אין חשמל בחלק מהבית - אבל שום פקק לא קפץ.

danezeq

Member
אין חשמל בחלק מהבית - אבל שום פקק לא קפץ.

פתחתי את הארון וכל הפקקים למעלה.
מה זה אומר?
האם יש מאחורי כל פקק נתיך ויכול להיות שהוא נשרף?

תודה

לפעמים הנתחים מתיבשים

תוריד אותם ותעלה אותם עוד 2 פעמים. בהרבה מיקרים זה עזר
מעבר לזה חחשמלאי יפתור לך את הסוגיה

לוח החשמל תלת פאזי או חד פאזי? אם תלת פאזי ייתכן שחסרה פאזה

או מחברת חשמל או שנשרף אחד מ שלושת נתיכי הפאזות שלך. אם העלאה והורדה של ה"פקקים" מאז"ים בשמם האמיתי לא פתרה את הבעיה. ויש לך תלת פאזי ברר עם השכנים אם להם אותה הבעיה. אם אין לך תלת פאזי ולא עזר ההורדה קרא לחשמלאי. אם יש לך תלת פאזי ולשכנים אין בעיה כשזו. חשמלאי או חברת חשמל. זה מורכב. כי הם בדרך כלל בחברת החשמל יבקשו שאתה תביא חשמלאי שיוודא שאכן אצלך אין בעיה ושאם אכן נשרף נתיך שלהם שהוא ייאשר את זה ורק אז יבואו. מצד שני מי שעומד על שלו וטוען שאצלו הכול בסדר המוקדנית תשלח אליו את הטכנאי שטח.

danezeq

Member
לדעתי זה לא תלת פאזי, אם אעלה תמונה זה יספיק כדי להבין?

danezeq

Member
הנה הצילום

אני לא יודע איזה מהפקקים הוא הבעייתי.
אני כן יכול להגיד שזה הקו שמחובר אליו המזגן, והחשמלאי אמר פעם שזה קו יותר חזק. אני שם לב שעל אחד הפקקים יש מדבקה עם נתונים גבוהים יותר. אז אולי זה זה.

WarDog

New member
תוריד את כולם ותעלה אחד אחד מימין לשמאל

אם לא עוזר אז רק חשמלאי יכול לעזור לך (כנראה חיבור שהתנתק איפשהו וזה כבר עבודה לחשמלאי עם רישיון)

danezeq

Member
חיבור יכול כך סתם להתנתק? זה קרה בזמן שהיה עומס על הקו

כלומר גם מזגן וגם מצנם פעלו בו זמנית, ואז זה הפסיק.
מה הנזק האפשרי הכי גדול שאצטרך להתכונן אליו? יכול להיות שנשרף כבל בתוך הקיר או משהו דומה?

לרוב חיבור לא מתנתק אלא מתרופף וכתוצאה מכך מתחמם ומתפחם

ואז מפסיק להוליך חשמל. בגדול הבעיה פה כרגע היא לחשמלאי בלבד שכן יש לך חד פאזי ולחלק מהבית כן יש חשמל לכן זה כבר לא חברת החשמל אלא חשמלאי. ייתכן גם שהלך אותו מא"ז. אם ניסית להוריד ולהרים ולא הסתדר קרא לחשמלאי. אגב כל הרכיבים שלך ישנים וספק אם יתפקדו כראוי ברגע האמת לא סיפור יקר וגדול אחת למאתיים שנה להחליף לוח חשמל ממליץ לך להחליף אותו. ואם מחליף דרוש רק מרכיבים איכותיים ולא יצרנים סינים. דרוש שניידר או ABB. חשמלאי אני ממליץ לך להזמין מאפליקציית מדרג. חג שמח ושנה טובה

danezeq

Member
תודה רבה. כמובן שחשמלאי. לא חשבתי אחרת

תודה על כל הפירוט.

למעלה