מוביל / צינור לכבל חיצוני

yoavidor

New member
מוביל / צינור לכבל חיצוני

אני צריך להעביר כבל למזגן שיהיה על הגג (חשוף לשמש ).
השאלה היא אם להשתמש במריכף ירוק (כבה מאליו באויר החופשי אבל ללא עמידות בקרינת UV ) או בשחור ( עמיד קצת יותר בקרינת UV ) אבל אסור בהתקנה גלויה, או שבכלל ללא צינור.
במה אתם משתמשים ?
המתקן צריך לעבור בדיקת חח"י.

תודה,
יואב.

רשר

Well-known member
מנהל
מוביל צריך להתאים לתנאי המקום

מבחינת קרינה, נזק מכני, עמידות לסיכונים נוספים כמו אש, כימקלים,,,
ברמת עקרון כבל XLPE אינו צריך הגנה נוספת פרט להגנה מקרינת השמש לכן הנוח, היפה והזול יהיה שימוש בתעלת PVC,

yoavidor

New member
תודה, אבל מעבר לעקרון

אני צריך להשחיל צינור על כבל קיים כך שתעלת PVC לא באה בחשבון (הכבל מונח על הגג ואין לי אפשרות לקדוח ולמקם תעלה) אולי מרירון אבל שוב הוא יהיה מונח ובטח בשלב מסויים יתפרק לחלקיו.
הפתרון הזול והיפה (והנוח) יהיה מבחינתי מריכף, השאלה היא אם שחור או ירוק (לא התייחסת לביקורת או שכן ומכאן העיקרון...).
תודה,

יואב

רשר

Well-known member
מנהל
למה לסבך כשאפשר פשוט?

תעלה מלבישים על כבל קיים בלי לפרק חיבורי חשמל,
קצת סיליקון פשוט ידביק את התעלה לגג,

yoavidor

New member
אני מצטער אבל תעלה מודבקת על זפת מתפוררת ומורכבת מחמש יחידות

תעלת PVC לא נראת לי הפתרון הנוח / מוצלח / אסטטי, שלא לדבר אחרי שנה בשמש הישראלית. (לעבור ביקורת אני מניח שיעבור אבל אולי אני מחפש משהו מעבר... )
אני מבין שאין למשהו ניסיון עם הסיטואציה הזו (צינור מריכף שחור או ירוק על הגג ) מול בודק חח"י ?
יואב.

תגובה

א. כבל ירוק/שחור שעולה לגג ומשמש הזנה למזגן לא חייב כלל במובל אם הוא מקובע בצורה נאותה לאורך מסלול התקנתו.
ב. אם אתה מחפש משהו שיחזיק בשמש אתה צריך צינור מרירון שמותאם גם להתקנה חיצונית וגם עמיד בפני קרינת UV. גם תעלת PVC תעשה את העבודה ויש בה ייתרון שלא צריך לפרק את הכבל בשביל להתקין אותה. אם יש דרך ארוכה על הגג עצמו מרירון יתאים יותר.
ג. בכל עשרות הביקורות האחרונות שהעברתי, פעם אחת בלבד ביקש בודק לעלות לגג ולהסתכל על הדוד והמזגנים. הייתי אומר שזה סיכוי של 5% ופחות שהוא יבקש לעלות, בטח אם הגישה קשה ודורשת טיפוס בסולם או משהו דומה.
ד. אם אתה רוצה להיות בטוח לגבי הכבל שיעבור ביקורת, צינור ירוק עושה את העבודה, לפחות עם הבודקים של אזור ירושלים. בכל מקרה, אף בודק לא יכשיל ביקורת על כן צינור\לא צינור\איזה סוג הצינור בסיטואציה הזו.

למעלה