חישוב גודל מזגן לפי גודל הדירה

kashat8

New member
חישוב גודל מזגן לפי גודל הדירה

סלון בדירה סטנדרטית בבית משותף, קומת קרקע, גודל הסלון כ-35 מ"ר. מהו גודל המזגן המומלץ ?

רשר

Well-known member
מנהל
כנס לאתרי היצרנים ועבור על המחשבונים לפי תנאיך

מ''ר זה רק מודד אחד לגודל מזגן

kashat8

New member
חישוב גודל מזגן

בגדול אני יודע שיש גם גובה , קירות לשמש, חלונות, אבל במקרה שלי זה נראה לי פחות משמעותי . איפה מוצאים טבלאות שכתובות בצורה ברורה ולא בסינית עתיקה ?

יוסיזיו

New member
לא צריך הרבה מחשבונים ,המזגן שמתאים לפי הפרטים הוא

בהספק של 23000-24000 BTU כולל אקסטרות בחישוב.

יוסיזיו

New member
אין דבר כזה כוח סוס,המדידות המקצועיות ב BTU אמפר

תלוי בדגם המזגן ויצרן והדרוג האנרגטי אבל מסתובב בסביב ל 8 אמפר.

8 אמפר זה

8 אמפר זה 1760W צריכהת חשמל . כוח סוס זה 750W .
אז 1760 לחלק ל 750 W קיבלנו 2.3 כוח סוס

BTU זה אותה גיברת בשינוי אדרת כוח סוס

רשר

Well-known member
מנהל
אין כל משמעות לכ"ס בתחום הקירור כי אינו מתיחס כלל לנצילות

כ"ס מתיחס רק לכמה הספק הוכנס למערכת ולא לכמה הספק נוצל לקירור / חימום הבית, הנתון הנוכן לכן הנו BTUh = "יחידות תרמיות בריטיות בשעה"
מידע נוסף קצת מיושן בגלל הנצילות שהשתפרה עם הגזים החדשים: https://he.wikipedia.org/wiki/BTU

נצילות זה כבר מושג אחר

מה שחשוב כמה משלמים לחברת חשמל .

גם ברכב ההספק הוא בכוח סוס . אבל יש מנוע עם נצילות יותר גבוה או פחות גבוה
אז כותבים : 1 ליטר בנזין ל95 ק"מ . והשני 1 ליטר בנזין ל80 ק"מ

גם נייר טואלט החברות מודדים לפי מס' דפים . במקום שיציינו את מישקל החבילה
כי נייר קונים לפי מישקל ולא לפי מס' דפים מאוד דקים . שצריך לקפל הרבה לקבל עובי מסויים

רשר

Well-known member
מנהל
אתה ממש טועה בהבנת הנושא - נצילות זה חסכון בחשמל לאותו נפח

קרור - וכשעוברים מ COP3 ל COP4,5 אתה מוריד דרגה בכ"ס שההית קונה וכמובן ב KWh שתשלם לחח"י,

נשווה לנייר - לא חשוב העובי והמשקל אלא כמות הדפים אם שומרים על החוזק שהאצבע והישבן ישארו נקיים

אדון מנהל

אני מבין מה זה נצילות . לא מהיום. כחול שהנצילות יותר גבוה . חברת החשמל מרויחה פחות . אם הייה אפשר ברכב לחסוך בקרור המנוע ומשאבת מים . אז הנצילות הייתה יותר גבוה של המנוע . שורפים דלק על קרור המנוע . שזה גם אנרגיה . שלא מניע את הרכב
לגבי הנייר . כאשר יש 2 חבילות עם המחיר שווה ב2 החבילות. אני בוחר בחבילה היותר כבדה . כי יש בה יותר נייר לפי דעתי

kashat8

New member
מזגנים

פעם מזגן חלון של 1.25 כ"ס צרך כ-7 אמפר, היום מזגן 2.5 כ"ס (לפי חישוב שמישהוא כאן עשה) , לוקח כ- 8A לכן חשוב לי לדעת לגבי אותו שטח כמה אמפר יצרוך המזגן .

לפי איזה חישוב

הגעתה ל7A . ?7A זה 230כפל 7=1610W 1610 לחלק 730 = 2.2 כוח סוס

1.25 כוח סוס זה 3.4 A בסך הכול . איילו חוקים בתחילת החשמל . לא הישתנו
כאשר קונים מזגן . בין הנתונים יש גם נתון של צריכת החשמל של המזגן . עם השנים צריכת החשמל ירדה ,לאותה כמות חום/קור

kashat8

New member
מזגנים

זו בדיוק היתה מטרת השאלות שלי , אני צריך לדעת כמה זרם יצרוך מזגן 1.25 ו-2.5 כ"ס בדגמי המזגנים המודרניים ?

kashat8

New member
מזגנים

אז אתה אומר שמזגן 2.3 כ"ס לוקח 8 אמפר בערך ?
אני שואל כי בסופו של דבר הזרם שצורך המזגן הוא זה שבעיקר מענין את הצרכן ברצונו לתכנן לוח חשמל שיעמוד בעומס .

למעלה