מה עלות צריכת דוד חשמל לשעה בערך?

וכמו בפרסומת של אופיטקה הלפרין של שבירת זכוכיות שברת מיתוס

אתה בטוח?!?
עשית לי רעש בראש עכשיו
&nbsp
ניפצת תוך רגע מיתוס של שנים, ומתח ועצבים סביב הדלקת דוד החשמל. אז למה, למה כל הבדיחות האלה על אבא עצבני שמתעצבן על הילדים שלו ששכחו את הדוד דלוק. אף אחד לא אומר מילה על זה. למה יש מתח סביב נושא הדלקת דוד אם זה ''כולה'' שקל לשעה?
שבוע שעבר שמעתי לראשונה שהדלקת דוד זה שקל ועשרים לשעה, חשבתי שלא שמעתי טוב, או שההוא חי בסרט.
&nbsp
כל החיים נראים אחרת עכשיו. אפשר להרגע חחחח.
אצטרך לעכל את זה. יקח לי זמן.

אילו מוצרי חשמל צורכים הכי הרבה חשמל?

מזגן, קומקום חשמלי?
אני מוצאת שהמזגן יעיל לי יותר בקיץ מאשר בחורף, הוא לא מספיק מחמם, אוויר חם עולה למעלה כניראה ואני זקוקה לו כאן למטה. אז משתמשת עם מפזר חום.
מה עלות צריכת חשמל של מפזר חום לשעה?

תודה! אעיין בקישור בשעה שפויה יותר

ריפרפתי בזה
אם אסתבך בחישובים אתה כאן כן?

ממש תודה
מאוד מעריכה!

רוני1955

Active member
מחשבון צריכה

מחשבון הצריכה שהבאת הוא לא מדויק "בלשון המעטה". סתם הכנסתי מספר 2.5 קילוואט בקומקום חשמלי, והוא כתב לי בטור של עלות הצריכה להפעלה מקובלת אחת שזה עולה לי 1.33 ש"ח. זה שטויות. זו עלות לשעה ולא עלות לשלוש דקות עד לרתיחה. גם על מדיח הוא כתב את זה, וזה מאד רחוק מהמציאות. הוא פשוט מכפיל את מה שכותבים במחיר לשעה, ולא לוקח בחשבון זמן חימום אמיתי לעומת זמן משאבה ללא חימום.

רשר

Well-known member
מנהל
אכן המחשבון מחייב הכנסת מרכיב זמן מעשי לתוצאה

זה מזכיר את כל חוקי החשמל שלחח"י יש פטור מהם,
אצלם הקומקום יכול לעבוד כל הזמן בלי חשבון!$&!

רוני1955

Active member
עלות החשמל

הספק גוף חימום של דוד חשמלי הוא 2.5 קילוואט. עלות 1 קילוואט חשמל היא 55.29 אגורות לשעה. מכפילים ויוצא 1.38 ש"ח לשעה. לגבי הפסקת החימום בהגעה לטמפרטורה שמכוונת בתרמוסטט, קרמר צודק.
לגבי חימום הבית בחורף, עבור אותה כמות חום, מזגן צורך בין שליש לרבע מהחשמל לעומת כל שיטת חימום חשמלית אחרת. למשל, אם נניח מפזר חום צורך שקל לשעה, מזגן צורך בין 33 ל 25 אגורות לשעה עבור אותה כמות של קלוריות חום.
מפתיע? נכון. מדויק? גם נכון.

למעלה