7 מוליכי 1.5 ממ"ר בצינור 16

7 מוליכי 1.5 ממ"ר בצינור 16

אני מעוניין להוסיף מפסק נוסף בחדר שינה לתאורה. כבר יש לי הכנה לנקודה בה ארצה להוסיף את המפסק ע"י חוט משיכה.
המצב הקיים בצינור 16 הוא שיש שם 3 מוליכים של 1.5 (אפס, הארקה ופאזה) ובנוסף יש חוט משיכה. אני מעוניין להוסיף לשם 4 מוליכים של 1.5 ממ"ר לטובת פאזה חוזרת.
האם ניתן להשחיל בסה"כ 7 מוליכי 1.5 ממ"ר?

רשר

Well-known member
מנהל
מותר להכניס 7 חוטים 1,5 ממ"ר עם בידוד PVC לצינור 16 מ"מ

לא מובן למה אתה צריך את זה אבל שתהיה בריא וחזק

הסיבה היא

המטרה היא: הוספת 2 מפסקים נוספים לתאורה בחדר שינה
כל מפסק צריך 2 חוטים. כלומר 4 חוטים.
על אותו הצינור כבר קיימים היום 3 חוטים...

לא.

ל-2 נקודות שונות.

המצב הקיים הוא שיש לי בכניסה לחדר שינה 2 מפסקים. בצד אחד של המיטה 2 מפסקים. ובעוד צד יש צינור עם חוט משיכה מצד לצד כהכנה למפסק עתידי. היום זה העתיד :)

יש לי היום 2 מפסקים מחליפים

ואני מתכוון להוסיף בין שניהם מפסק צלב.

אחדד יותר.
הנה תפקיד 4 החוטים:
1. 2 חוטים להוצאת פאזה חוזרת ממפסק מחליף למפסק צלב
2. 2 חוטים שיקבלו פאזה חוזרת ממפסק צלב ומשם למפסק מחליף.

אם תרצו אצייר לך תרשים של החיבורים הקיימים

WarDog

New member
לא בטוח שהבנתי כמה מפסקים יש לך עכשיו וכמה אתה רוצה.

בכניסה לחדר יש מעגל אחד עם 2 מפסקים (הדלקה של 2 מנורות שונות)?
ליד המיטה בצד א' יש 2 מפסקים מחליפים לאותם המפסקים שליד הדלת
ואתה רוצה להוסיף עוד 2 מפסקים לאותן המנורות רק בצד ב' של המיטה?
&nbsp
עבור 2 מפסקים מצליבים אתה צריך 8 גידים (2 נכנסים ו2 יוצאים לכל מפסק= 8), אז איך הגעת ל7? ולמחליף צריך 3 (אז 5 לשני מפסקים- פאזה אפשר לגשר בקופסה עם המפסקים).
&nbsp
אתה צריך להעביר 8 גידים לקופסה החדשה, כאשר הם מתחברים (4 למפסקים ליד הדלת, ו4 למפסקים ליד המיטה).
מה שאומר שתצטרך להשחיל מחדש לאחת הקופסאות הקימות עם המפסקים (אני לא מצליח לראות איך יכנסו כל כך הרבה מהדקים לקופסא סטנדרטית)..
&nbsp
לפי דעתי יהיה יותר פשוט לעשות חציבה קצרה מאוחרי המיטה ולהוסיף צינורות עם 4 גידים (יותר מסודר לפי דעתי יהיה 2 צינורות עם 2 גידים בכל אחד ), לפוך את הקופסא הקיימת ליד המיטה ל"מצליבה" ממנה לצאת בצינור החדש לקופסא החדשה (שתהיה מחליפה) וממנה להוציא "חוזרות" לקופסה הראשונה בצינור עם החוט משיכה (לא לשכוח להוציא את את החוזרות שקימות המקופסה שהפכת למצליבה כי הן מיותרות במצב החדש).

אסביר

יש לי 2 מנורות שונות.

יש 3 קופסאות חשמל.
  1. בכניסה לחדר ששם יש 2 מפסקים מחליפים קיימים. מפסק מחליף 1 מקבל פאזה קבועה ומעביר 2 פאזות חוזרת למפסק מחליף 2
  2. בצד א' של המיטה יש 2 מפסקים מחליפים קיימים (בהמשך יהפכו למפסק צלב שניהם). מפסק אחד מקבל 2 פאזות חוזרות, ומעביר פאזה חוזרת אחת לקופסא בצד ב' של המיטה דרך צינור קיים + על אותו צינור מעביר 3 חוטי חשמל רגילים (יש בצד ב' של המיטה שקע שמגיע משם). מפסק שני מקבל פאזה קבועה, ומעביר 2 פאזות חוזרות למפסק בכניסה לחדר.
  3. בצד ב' של המיטה יש קופסא עם שקע + צינור עם הפאזה החוזרת מהמפסק המחליף. ומשם יש צינור ישיר לאחת המנורות בתקרה).
הצינור שאני רוצה "לרכב" עליו. הוא המחבר בין צד ב' של המיטה לצד א' של המיטה ששם עוברים היום. 3 חוטים חשמל רגילים + פאזה חוזרת מאחד המחליפים. המצב החדש יהיה. שבצד א'. לא יהיו יותר מפסקים מחליפים אלא 2 מפסקי צלב. הצינור ש"ארכב" יכיל 3 חוטים + 2 פאזות ממפסק מחליף חדש בצד ב' של המיטה + יקבל בחזרה 2 פאזות חוזרת ממפסק צלב בצד ב' של המיטה.

מקווה שעכשיו הכל יותר ברור

2 חוטים הושחלו בהצלחה

המצב כרגע בצינור:
3 חוטי חשמל (אפס, פאזה והארקה) + 2 חוטי פאזה חוזרת לטובת מפסק צלב ראשון.

עכשיו אני צריך להוסיף עוד 2 חוטים (כרגע יש 5).
ניסיתי אתמול להכניס סטלבנד, אז ללא הצלחה. נתקעתי ממש בקצה השני... אני מאמין שאם נחישות ועקשנות בסוף אצליח להכניס את הסטלבנד. ואז לחבר אליו 2 חוטים והעבודה הושלמה...

אבל, רציתי לדעת מנסיונכם מה עדיף?
אפשרות א - "להתעקש" על הסטלבנד עד שייכנס ומכאן פעולת המשיכה תהיה קלה יותר
אפשרות ב - לא להתעקש. לקחת חוט אחד קיים, ולקשור אליו 3 נוספים.

מה יהיה יעיל יותר לדעתכם?

רשר

Well-known member
מנהל
כל הגישה שלך לנושא מוטעית מחוסר מקצועיות

חשמלאי מוציא הכל ומכניס מחדש עם התוספת, אחרת מסתבכים בין החוטים בצינור

תודה על הטיפ. (ההערה העוקצנית מיותרת לדעתי)

שואלים פה בשביל להכיר, ללמוד...
תקן אותי אם אני טועה, אבל חשמלאי עוזר בתחילת דרכו שואל כמה שיותר מכמה שיותר אנשים בשביל להבין כמה שיותר גישות

רשר

Well-known member
מנהל
מצטער שבחרת להעלב, אני לא ניסיתי לעקוץ

הגישה שלך היתה מהתחלה לפתור בעיה ספציפית ולא לימודית וכך קיבלת הסברים,
גישה מקצועית מסבירה בצורה מקצועית בשרטוט/ציור את הבעיה ומאפשרת לנסות לתת פתרון מיטבי, במקום זה מלאת כאן מלל שמקשה מאוד על קריאה ומעקב על הבעיה ומציאת פתרון,

למעלה