האם דוד שמש יכול לגרום בקצר חשמלי בדירה?

GOOGOOLOO

Member
האם דוד שמש יכול לגרום בקצר חשמלי בדירה?

באחרונה קוראים בדירה שלי דברים מוזרים, פיצוץ בדוד שמש עקב קצר חשמלי שנאלצתי להחליפו בחדש, אחרי התקלה זיהיתי שמישהו הזיז את הדוד וגם פתחו מכסה החשמל של הדוד,,, לאחר מי זה הרבה ניתוקי חשמל או יצירת קצר חשמלי גרמו בתקלה במצלמת אבטחה והפסקת פעולתה, ניתוקים או קצר חשמלי התבצעו בשעות הלילה שאני בשינה, במקביל זיהיתי הרבה מיקרים רובם בשעות הלילה שאני בשינה ניתוקי חשמל או קצר חשמלי בדירה שהוציאו את מודם התיקשורת מהפעולה,
שילשום גיליתי שמשעה 2 בלילה לא היו לי תיקשורת ורק חזר בשבת סביב שעה 14,
בבירור מפעילי תיקשורת הם בדקו ולא גילו שום תקלה וגם הודיעו שלא היו להם שום ניתוק יזום באזור,
טכנאי אומר שתקלות אלה יתכן מקצר חשמלי בדירה או שמישהו השתלט בקו ,
אין בדירה שום מכשיר או כלים בעיתיים , מערכת חשמל בדירה נבדקה לפני כ-4 שנים על ידי מומחה מוסמך חברת החשמל והכל תקין
לכן אני מגיע למסקנה שמישהו בזדון גורם לניתוקי חשמל או קצר חשמל בדירה שלי
לכן דוד שמש בגג יתכן הפך ליעד ליצירת קצר בדירה,,, [גם הדוד חדש והותקו לפני פחות מחצי שנה] או שחוטי חשמל אחרי המונה שלי [אין מפסק במונה]
שאלה שלי , אם חשד סבי, איך אפשר לנתק את חשמל של דוד שמש ? האם אני יכול דרך מפסק בתוך הדירה להפסיק זרם חשמל לדוד או דרוש פעולה אחרת
ובכלל מה המלצה טכנית למצב הזה?

רשר

Well-known member
מנהל
המסקנה שלך נכונה - מפסק הדוד ינתק וימנע אפשרות לקצר מבחוץ

נסה זאת מספר ימים ותדע,
יתכן שהתלבשו על המערכת שלך וכדי שלא תראה מה עושים איתה מנתקים לך את החשמל,

מצד שני יתכן וחיבורי החשמל בדוד לא תקינים וגור מים לקצר "כשהשחקים יורדים" או החום יורד וטיפת מים על החוטים גורמת לנתק שנעלם עם התחממות במשך היום,

למעלה