כיריים חשמליות חיבור חד פאזי

כיריים חשמליות חיבור חד פאזי

שלום וברכה,
נמצאת בדירה ויש חיבור חד פאזי (16 אמפר) עם שקע סיקון.
בעל הדירה לא מוכן לעשות חיבור תלת פאזי, והשתמשו בדירה בעבר בכיריים חד פאזיות. האם אפשר לקנות כיריים מסוג Electrolux דגם EHF6241FOK עבור חיבור חד פאזי, אין לי בעיה אם אפשר להדליק רק 2-3 כירות. השאלה האם זה יצליח. כתוב אצל היבואן שצריך לחד פאזי חיבור: "שקע סיקון 32 עם חצי אוטו של 32 או 25 אמפר".

אשמח מאוד לעזרה.
תודה מראש,
דגנית

צילומי ארון החשמל לבקשתך

רוני1955

Active member
המשך

יש לך בדירה פאזה אחת 40 אמפר. אפשר לחבר את הכיריים שכתבת, אבל אי אפשר יהיה להשתמש בכל גופי החימום יחד. בנוסף, חייבים להעביר מהלוח קו חשמל ניפרד לטובת הכיריים. קחי בחשבון שאם תשתמשי בכיריים בהספק המכסימלי שאפשרי, לא תוכלי להשתמש במקביל בצרכני חשמל גדולים כמו מזגן.

יש קו חשמל ניפרד לטובת הכיריים

מה שסימנתי בתמונה הקטנה עם החץ האדום מציג את הנתיך של 20 אמפר לטובת הכיריים.

מה כוונתך "יש לך בדירה 40 אמפר"? לכל הדירה?

תודה רבה לך, מספיק לי שאוכל להשתמש ב-2 כירות בצורה מקסימלית מבלי שיפול החשמל בהפעלת מוצרי חשמל כבדים אחרים (כמו המזגן שציינת).

אני מאוד מודה לך שמצאת זמן לכתוב לי ולתת לי ייעוץ מקצועי.

רוני1955

Active member
ראיתי את החץ.

אבל אמרת שאמרו לך על לפחות 25 אמפר. את יכולה לנסות לעבוד ככה, ואם תהיה בעיה, יהיו שתי אפשרויות. או להתרגל למצב, או להעביר גידים חדשים עבים יותר ולהחליף את המאמ"ת ל 25 אמםר. (זה לא נתיך, זה מאמ"ת, יש כאלה שקוראים לזה חצי אוטומט).
כן. 40 אמפר לכל הדירה.

רשר

Well-known member
מנהל
כינוי של ציוד ההגנה החשמלי

מא"ז - מפסק אוטומטי זעיר (לא ניתן לכיול, בעבר כונה מז"ז - מפסק זרם זעיר)
מאמ"ת - מפסק אוטומטי מגנטי תרמי (ניתן לכיול חלקי או מלא),
מ"א - מפסק אוטומטי, מחליפו של המאמ"ת כי ההגדרה המעשית התרחבה לאפשרויות תכנו עם מיקרופרוססור הכולל שינויי אופיינים,
כולם פועלים על עקרון חישת הזרם דרכם ופעולה לפי תגובה מתוכננת קבועה או משתנה,

ממסר פחת - "מפסק מגן, מפסק דלף" בבית נועד להגן על חיי אדם בזכות הזרם הנמוך ומהירות הפעולה, יש גם לזרמים גדולים להגן על ציוד ולמנוע שרפות,

רוני1955

Active member
מאמ"ת

כשלמדתי לימודי חשמל, ככה קראו לרכיב שיש בלוח החשמל כמו בצילום שהיא הביאה. לא ידעתי ששינו את זה מאז.

למעלה