יש אצלי בדירה חיבור תלת פאזי של חברת חשמל . השאלה שלי היא ,

יעקב 471

New member
יש אצלי בדירה חיבור תלת פאזי של חברת חשמל . השאלה שלי היא ,

נתון שהנתיכים של חברת חשמל הם 35 אמפר והנתיך הראשי אצלי בלוח הוא 25 אמפר כאשר שאר הנתיכים שמובילים לצרכנים הם 16 אמפר.
האם בעיקרון מותר להגדיל את הנתיך הראשי אצלי מעבר ל 25 ?

כשאתה אומר נתון אתה מתכוון לעובדה קיימת בשטח או לכתוב בחשבון

קח את חשבון האחרון מחברת חשמל ותראה מה רשום איזה גודל חיבור. מה שרשום זה מה שמותר שיהיה הראשי בלוח. אם רשום שהחוזה שלך מולם הוא ל 25 והנתון הוא עובדה בשטח שהראשי שלהם 35 אז אצלך נשאר ויישאר 25. זה שהנתיך שלהם גדול זה רק למען סלקטיביות.

יעקב 471

New member
אין שום התייחסות בחשבון החשמל למה שאמרת

אני מעוניין לדעת אם אני יכול להחליף נתיך ראשי בלוח החשמל ל 30 במקום 25 .

תתקשר אליהם ותברר מה גודל החיבור שלך.

מה שיגידו זה מה שמותר. אם יגידו יותר ממה שיש עכשיו הזמן חשמלאי שיבצע זאת. יש שם עניין של עובי חוטים ועבודה תחת מתח חי.

יעקב 471

New member
היי דניאל

אני שאלתי זאת כי רציתי להחליף את אחד מהנתיכים בדירה ל- 25 אמפר , הסיבה הייתה כי רציתי לקנות רתכת שהמפרט שלה דורש בין היתר נתיך 25 אמפר וחשבתי שאם כך אני צריך נתיך ראשי דירתי לפחות 30 אמפר (30X3 תלת פאזי) ומכיוון שהנתיכים של חחי" הם 35 אמפר אני משער ,ואולי אני טועה , ש-5 אמפר הפרש זה מרווח בטחון מספיק . אני באמת אברר זאת לעומק פשוט חשבתי שמישהו מהפורום יוכל לענות לי אם מבחינה עקרונית הפרש כפי שציינתי הוא חוקי .
מקסימום אקנה רתכת שמסתפקת בנתיך 16 אמפר.
בכל מקרה תודה על התייחסותך .
שנה טובה לכולנו.

רוני1955

Active member
לאיזה שימושים הרתכת?

יש לי בבית רתכת שנאי ישנה, ואני משתמש איתה חופשי עם 16 אמפר. רתכות אלקטרוניות צורכות אפילו פחות.
לגבי החשמל, אין שקעים ל 25 אמפר חד פאזי בגודל רגיל. אם אתה צריך 25 אמפר, זה אומר לשים שקע מתאים, להחליף את הגידים מהלוח לשקע, להחליף את התקע של הרתכת, ולהשתמש באותו שקע תמיד. לא תוכל לקחת אותה לשום מקום אחר לעבוד. משהו נראה לי מאד מוזר כאן. רתכת כמו שאתה מדבר עליה היא תעשייתית.

יעקב 471

New member
הבעיה היא

שאני מחפש רתכת שאפשר לרתך אלומיניום עם אלקטרודה Z2805 , דיברתי עם מישהו מ"זיקה" והוא המליץ לי עם רתכת שלהם שמתאימה , רק שהיא דורשת נתיך 25 אמפר, ומכאן זה מתחיל . אני אחפש מכשיר עם הספק מתאים לריתוך שאני צריך אבל עם נתיך 16 רגיל .

רשר

Well-known member
מנהל
מישהו מבלבל כאן יוצרות לאלק' קוטר מק' 4 מ"מ 150A

בהנחה שהרתכת אלקטרונית והמתח לא יותר מ 24V הרי הזרם מהרשת יהיה במכפלה של 9-10 מכאן שיהיה לכל היותר 16A, אבל זה רק בתנאי שאתה מרתך חומר בעובי לפחות 6 מ"מ בהספק מלא - נדיר גם אצל המקצוענים בתחום,

עכשיו חשוב מחדש על המשימה שלפניך:
עובי חומר
קוטר אלקטרודה http://www.zika.co.il/product/z-2805/
זרם עבודה
חלוקה ל 9
התוצאה תיתן לך את הזרם מהרשת,

למעלה