לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1608916,089 עוקבים אודות עסקים

פורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'חיבור מוליכים בעלי שטח חתך שונה'
חיבור מוליכים בעלי שטח חתך שונה
18/03/2018 | 20:18
5
82
שלום וערב טוב!
 לקופסאת חבורים מגיעים מוליכים 2.5 ממ"ר המחוברים באמצעות מהדק מספר 2 למוליכים בעלי אותו שטח חתך. החיבור מבוצע באפן שכל מוליך מחובר למהדק עם שני ברגים  ולא - בורג אחד לחוט נכנס ובורג שני לחוט שיוצא (כדי למנוע נתוק בהתחממות וקירור). מאותה קופסה עלי לפצל קו לתאורה באמצעות כבל ירוק 3*1.5 ממ"ר. 
העומס על קו התאורה אינו עולה על 10 אמפר וההזנה חיבת להיות מהקופסה הנ"ל.
 מה השיטה החוקית הטובה ביותר לבצע את החיבור? איך אפשר לחבר באפן חוקי ותקני שני מוליכים בעלי שטח חתך שונה לאותו מהדק? האם מותר בצד אחד חוט עבה ובצד השני חוט דק (ואז כל מוליך יהיה תפוס רק עם בורג אחד ולא שניים..)?

תודה מראש. 

חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'שאלת על חוקי?!? לכן רק ע"י חשמלאי מוסמך!!'
שאלת על חוקי?!? לכן רק ע"י חשמלאי מוסמך!!
18/03/2018 | 23:44
4
59
אם הוא לא ידע לפתור את הבעיה חפש מוסמך יותר,
אגב איך תתיחס ההגנה בלוח על הקו לתוספת הזו מבחינת זרם יתר לקטע הנוסף, האם היא תגן עליו או שמא תרשה לו להשרף ולשרוף את הבית?
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'אני שואל כאן לאחר'
אני שואל כאן לאחר
19/03/2018 | 10:05
3
66
שחשמלאי מוסמך (ראשי,ליתר דיוק) הציע לי לכופף את הגיד 1.5 ממ"ר כך שיתפס טוב יותר ולא יתרופף במהדק. כך גם אשמור על חבור כל מוליך עם שני ברגים. הקו כולו מחובר בלוח למאז 16A וכל הגידים הם קשיחים.
רשר, אני מאוד מעריך את הארותיך ודאגתך לשמור על החק. לידיעתך אני עצמי מורשה לעסוק בחשמל אולם זה לא עסוקי היום-יומי לכן אני שואל שאלות כאן בפורום ונעזר באנשים בעלי נסיון מעשי רב יותר משלי. "לא הביישן למד..."
תודה ויום טוב!
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'חיבור חוט כפול מוריד את החום בחיבור ולכן יעיל'
חיבור חוט כפול מוריד את החום בחיבור ולכן יעיל
19/03/2018 | 18:29
2
51
זרם יתר מתחלק במקרה כזה ל 2
1, חוט 1,5 ממ"ר עם בידוד C°‏ 90 XLPE (כבל ירוק) עומד בקלות בזרם עבודה של 16A כך שההגנה מתאימה,
2, במידה ואורך החוט עד 8 מטר הוא ינתק את ההגנה גם בירידת חתך מ 6 ממ"ר ל 1,5 ממ"ר (חוק ישן שבוטל כדי שכל אחד שמתכנן יבדוק את המצב בעצמו ויחליט כמיטב דעתו בהתחשב בחום שיעלה וסיכוניו),
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'אם כך'
אם כך
19/03/2018 | 18:58
1
44
אתה מסכים שהכי כדאי בנתונים הנ"ל לכופף את הגיד הדק 1.5 ממ"ר ולהכניס אותו למהדק יחד עם ה-2.5 ממ"ר, נכון? זה הפתרון היעיל ביותר?
לענין 16A במוליך XLPE - ידוע לי שאין בעיה אבל טוב שהזכרת.
תודה !!
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'א'
א
<< ההודעה הנוכחית
15/05/2018 | 07:59
10

הודעות אחרונות

17:36 | 19.04.19 רשר
09:46 | 19.04.19 אדנדום
20:29 | 18.04.19 אורחים בפורום
19:37 | 18.04.19 אורחים בפורום
19:05 | 18.04.19 אורחים בפורום
10:03 | 18.04.19 אורחים בפורום
05:31 | 18.04.19 אורחים בפורום
04:16 | 17.04.19 אורחים בפורום
19:36 | 16.04.19 rone71
20:35 | 15.04.19 אורחים בפורום
10:29 | 15.04.19 אורחים בפורום
00:06 | 15.04.19 h280

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ