עבודות חשמל לבית

עבודות חשמל לבית

איך מתמחרים את העבודה? האם לפי מס הנקודות בלבד או שיש עוד פרמטרים. האם העבודה עדיפה בזמן שלד ושה מוזיל עלויות או לא. נגיד הוספה של 10 נקודות כמה עולה בממוצע?

רשר

Well-known member
מנהל
מאחר ואינך יכול להתחיל בניה ללא חשמלאי להארקת יסוד

אין טעם שתבצע תוספת נקודות שלא בזמן ביצוע החשמל לכל הבית עם אותו החשמלאי שאיתו תסגור מחיר כולל,
אין טעם להפריד מחיר לנקודות נוספות אלא להסכים בחוזה על ביצוע הבית וכמות הנקודות עם תוספת לפי הערכתך באותו המחיר ואם נראה שתהיה תוספת ברגע האחרון כדאי לסגור מחיר גם עליהן מראש,
בכל מקרה יש ברשת מחירונים לנקודות שהם כמובן בסיס להורדה מצד הלקוח והעלאה מצד החשמלאי,

אם מדובר בדירת קבלן אתה שבוי בידי מחירון התוספות של הקבלן לכן בצע איתו את מינימום התוספות שחייבים לבצע בשלד והשאר את השאר למחיר זול לאחר קבלת המפתח - עדיף לאחר שנת הבדק

תודה על התשובה המהירה

מדובר בתוספת בנייה לבית קיים. ככה שלא נראה לי שיש הארקת יסוד יש צורך רק בחיבור ללוח החשמל ישירות ובעשיית כמה נקודות שקע ועוד 3 נקודות אור בערך... מהי העלות הבסיסית?

רשר

Well-known member
מנהל
לפי התאור שלך אתה חייב הארקת יסוד לתוספת וחיבור שלה לקיים

יתרה מכך בבדיקת החשמל תדרש להראות את חיבורי הארקה בין הבית הישן לתוספת,
לא ברור מי מנחה אותך בבניה אך כן ברור שאינו מבין בעבודתו,
הארקת יסוד הנה חובה בכל בניה בכל סוג,
אם שני חלקי המבנה המאוחד יהיו צמודים/מחוברים ללא הארקת יסוד מגושרת בין המבנים עלול להווצר חישמול מסוכן במעבר אדם ממבנה למבנה, זאת ללא קשר לנזקים נוספים שכדאי להתחשב בהם בנושא קורוזיה בין המבנים
לכן וודא שיש לך חשמלאי מוסמך שידאג מראש שהבניה תעמוד בדרישות חוק החשמל ויכין את המבנה לבדיקת חברת חשמל שגם תאשר את כשירות עבודתו,
יתכן שתוכל לחמוק מהבדיקה בדרכי נוכלות שונים אך חמיקה זו לרעתך!!

dougie

New member
רשר

כל פעם מחדש מתפעל מהיקף ועומק הידע שלך...
שתהיה לך שנה טובה, וגמר חתימה טובה
דור

dougie

New member
תופעת טבע - אשרנו

גמר חתימה טובה ושנה טובה גם לך קרמר

אח יקר

לא אמרתי שאני מתחמק או משו דומה לזה. שאלתי כמה יעלה לי עבודות חשמל לפי שציינתי. ברור לי שהכל יהיה לפי החוק בלי חלטורות. אם יש צורך בהארקה הזאת אז היא תבוצע. לא אקח סיכון על אף אחד בנושא. לכן נכנסתי לפה לברר על הנושא ועל ההשלכות שלו. תודה רבה . גמר חתימה טובה לכולם. נ.ב. הבניין ישן ..מעל 40 שנה

רשר

Well-known member
מנהל
יש ברשת מחירוני עבודות חשמל שדי נכונים

בקירוב אבל אינם מביאים בחשבון את כל התנאים והבעיות שיש במקום מסוים
החל ממזמין שנראה במבט ראשון כ"לא יכול או רוצה לשלם" כלה בעבודה קטנה במקום רחוק מבחינת החשמלאי, דרך אני אביא חבר שיעביר בדיקה (אין לי רשיון מתאים לעבודה או בעיות עם מע"מ ומ"ה)

אני רק רוצה לדעת סדרי גודל של עלויות

ואין שום סיבה שלא אשלם מחיר שיהיה הוגן יחסי. אף אחד לא רוצה שבעל המקצוע יפסיד כסף...

רשר

Well-known member
מנהל
"כמה עולה שמלת כלה?" תביא חשמלאי למקום עם התוכניות

ותקבל הצעה,
רצוי להביא יותר מאחד כדי לאמת את המחיר
כדי להשוות כדאי להכין מפרט שלפיו יוגשו הצעות מחיר

תודה רבה

ברור שאני יביא הצעות מחיר. רציתי לדעת מהו הנורמה לגבות על עבודה כזאת... אבל תודה רבה על התשובה.

רשר

Well-known member
מנהל
לא נתת תאור עבודה ברמה שניתן לתמחר ועדיין רוצה מחיר - קבל

50,000 ש"ח
אם יצא לך פחות תהיה מרוצה ותאמר לעצמך ש-רשר טמבל, וכמו כל ישראלי שילמת פחות ממנו

אוקי הבנתי.

עבודות חשמל לתוספת בנייה של חדר והרחבת הסלון ומרפסת גודל החדר הינו 10 מ"ר והסלון כ8 מ"ר ומרפסת אחת כ4 מ"ר ועוד מרפסת כ6.6 מ"ר יש צורך ב4 נקודות תאורה וב5 נקודות שקעים. מרחק של 7 מטר מהארון אופציה לנקודה נוספת עבור ויטרינה חשמלית ליציאה למרפסת. תודה

למעלה