עזרה בחישוב קלוריות חום לפי מעלה.

עזרה בחישוב קלוריות חום לפי מעלה.

בהמשך לשאלותיי כאן בנוגע לגז והחיובים המופרזים.

אני מעוניין לחשב כמה קלוריות חום יש בכוס מים מדודה אחת ב 70 מעלות.

איך אני מחשב את זה?

אני מעוניין לגלות את זה כדי להרתיח בקומקום החשמלי עד ל 70 מעלות ולראות כמה עלה החשמל לטובת חימום כוס אחת ואז להרתיח ל 70 מעלות בפינגן על הגז ולראות כמה קוב הלך על הרתחת 70 מעלות בכוס אחת ולהוכיח להוריי ששווה לעבור לחשמל ולהתנתק מהגז.

יש לי צורך בקלוריות בכלל או מספיק לקחת מד טמפרטורת מים לדחוך לפינגן וכשיגיע ל 70 מעלות לכבות ולראות כמה לקח המונה ואותו דבר בקומקום חשמלי לכבות ב 70 מעלות ולראות כמה לקח חשמל או שיעזור גם הקלוריות?

רוני1955

Active member
אתה חושב שתצליח למדוד ככה?

דבר ראשון, הרתחה זה ב 100 מעלות ולא ב 70. כמות של כוס אחת לא תצרוך כמות אנרגיה כזו שתוכל בכלל לראות ולהשוות.
חישוב אנרגיה: ב 1 ק"ג של גז (לא קובים, אלא גז במיכל נייד) יש 11500 קלוריות. כל קוב זה 2.35 ק"ג. מכאן שקוב גז זה 0.425 ק"ג גז. בזה יש לך 4887 קלוריות. כשתראה בחשבונית כמה אתה משלך ל 1 קוב גז, תדע כמה עולה לך אנרגית גז.
ב 1 קוט"ש 0קילוואט שעה) של חשמל, יש לך כ 870 קלוריות זה עולה 55 אגורות.
עכשיו יש לך את הנתונים, ותוכל להשוות.

אני קצת מתבלבל. תודה רבה. אני משלם על קוב כ 27 שקלים בנוסף

את החיוב הדו חודשי הקבוע של 37 שקלים למונה
עכשיו איך אני יודע כמה קלוריות יש בקוט"ש?
או שלא הבנתי.

רוני1955

Active member
חישוב.

אתה משלם 27 ש"ח לקוב, וזה יוצא לך ש:
עבור כל שקל שאתה משלם עבור הגז אתה מקבל 1150קלוריות.
עבור כל שקל שאתה משלם לחברת החשמל אתה מקבל 1580 קלוריות.
ההפרש הוא של עשרות אחוזים לטובת החשמל. כל זה עדיין בלי לקחת בחשבון את החסכון הנוסף בשני תחומים: האחד, אתה חוסך בנוסף 18.5 ש"ח לחודש על התשלום הקבוע. השני, החום בחשמל מרוכז מתחת לסיר ואין בריחת חום הצידה כמו בגז, כך שהיעילות גבוהה יותר.

מעולה! תודה רבה רוני. עכשיו אינדוקציה או חשמל?

הבנתי שאינדוקציה זה מגנטיות וברגע שהסיר מורם אז אין בעצם חום וסכנה. אבל נשאלת השאלה. הרי בגז ברגע שאנמיך את הלהבה החום יהיה נמוך וכו בחשמלי או אינדוקציה זה לא יגיב מייד? כי הברזל רותח והסיר לא ירגיש מיד את ההנמכה? וצריך להתרגל לשינוי? ולהרגלי בישול שונים?

רוני1955

Active member
המשך

אין לי אינדוקציה. אבל אני משוכנע שיש שם תרמוסטט, וכשהחום מגיע למה שכוון, השטף המגנטי נפסק כמו שגוף חימום מפסיק את החימום.

תודה רבה רוני מאוד עזרת לי. רק נשאר לוותר על החימום בחורף

מהתנור גז הישן והטוב ולמצוא פתרון חח
חג שמח :)

ארטור 1

New member
בחימום לטמפ' נמוכות למטרת חימום הבית הרווח גדול בהרבה.....

ע"י שימוש במשאבת חום שנקראת בשפת העם מזגן אוויר אתה יכול לקבל חום של 6000 קילו קלוריות מהשקעת חשמל שערכו כ 1500 ק"ק .
לסיכום :במחיר מסוים הגז נותן כ 1100 ק"ק .
באותו מחיר חימום חשמלי נותן כ 1500 ק"ק .
ובאותו מחיר ניתן לקבל 6000 ק"ק בטמפרטורה נמוכה יחסית שתחמם את הבית בחורף באמצעות מזגן .
הערה : אני מסתמך על תוצאות החישוב של קודמי בדיון לגבי הגז .

זה נכון אבל כשנהנים מחימום הבית מתנור גז

שזה בעצם כמו קמין ולא גורם יובש וכאבי ראש קצת קשה לעבור למזגן. יש מזגן על הקיר חדש בקושי שאנחנו מפעילים רק בקיץ וגם לא הרבה.

ארטור 1

New member
מזגן אינו מיבש את האוויר בחורף אלא בקייץ

ההרגשה הלא נעימה בעת חימום ממזגן קימת כאשר פתחי הזריקה של האוויר החם נמוכים יחסית (גובה 2.00-2.20 מטר)והאוויר נזרק במהירות גבוהה .
היכן שישנה תקרה גבוהה יחסית והמאיד או פתחי התעלה גבוהים,שם נעים יותר בעת החימום .

רוני1955

Active member
הערה חשובה

צריך לקחת בחשבון השפעה פסיכולוגית. חשבון החשמל יהיה כמובן גבוה יותר ממה שרגילים, ואולי זה יוביל לטענות.

ברור לחלוטין שחשבון החשמל יהיה הגבוהה

אחרי הכול החיוב מהגז לא יתקיים אבל כן יצטרך לבוא על חשבון אחר ולכן יתקיים בחשבון החשמל כמובן בעלויות זולות יותר משמעותית אבל כן זה ברור לחלוטין שאנרגיה בחינם אין חח
ברור שהחיובים יצטרכו להופיע במקום אחר ושזה עלול טיפה ":להבהיל" בתור התחלה אבל קולטים פסיכולוגית בדיוק כמו שאמרת. שוב תודה רבה

רשר

Well-known member
מנהל
התחושה הראשונה והמשונה בבישול על חשמל - ידיות הסיר קרות!

כן קרות כי אין אש מסביב הסיר,
אחר-כך באה התחושה השניה - לא כל כך חם בחדר בגלל הבישול וקולט האדים מגיב יותר טוב ושקט כי מורידים דרגה ללא צורך בפינוי גזים שרופים,
ואז אחרי האוכל מגלים שרק תחתית הסיר מלוכלכת בשרוף כי הדופן התחממה רק מהתבשיל ולא מאש המקיפה כמו בגז,
ובסוף החודש(יים) מגיעה רק חשבונית אחת מחח"י

למעלה