התייעצות איתכם לגבי בורר ויסות במקרר:

argamon

Member
התייעצות איתכם לגבי בורר ויסות במקרר:

שלום לכם: יש לי מקרר אמקור ובמדריך יש המלצות לכיווני הבורר של תא המקרר והמקפיא. > לגבי המקפיא כתוב לכוון בקיץ למצב 3 , ובחורף למצב 2.5
> לגבי תא המקרר כתוב לכוון בקיץ למצב 4 , ובחורף למצב 3.
כאן השאלות שלי:
1. בשביל מה ממליצים לשנות את הויסות? אני לא רואה הרבה הבדל לשינויי קיץ וחורף כאשר באופן כללי בווסת יש אפשרות לעוד עוצמות שונות.
2. מה יקרה אם אשאיר את הכיוונים במצב קיץ גם בחורף? דהיינו לא אשנה ויסות אף פעם?
3. === חבר אמר לי שלא כדאי להתעסק כלל עם הוויסותים אף פעם כי זה עלול לעשות תקלות למקרר והוא אף פעם לא מתעסק עם שינויי וויסות במקרר שלו. האם כדאי לעשות כפי שהוא ממליץ? החבר לא טכנאי ולא חשמלאי ולא ממליץ מבחינת מומחיות בעניין אלא מביע את דעתו.
**** אשמח להמלצתכם. תודה ****

רשר

Well-known member
מנהל
קירור של כל מוצר שונה במעט לכן צריך לכוון לממוצע מומלץ

שלא יקפיא מה שקופא ב 2 מעלות ולא יזיק למי שב 6 מעלות מתקלקל
בתלות בחום חיצוני התאמה תחסוך מעט חשמל ותאריך את חיי המדחס

ב1ל1ו1

New member
זה נובע מכך שבחורף בזמן שהמדחס בהפסקה

הטמפרטורות עולות לאט.
ולכן זמן ההפסקה מתארך.
בצרוף לכך שיש מרווח של כמה מעלות בין הפעלה להפסקה (בתרמוסטט מכני הפער גדול לעומת מחשב עם חיישנים) וכדי שלא ישהה המזון זמן רב בטמפ' לפני הפעלה מחדש שהיא גבוהה יחסית.
בעצם, שינוי הוסת של העוצמה גורם לכך שהמדחס יתחיל לפעול כבר בטמפ קרה יותר.

רוני1955

Active member
שטויות.

אני לא מכיר אף אחד שנוגע בזה. אין לזה כל חשיבות. צריך לזכור שהטמפרטורות בבית הן די דומות בקיץ ובחורף. בקיץ מקררים את הבית, ובחורף מחממים.

יוסיזיו

New member
אתם לא בכוון .הטרמוסטט תא מזון

מפעיל דלתית שמזרימה אויר קר מהמקפיא למקרר ואין לו שום חיבור חשמלי . הסימונים הם דרגות פתיחה של הדלתית . אין קשר בין קיץ לחורף לענין הטמפרטורות .הן צריכות להיות קבועות מינוס 18 לחות במקפיא ו 4 במקרר. במקררים החדישים הכל דגיטלי וקל לכוון .

רוני1955

Active member
אני יודע.

אני התכוונתי לתרמוסטט החשמלי. מישהו נוגע בו בכלל?

argamon

Member
ל- רוני1955 תודה ומשהו הקורה אצלי אישית:

אני מהמיעוט שלא אוהב מזגן. תתקשה אולי להאמין שלמרות שיש לי מזגן כבר שנים , מסוג מזגן שהיה פעם להיט, אני לא משתמש בו ומפעיל אותו מידי פעם מספר דקות להרצה. ההורים היו זקוקים למזגן והם כבר נפטרו. אני גר בבית טרומי ביישוב כפרי בו בחורף הבית עצמו הופך למקרר קר, ובקיץ לתנור חם. כך זה בבתים הטרומיים של פעם. אני מסתדר מצוין בחורף בבית עם לבוש חם ובקיץ עם מאוורר "הוריקן" איכותי.
מעניין אם כך האם כדאי בגלל המצב האישי שלי הזה, לשנות את הבורר.
אדגיש שהשינויים המומלצים במדריך ממש קטנים לעומת הדרגות הנוספות האפשריות בבורר

למעלה