איך קוראים את הסימון על המפסק הזה?

Avic2k

New member
איך קוראים את הסימון על המפסק הזה?

רציתי להתקין טיימר לדוד. אני יודע שיש 1-2 וL1-2 אבל אני לא יודע לקרוא איזה סט הוא מה. קשה להבין מה מגיע מהלוח ומה הולך לדוד..
החלק המוגבה באמצע זה L1-2 או שזה ה1-2?
תודה!!

צר לי לאכזב אותך ידידי. אך כל עוד אינך חשמלאי לא תקבל מענה

הפורום נועד לענות על שאלות שלא מצריכות הסמכה לביצוע. או על שאלות של חשמלאים בעלי רישיון שלהם אין בעיה לענות.

Avic2k

New member
מבין אבל בכל זאת..

אני מבין את החשש מלתת הכוונות חשמל.בוא לא נהיה תמימים כולם עושים את זה. תמיד אפשר לתת אזהרה ולרשום את ההסבר להעשרה ולא כהנחיה.
בסה"כ מדובר ברמה אחת מעל גוף מנורה שאת זה כולם עושים לבד. רק שבמנורה יש סט אחד של חוטים וכאן יש 2 כי החשמל ממשיך מהמפסק לדוד. עוד מעט נצטרך חשמלאי גם בשבילך להחליף נורה.

איך היית מרגיש אם היו מסתירים את פתח המים לווישרים באוטו ומכריחים אותך לנסוע למוסך למלא מים לשמשה או לרדיאטור?
איך היית מרגיש אם כל פעם שאתה צריך להחליף ספה החוק היה מחייב שתתייעץ עם מעצבת פנים?
אני לא ילד, אני יודע לנתק מפסק אני יודע לבצע עבודות פשוטות. אני רק לא יודע לקרוא איזה צמד נכנס ואיזה צמד יוצא, אם היה כיתוב ברור על המפסק (למה אין?!) זה כבר היה גמור יותר מהר משלקח לי לכתוב את התגובה הזו..

ההנחיות קיימות מסיבה אבל צריך לשים גבול לדברים, אנחנו במדינה חופשית ואם מישהו מעוניין לקחת אחריות על עצמו זכותו.
אשמח לגלות שתטעית ומישהו אחר יגיב, להעשרה כללית ולא כהנחיה אישית עבורי.
תודה ;)

רשר

Well-known member
מנהל
דוגמה נכונה למה שהוסתר ממך - החלפת מעצורי רכב

לא רדיאטור שמביא נזק לפרט
מעצור לקוי מביא נזק לכלל משתמשי הכביש

Avic2k

New member
איך הגעת למסקנה הזאת?

לא נכון.
חיבור לא נכון מקסימום יהרוס לי את המפסק.
הוא לא יפגע באף אחד אחר חוץ ממני.

רשר

Well-known member
מנהל
טעות בחיבור יכולה להראות כמו תפקוד תקין ולהרוג מתקלח

בכל זמן שלא יהיו מוכנים לו,
את העצה הכי טובה תקבל משותפיך לבית - שאל אותם אם הם מוכנים לכך

Avic2k

New member
כל כך הרבה מנגנוני בטיחות צריכים להיכשל בשביל שזה יקרה

גם המפסק פחת וגם הדוד (החדש לגמרי של כרומגן).
במקסימום המפסק יתקלקל.
שמעת פעם על מישהו שהתחשמל במקלחת?
יותר מסוכן לנסוע בכביש או ללכת על המדרכה..

בכל מקרה כבר עזרו לי אבל תודה ולא תודה ;)

Avic2k

New member
סתם הפחדה, לא קשור לקצר בדוד או במפסק הדוד

בדוגמא שלך העבירו תשתית חשמל בקיר האמבטיה.
בשניה לא ברור הגורם.
אין קשר למפסק הדוד או לדוד עצמו.

שמעתם עבודת חשמל ונדלקתם. לא עצרתם לחשוב מה מבוצע. במקרה שלי מדובר בלקחת 4 חוטים שמחוברים למפסק אחד ולחבר את אותם 4 חוטים למפסק אחר באותה צורה (ושאלתי על סדר החיבור). שני המפסקים תקניים.
לא מבוצע שום שינוי בתצורת החשמל, לא מגלה שם שוקע, לא מזיז שום חיבור, לא משנה שום דבר ושום כלום, השקעים, המפסקים, החוטים כלום נדה.
כשפתחתי להסתכל 2 שלא היו מחוברים חזק התנתקו וחיברתי אותם חזרה בעצמי ככה שטכנית כבר ביצעתי עבודת חשמל. למפסק ולדוד שלום.

אם היה פה עבודת חשמל רצינית ברור שהיתי מזמין טכנאי, הזזתי כמה שקעים בבית ולך בוודאי שלקחתי חשמלאי. פה זה נראה לי פעוט.
אתה צריך להיות גאון בשביל לדפוק את זה.

ההסבר היחידי שעולה לי זה נסיון להפחיד את הציבור על כל עבודה קטנה בשביל לדאוג לחשמלאים לתעסוקה..
ולראיה ענו לי כבר בהודעה פרטית (הפוסט הזה נעשה כל כך אלים ושלילי שלא רצו לענות לי פה) - אבל כבר קבעתי עם חבר בעל רקע ונסיון ונעשה זאת יחד בסופש. אתה יכול להיות רגוע..

אתה לא צריך לפחד

לעשות את העבודה . אם תשים לב הפורום שייך לקטגוריה עשו זאת במו ידיכם

רשר

Well-known member
מנהל
הוא לא פחד כלל - לכן התחיל, אחר כך התחיל לפקפק

לכן העלה כאן שאלה

רשר

Well-known member
מנהל
אתה נתפס לכל מילה כתרוץ להצדיק את הטעות שלך

זה לא משנה אם תחשמל היום במקלחת או תחסל שרברב בעוד 5 שנים כשיגש להחליף גוף חימום כשאתה לא בבית, עדיין זה יהיה בגלל עבודה בניגוד לחוק בצורה לא מקצועית ומסוכנת, מכאן לא תקבל עזרה!

WarDog

New member
הכל מופיע בסרטוט שעל המפסק.

וחיבור לא טוב לא רק יהרוס לך את המפסק אלא גם עלול להרוס לך את הדוד, את הכבלים עד לדוד וגם לגרום לשרפה בבית.
&nbsp
חוץ מהחלפת שקע/תקע על כבל מאריך(וגם כאן עדיף להימנע) עדיף לא לגעת בדברים שקשורים לחשמל בלי הכשרה מתאימה.

shlang

New member
תן לי דוגמא, במקרה זה, שחיבור לא נכון יהרוס

את הדוד או את המפסק, מקסימום בחיבור לא נכון יהיה קצר

WarDog

New member
ואתה עדיין עם חשיבה שקצר לא יגרום נזק?

שיהיה לך בהצלחה בכל החלטורות שלך, רק נשאר להתפלל שלא תפצע או תהרוג חס וחלילה מישהו בדרך.
&nbsp
למען הסר ספק- ההצלחה היתה בציניות מוחלטת.

למעלה