלח מוציא את הדג שוטף אותו הייטב ומנגב עם ניירו מייבש הייטב

פוקסי99

New member
ומיבש גם מבפנים

רצוי מאד ליבש כדי ששמן הזית בהמשך יצמד הייטב לדג וכמו כן הרוטב המיוחד

פוקסי99

New member
וחותך חתכים באלכסון בצידי הדג

חותך עם הסכין עד אשר הסכין נעצרת בעצמות האידרה החתכים מאפשרים לחום לחדור לתווך הדג וזמן הבישול מתקצר והדג לא מתייבש במקרה שלי עם תשימו לב קודם חתכתי ולאחר מכן ניגבתי תלוי מה כל אחד מעדיף

פוקסי99

New member
מורח את חלל הבטן ברוטב שלי

לפני כל התהליך הכנתי רוטב חמוץ לטבול את הדג בזמן האכילה אבל הוא יצא טוב כל כך שמרחתי איתו את חלל הבטן לפני התנור הרוטב 3 פלפלים חריפים גדולים(_במקרה שלי לא היו חריפים מידיי פלפל אדום 6 שיני שום 1/4 כוס שמן קנולה 3 כפות חומץ כפית מלח ולימון שלם קלוף וכל זה במעבד מזון טעים שיגעון

פוקסי99

New member
ממלא את חלל הבטן

בעגבניה בבצל עלי פטרוזיליה ושן שום חתוכה וענף רוזמרין

פוקסי99

New member
דוחף שבבי שום לצידי הדג

חותך את השום לדיסקיות דקות ודוחף לצידי הדג בחריצים במקרה הזה לא שם רוטב בחריצים מכיוון שצידי הדג יהיו בכיוון החום הרוטב עלול להישרף ולקלקל את הטעם

פוקסי99

New member
מניח 4 דגים בתבנית

מניח 4 דגים בתבנית קרובים אחד לשני ובתבנית נוספת שמתי עוד 3 דגים כך שסך הכל הכנתי 7 דגים

פוקסי99

New member
ומפזר מעט קמח

על כל דג הקמח בא למנוע הידבקות של הדג לרדידי האלומיניום ממליץ לפני הנחת הדגים בתבנית למרוח את רדידי האלומיניום בשמן או במרגרינה והיה ובגמר הבישול הדג נדבק לאלומיניום פשוט לחתוך את הרדיד בין הדגים להניח את הדג בצלחת כאשר הרדיד הדבוק כלפי מעלה ולקלף את הרדיד בתנוע איטית כאשר הרדיד אשר השתחרר נוגע ברדיד אשר עדיין דבוק

פוקסי99

New member
וזאת התבנית אשר נכנסת לתנור

לשליש העליון של התנור בחום של 220 מעלות

פוקסי99

New member
והדגים מוכנים לאכילה

מגישים לכל סועד דג או שניים לוקחים מבשר הדג טובלים במטבל אשר הכנתי ונהנים כל טוב לכולם ואפשר כבר לברך שבוע טוב פוקסי

simad1

New member
פוקסי - תודה על סדנא מגרה ../images/Emo99.gif

הדגים נראים כל כך טעימים

ורד70

New member
פוקסי נראה מגרה-רק שאלה-לא אמורים למרוח

את התיבול גם מבחוץ? האם יש לך רוטב לתיבול אחר?תודה

פוקסי99

New member
בקשר לטיבול חיצוני

כאשר אני מכניס את התבנית לתנור חם מאד מעל 200 מעלות אני רק מורח שמן ומוסיף מעט קמח כדי שלא ידבק לתבנית, מריחת רוטב המבוסס על ירק יגרום לרוטב להשחיר ולהיכרך גם תבלינים כמו פלפל שחור נכרכים בטמפ' גבוהה. ולכן כאשר מכינים את הדגים בתנור בטמפ' נמוכה מתחת ל180 מעלת ואז הבישול הוא איטי ניתן להשתמש ברטבים שונים ותבלינים כל טוב פוקסי. אגב אני מכין קרפיון בתנור כאשר אני מבריש את הדג בשמן זית בלבד יותא נהדר

פוקסי99

New member
ומכוון שאין חלות אז אפיתי בעצמי

תבנית החלו בהתפחה שימו לב לחלה השמאלית היא שונה בזה שהוספתי לבצק 5 כפות סילאן טבעי תראו לאחר מכן את הבע אשר החלה תקבל בגמר האפיה

למעלה