לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1477214,772 עוקבים אודות עסקים

פורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חשמל ותאורה

הרבה שנים עברו מאז 1879 השנה בה המציא תומס אדיסון את הנורה החשמלית. מאז החשמל הוא חלק בלתי נפרד מחיינו וקשה לתאר איך חיינו היו נראים בלעדיו.פורום חשמל ותאורה בא לתת בית לכל אלו שנוגעים בחשמל הן כצרכנים והן כבעלי מקצוע. שאלות כמו : "איזה סוג תאורה מתאים למטבח" או "איזה גודל חיבור חשמל צריך בית פרטי" מקומן כאן כמו גם "מה זה חשמל חכם" או "מה המחיר הסביר לנקודת חשמל בבית חדש".בפורום לא תמצאו עצות בסיגנון "עשה זאת בעצמך" מכיוון שעיסוק בחשמל לא על ידי חשמלאי מוסמך הינו עבירה על החוק וסכנת חיים ממשית.אני מעמיד לרשותכם את הניסיון שלי כהנדסאי חשמל ותיק.גלישה מהנה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'יש אצלי בדירה חיבור תלת פאזי של חברת חשמל . השאלה שלי היא ,'
יש אצלי בדירה חיבור תלת פאזי של חברת חשמל . השאלה שלי היא ,
27/09/2017 | 15:15
8
104
נתון שהנתיכים של חברת חשמל הם 35 אמפר והנתיך הראשי אצלי בלוח הוא 25  אמפר כאשר שאר הנתיכים שמובילים לצרכנים הם 16 אמפר. 
  האם בעיקרון מותר להגדיל את הנתיך הראשי אצלי מעבר ל 25 ?

חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'כשאתה אומר נתון אתה מתכוון לעובדה קיימת בשטח או לכתוב בחשבון'
כשאתה אומר נתון אתה מתכוון לעובדה קיימת בשטח או לכתוב בחשבון
27/09/2017 | 19:29
7
71
קח את חשבון האחרון מחברת חשמל ותראה מה רשום איזה גודל חיבור. מה שרשום זה מה שמותר שיהיה הראשי בלוח. אם רשום שהחוזה שלך מולם הוא ל 25 והנתון הוא עובדה בשטח שהראשי שלהם 35 אז אצלך נשאר ויישאר 25. זה שהנתיך שלהם גדול זה רק למען סלקטיביות. 
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'אין שום התייחסות בחשבון החשמל למה שאמרת '
אין שום התייחסות בחשבון החשמל למה שאמרת
28/09/2017 | 07:11
6
55
אני מעוניין לדעת אם אני יכול להחליף נתיך ראשי בלוח החשמל ל 30 במקום 25 .
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'תתקשר אליהם ותברר מה גודל החיבור שלך.'
תתקשר אליהם ותברר מה גודל החיבור שלך.
29/09/2017 | 01:21
5
36
מה שיגידו זה מה שמותר. אם יגידו יותר ממה שיש עכשיו הזמן חשמלאי שיבצע זאת. יש שם עניין של עובי חוטים ועבודה תחת מתח חי.
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'היי דניאל'
היי דניאל
29/09/2017 | 07:39
4
45
אני שאלתי זאת כי רציתי להחליף את אחד מהנתיכים בדירה ל- 25 אמפר , הסיבה הייתה כי רציתי לקנות רתכת שהמפרט שלה דורש בין היתר נתיך 25 אמפר וחשבתי שאם כך אני צריך נתיך ראשי דירתי לפחות 30 אמפר (30X3 תלת פאזי) ומכיוון שהנתיכים של חחי" הם 35 אמפר אני משער ,ואולי אני טועה , ש-5 אמפר הפרש זה מרווח בטחון מספיק . אני באמת אברר זאת לעומק פשוט חשבתי שמישהו מהפורום יוכל לענות לי אם מבחינה עקרונית הפרש כפי שציינתי הוא חוקי .
מקסימום אקנה רתכת שמסתפקת בנתיך 16 אמפר.
 בכל מקרה תודה על התייחסותך .
שנה טובה לכולנו.
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'לאיזה שימושים הרתכת?'
לאיזה שימושים הרתכת?
29/09/2017 | 08:45
3
48
יש לי בבית רתכת שנאי ישנה, ואני משתמש איתה חופשי עם 16 אמפר. רתכות אלקטרוניות צורכות אפילו פחות. 
לגבי החשמל, אין שקעים ל 25 אמפר חד פאזי בגודל רגיל. אם אתה צריך 25 אמפר, זה אומר לשים שקע מתאים, להחליף את הגידים מהלוח לשקע, להחליף את התקע של הרתכת, ולהשתמש באותו שקע תמיד. לא תוכל לקחת אותה לשום מקום אחר לעבוד. משהו נראה לי מאד מוזר כאן. רתכת כמו שאתה מדבר עליה היא תעשייתית. 
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'הבעיה היא'
הבעיה היא
29/09/2017 | 12:41
2
45
שאני מחפש רתכת שאפשר לרתך אלומיניום עם אלקטרודה Z2805 , דיברתי עם מישהו מ"זיקה" והוא המליץ לי עם רתכת שלהם שמתאימה , רק שהיא דורשת נתיך 25 אמפר, ומכאן זה מתחיל . אני אחפש מכשיר עם הספק מתאים לריתוך שאני צריך אבל עם נתיך 16 רגיל . 

חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'מישהו מבלבל כאן יוצרות לאלק' קוטר מק' 4 מ"מ 150A'
מישהו מבלבל כאן יוצרות לאלק' קוטר מק' 4 מ"מ 150A
<< ההודעה הנוכחית
29/09/2017 | 13:02
1
49
בהנחה שהרתכת אלקטרונית והמתח לא יותר מ 24V הרי הזרם מהרשת יהיה במכפלה של 9-10 מכאן שיהיה לכל היותר 16A, אבל זה רק בתנאי שאתה מרתך חומר בעובי לפחות 6 מ"מ בהספק מלא - נדיר גם אצל המקצוענים בתחום,

עכשיו חשוב מחדש על המשימה שלפניך:
עובי חומר
קוטר אלקטרודה http://www.zika.co.il/product/z-2805/
זרם עבודה
חלוקה ל 9
התוצאה תיתן לך את הזרם מהרשת,
חשמל ותאורה >>
לצפיה ב-'יופי, תודה רבה '
יופי, תודה רבה
29/09/2017 | 13:58
34
אני אנסה בכל מקרה ונראה מה יצא .
חשמל ותאורה >>

הודעות אחרונות

10:13 | 17.10.17 דניאל צפריר
09:40 | 15.10.17 סטודנטית10001
18:19 | 12.10.17 nolan2
09:55 | 12.10.17 nolan2
09:20 | 12.10.17 davidpak
22:54 | 11.10.17 דניאל צפריר
11:44 | 10.10.17 noamido
21:31 | 09.10.17 בן497

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא: מיסוי ועבודה באופן עצמאי
אירוח בנושא: מיסוי...
בתאריך 24/10 יתארח בפורום רו``ח אלירן הררי, אשר...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
אירוח בנושא היבטים משפטיים בהקמת עסק או חברה
אירוח בנושא היבטים...
באירוח תוכלו לשאול על היבטים ושיקולים משפטיים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ