מפסק כפול למאוורר תקרה

alphac

New member
מפסק כפול למאוורר תקרה

היי
יש לי כרגע נורת תקרה, שאני רוצה להחליף במאוורר תקרה שמכיל גם נורה.
אני מניח שכשאפרק את נורת התקרה, אמצא כי יוצאים מהתקרה חוט לייב בודד, וחוט ניוטרל בודד (ואולי חוט הארקה בודד), וכנ"ל לגבי המפסק של הנורה הנמצא על הקיר.

כדי למתג בנפרד את מאוורר התקרה ואת נורת המאוורר, צריך לחווט חוט לייב נוסף מהמתג (מתג כפול) אל מאוורר התקרה, נכון?

כיצד חשמלאי יעשה חיווט זה?
האם קיימת כבר תעלה בתוך הקיר שמובילה מהמתג עד לנורת התקרה, ומה שהוא יעשה זה להשחיל חוט נוסף בתעלה הקיימת?
או שייתכן שתעלה כזו לא קיימת והוא יצטרך לחצוב כל הדרך (הארוכה) מהמתג לנורת התקרה היכן שיותקן המאוורר?

תודה רבה.

רשר

Well-known member
מנהל
חשמלאי ישחיל חוט נוסף או רק ירכיב כי יש שלט למאוורר

ואז תפעיל את המנורה והמאוורר דרך השלט כשהמפסק הקיים ישמש לשניהם

alphac

New member
רשר, קרמר, תודה רבה.

תוכלו לפרט בבקשה כיצד משחילים חוט נוסף?
האם יש בכך חציבה ממתג הקיר (שיוחלף למפסק כפול) עד להיכן שבית הנורה נמצא כעת בתקרה? (היכן שיותקן מאוורר התקרה)
או האם סביר שיש תעלה קיימת בקיר שבה עוברים כעת חוט הלייב והניוטרל ממתג הנורה שבקיר לבית הנורה שבתקרה?
אשמח להבין במה מדובר.
תודה רבה.

alphac

New member
היי רוני, תודה. אני מעוניין שמפסק כפול

ימתג בנפרד את הנורה ואת מאוורר התקרה, ולא להסתמך על שלט.
לכן ביקשתי מידע בתגובה שכתבתי מעל לרשר וקרמר.

רוני1955

Active member
הבנתי, וזו לגמרי זכותך.

החשמלאי לא חוצב. הוא משחיל חוט נוסף מהמפסק למנורה עם "שטלבנד".
סתם שאלה. יש לך עכשיו בחדר מפסק מחלף (הדלקה וכיבוי משני מפסקים)?

alphac

New member
תודה רוני.

אין מפסק מחלף בחדר.
&nbsp
התקנתי בעבר חיווט עם שטלבנד, אולם כדי לשנות כיוון במהלך החיווט, הייתי צריך לקדוח חור גישה בקיר כדי להגיע בסופו של דבר ליעד בתקרה (המוצא היה מתג שבקיר).
לא היה מדובר בבניין מגורים או חדר מגורים, ולכן זה היה מתקבל.
&nbsp
האם ניתן לעשות זאת (בין על ידי אדם פרטי או חשמלאי) ללא קידוח חור בקיר או בתקרה?
שכן במקרה שלי בחדר, כן יהיה צורך לשנות כיוון, שכן המתג שוכן על הקיר בכניסה לחדר ואילו בית הנורה (היכן שיותקן מאוורר התקרה) שוכן באמצע התקרה.
&nbsp
על כן אני תוהה איך ניתן להעביר את השטלבנד ללא חור נוסף בקיר או בתקרה.
&nbsp
תודה רבה.

רוני1955

Active member
המשך

השחלתי כבר כמה פעמים חוט נוסף למאוורר תקרה ומעולם לא קדחתי חור.

alphac

New member
תודה רוני.

פשוט דחפת את השטלבנד מהחור שבקיר (היכן שהמתג) והוא פשוט הגיע "אוטומטית" תוך כדי שינוי כיוון אל החור בתקרה היכן שהתקנת את מאוורר התקרה?

alphac

New member
זו שאלתי

כיצד מעבירים שטלבנד ללא חור בקיר, כאשר המעבר הוא לא קו ישר?

רוני1955

Active member
עד כאן.

השאלות מתחילות להיות כאילו אתה רוצה לבצע את העבודה בעצמך, ואני לא מוכן להיות מדריך לביצוע עבודות חשמל.

alphac

New member
תודה רבה לכם שוב

אני מעריך את עזרתכם והידע שלכם.

אני אכן שוקל לעשות את העבודה בעצמי, מאחר וזה פורום עשה זאת בעצמך, הגעתי לכאן, אולם גם אם אבחר בחשמלאי, אני אשמח להבין ולהרחיב את הידע.

צירפתי תמונה של המפסק, ורציתי לשאול, ב-4 הכניסות הלבנות, אם אני מבין נכון, ה-לייב מהקיר אמור להתחבר לכניסה הימנית התחתונה, כאשר החוט שהולך מהמתג אל המאוורר אמור להתחבר לכניסה הימנית העליונה?

תודה.

רוני1955

Active member
מה זה?

זה לא מפסק לתאורה ולמאוורר. יש שם שני קבלים. זה נראה שזה מפסק למאוורר עם שינוי מהירות.

alphac

New member
היי רוני, תודה.

זהו המפסק, אשר מאפשר שינוי מהירות של המאוורר או כיבוי שלי, והן מאפשר הדלקה וכיבוי של הנורה, מין מפסק כפול.
הקופסא השחורה שאתה רואה בתמונה היא אכן עבור שינוי המהירות \ כיבוי של המאוורר, כאשר מצד שמאל של התמונה (היכן שאתה רואה עיגול שחור) זה החלק של מפסק הנורה.
&nbsp
אני תוהה כיצד הולכים החיבורים לקופסא השחורה.

למעלה