המזגן לא מצליח לקרר את החלל

roni54345

New member
המזגן לא מצליח לקרר את החלל

שלום
מה יכולה להיות הסיבה שמזגן ( עילי ) 2.5 כ"ס לא מצליח לקרר חלל של כ-28 מ"ר ( מדובר בחדר - קומה אחת עם תקרה נמוכה מאוד- כ-20 ס"מ מעל המזגן ) .
גם כשמורידים את הטמפרטורה בשלט ל-18 מעלות , המזגן מוציא אוויר בטמפרטורה של 14.8 מעלות, אבל כבר שני מטר ממנו הטמפרטורה מגיעה ל-28 מעלות - ממש צריך לשבת מתחת למזגן בימים האלה .אפילו בשעות הערב המאוחרות זה ככה .
חשבתי להתקין ונטה על הקיר החיצוני צמוד לתקרה כדי שהיא תוציא את האוויר החם מהחלק העליון - יכול להיות שזאת הבעיה ?
אשמח להייחסות המומחים .
תודה מראש

ב1ל1ו1

New member
פילטרים ניקית? האם יש רוח חזקה מפתחי האורור?

האם 15 דקות הראשונות הוא מוציא רוח וקור טובים?
אם אתה מפעיל על חימום הוא מפיץ את החום טוב?
חוץ מכל זה, מאחורי הפילטרים כאשר אתם מפעילים קור, האם נוצרת שכוות קרח דקיקה על הגוף שדומה לרדיאטור?
אם יש לכם מד טמפ' חיצוני שתמדדו את הטמפ במזגן?

roni54345

New member
בבקשה התשובות ..

1. הפילטרים נקיים ( למעשה גם שטפנו אותו יסודית בניסיונות לפטור את הבעיה )
2. מדדנו טמפרטורה חיצונית כמו שכתבתי ( על השלט היו - 18 מעלות ) והמזגן הגיע אחרי עשר דקות או יותר ( לא זוכרת ) ל- 14.8 מעלות .
3. על חימום אני לא מעזה לשים בחום הזה אבל אם תגיד לי שזה הכרחי לצורך הבדיקה , אני אעשה את זה .
4. אין שכבת קרח על הרדיאטור .
5. המזגן עובד מהבוקר עד הלילה והטמפרטורה בבית לא יורדת מ-28 מעלות . זה ממש לא נורמלי .

יוסיזיו

New member
כתבתי לך מה הבעיה .התשובה האחרת שקיבלת היא

לא במקום .כאילו מבין .

roni54345

New member
סורי - יוסי זיו - פיספסתי..

אז מה זה אומר בעצם ? מה עושים ?

roni54345

New member
לא יודעת אם זה קשור אבל..

הצינורות נחושת שמתחברים למעבה בחוץ , לא מכוסים עד הסוף , הם רטובים ומטפטפים ( מצרפת תמונה ) .

roni54345

New member
מזגן LG - HEALTH CARE PLASMA TURBO - 2.5

לא ברור מה גילו - אבל הוא ממש לא חדש

יוסיזיו

New member
זה אומר שצריך להחליף מדחס

וזה לא זול . א המזגן הוא ישן ופועל על גז 22 ממש לא כדאי אפילו לשקול החלפה של המדחס. אם המזגן פועל על גז 410 אז כאן יש שיקול כספי כי החלפת מדחס היא בערך חצי ממחיר מזגן חדש ללא ההתקנה . לשיקולים יש לקחת בחשבון את מצב המעבה והמאייד מבחינת שלמות וקורוזיה ובמאייד מה מצב המאיץ אם הוא נקח או נדרש פרוק לניקוי ושטיפה שמייקרים את מחיר התיקון .

יוסיזיו

New member
אחד מסימני ההכר של תופעת המדחס התקול

זה הצינורות הרטובים ואין קרור טוב מה שאנשי מקצוע מכנים קרור דרדלה .טכנאי מיזוג טוב שיגיע למקום ויחבר שעון לחץ מיד יוכל להבחין בלחץ הגבוה מהרגיל ובדיקת צריכת הזרם של מדחס תאשז לו את האבחנה אבל כבר זו הדיאגנוזה ובדרך כלל אני לא טועה 48 שנות ותק במקצוע עושות את שלהן .

ב1ל1ו1

New member
מעניין שאצלך זה r22 ולא r410a. כי lg לרוב

מעדיפים את ה r410a.
&nbsp

יוסיזיו

New member
לא כדאי לתקן בכלל .גז ה 22 יצא משימוש

ומחירו מתייקר כל הזמן . אמנם גם ב 410 יצא משימוש ב 2019 אבל הוא בטוח לעומת הגז החדש שיכנס אז . תחליף מזגן וגם תחסוך בחשמל .

למעלה