ארונות חשמל ישנים

SicTransit

Active member
ארונות חשמל ישנים

הבניין בו אני גר הוא בו למעלה מארבעים שנה. באסיפת דיירים הועלה החשש שארונות החשמל עלולים להוות מוקד סכנה, אבל ההחלפה שלהם אינה זולה ואנחנו נעשה זאת רק אם יש בכך צורך אמיתי. לדעתי הבלתי מקצועית הכל נראה תקין ואני לא חושב שלפני 40 שנה התקינו בכלל ארונות עם פיוזים קופצים ומפסקי פחת כך שכנראה מדובר בארונות חדשים יותר.

אני מצרף שלוש תמונות של המצב בקומה אחת לדוגמא. מישהו יכול להעריך עפ"י התמונות אם יש מקום לחשש?

ליפני 40 שנה

הייתה צריכת החשמל קטנה של דירה
היום צורכים הרבה חשמל . וזה מיצר מעט חום על הנתיגים
אים הכול תקין מבחינת נתיכים . וחשמלאי לא עשה איזה אילטור להעלת את צריכת ההספק . אין בעייה בארונות כאלה
המהדרים יוסיפו מיתחת לנתיחים דף אזבסט . היום אזבסט יצא מהתקן . אז בטח יש משהוא מבודד אחר . צריך לברר
בגדול . אין צורך לעשות כלום . ארונות ממתכת יותר מסוכן . כי צריך להעריק את הפח . ואים הארק לא תהייה תיקנית זה יותר מסוכן מעץ
בביניין של 40 שנה הארקה מחוברת לצינור מים . שזה יצא מהתקן ליפני 30 שנה
זו דעתי הפרטית

רשר

Well-known member
מנהל
חידוש מערכת חשמל לבניין מגורים ישן

1, לוחות "תפן" קיימים יותר מ 40 שנה, זו לא סיבה לשמוח כי הם מהדגם הראשוני שאינו כולל גב חסין אש ומותקנים על לוחות עץ
כשתהיה בעיה האש תרוץ בין הקומות דרך צנרת החשמל והארונות שמעל ללוחות, את גב העץ לא ניתן לפרק במחיר הגיוני לכן מומלץ להחליף לוחות הכוללים גב במבנה עמיד 850°C, ולחדש את הציוד שלהם כי ממסרי הפחת מסוג המגיב רע למערכות מחשב, תקשורת,, שיש בדירות כיום, בנוסף הגשרים הפנימיים בלוח לא תקניים ועמידותם בזרם נמוכה, לדוגמה http://www.vip-shop.co.il/product/לוח-קופסא-ל---8-מקום--hager
3, הארקה של הבניין מבוססת על קוי המים ממתכת שספק אם בכלל קימיים כיום (ראה בצילום המרכזי חוט לבן עבה מהמים לפס הארקה), לכן מומלץ לדאוג למערכת הארקה חדשה לכל הבניין ע"י פס מתכת שיעבור דרך כל הקומות ויחובר לאלקטרודה ולזיון השלד לפי התקן כולל בדיקת התנגדות (לופטסטר) ממנו יחובר גשר לכל לוח,

נסו לבדוק הלוואה לצורך השיפוץ ואף בעיריה שמא יש פרויקטים לשיקום שאפשר להצטרף עליה הביאו אתכם את הכתבה https://he.wikipedia.org/wiki/השריפה_במגדל_גרנפל
שאולי תעזור לשכנע לתת כסף

SicTransit

Active member
א-הה!

תודה על תשובתך הממצה. כדי שאוכל לנסות לשכנע את השכנים, הייתי שמח לדעת אם אתה חשמלאי מוסמך (אם מסיבה כלשהי אתה לא רוצה לפרסם את זה גם מסר אישי יתקבל בתודה), וכמו כן אם יש לך הערכה כמה בערך ההחלפה צריכה לעלות לדירה.
&nbsp
כפי שקרמר ניחש, צפויה התנגדות לא מבוטלת מצד חלק מהשכנים. אין מספיק שריפות בבנייני מגורים בארץ

&nbsp

רשר

Well-known member
מנהל
אכן מאז התקנת ממסרי הפחת פחתו מאוד השרפות

אם צפויה התנגדות בצעו קודם הארקה זה גם זול והרבה יותר דחוף כי מגביר בטיחות גדול יותר מגב ללוח (אפשר כעצת קרמר לדחוף פלטה בידוד מתחת ללוחות - פלסטיק תקני או גבס אדום),
אני אכן חשמלאי מוסמך בדרגת "ראשי" אבל כדי לעבור ועד בית צריך יותר מיעוץ רשת לכן הזמן אפילו בתשלום יעוץ מאדם שביקר בשטח וראה את כל הבעיות, בקש ממנו לדרג את חשיבות ודחיפות הפתרונות שיציע כך שתוכלו לבצע בשיטת סלאמי לפי קצב הגביה

ההיסתברות שתהייה שרפה

בביניין זה כמו בלוטו . שרפות קורות מחום בלוח מחום .אם אף דייר לא העלה בצורה פרטית את הזרם לדירה ההיסתברות לשרפה שואפת לאפס . הרי את הארון מעץ לא תחליפו . אז רק לוח חשמל אטום . במיילה יש לחלק מהלוחות גב מיאזבסט . שזה מונע חום . אבל בלוח אין חום . אז למה לשנות סידרי ברשית
לפי דעתי להחליך לוח יעלה כ800 ש"ח . אני לא חשמלאי . אין לי רשיון לחשמל . עסקתי בעבר בחשמל . ליפני כמה עשורים

דעתי האישית . תעזוב את זה כך. במיילה עוד מעט יהייה פינוי בינוי . מורדים את כול הבניינים הקטנים . ובונים רבי קומות . אז יפנו אותכם
חג שמח

אגב

גם לוחות חברת חשמל ץ הם על העץ . אז... חברת חשמל גם תשנה . כי בחורף קר מאוד . כולם ידליקו תנורים . צהייה צריכת חשמל מאוד גבוה
דעתי רד מהרעיון

למעלה