הוצאת חוט הארקה מקופסת חשמל בקיר

yariv2007

New member
הוצאת חוט הארקה מקופסת חשמל בקיר

פירקתי מנורת פלורוסנט ישנה עם שני חיבורים בלבד מהקיר ללא הארקה ,חיבור L (פאזה-חום) וחיבור N האפס (הכחול) כלומר רק שני החוטים מקופסת החשמל שבתקרה חוברו לפלורוסנט וזה התקין חשמלאי , החלטתי אחרי שקניתי מנורת לד (כמו הפלורוסנט רק לדים) לחבר גם את חוט הארקה שמחוברים אליו דרך מהדק שלושה חוטים מצידו האחר, כמובן שדאגתי להוריד רק את הפחת לאותו קו ובדקתי את תקינות הארקה ע"י יצירת קצר בין הפאזה להארקה או האפס להארקה ואז פחת נגד התחשמלות קפץ , האם פעלתי נכון שהוספתי הארקה ומדוע הפחת נגד התחשמלות קפץ למרות שהורדתי את הפחת לאותו קו בלוח החשמל ?
השמח לתשובה

מאגר

New member
ראשית לא הורדתה את הפחת הורדתה נתיך

הפחת קפץ כי נגעתה עם החוט של ה-N והארקה

yariv2007

New member
לפחת התכוונתי לנתיך (מאמ"ת) פעם היה נהוג לקרוא לזה פחת סלנג

yariv2007

New member
מצטער על טעותי הממסר פחת ואני מעוניין לדעת האם

פעלתי נכון והאם בעת ביצוע עבודות חשמל אפשר להסתפק בלהוריד רק את הנתיך א שמה רצויי גם את הממסר פחת והמפסק הראשי

רשר

Well-known member
מנהל
פעלת מאוד לא נכון ולא חוקי בביצוע עבודת חשמל

עבודות חשמל צריכות להתבצע ע"י חשמלאי שלמד וקיבל הסמכה לביצוע עבודות כאלו,
כאן מהאינטרנט לא ניתן לדעת מה ואיך באמת פעלת אך ברור שבניגוד לחוק החשמל,
למזלך יצאת מהעבודה בשלום אך תוצאות מעשיך ימשיכו להיות טמונים בתוך הקיר ולהמתין בסבלנות עד שיבוא מישהו שבצירוף טעות נוספת יגרם אסון

yariv2007

New member
כדרך הגב זה שהוספתי חוט הארקה היא לפי חוקי החשמל כי זה חובה

הארקה היא משותפת לצרכנים נוספים והחיבור נועד לאפשר חיבור עתידי כזה חוץ מזה חיברתי את התאורה בהתאם להוראות , אני לא סתם אדיוט למדתי חשמל וזה לא חדש לי , מה שלא הבנתי קודם ושאתי וקיוותי שהקבל תשובה מקצועית , היא העובדה שיש זרם זליגה שנובע ממפל מתח שבין האפס לארקה וזה והסבר שלי על פי מה שאני חושב הוא מהעובדה שעוד צרכנים יושבים על אותו קו הארקה ומכאן שאם יש זליגה אז הממסר עובד וטוב שכך
אני לא מעוניין להוציא 250 ש"ח לחשמלי ולגלות שגם הוא התרשל וחיבר לי מאוורר שלא עם דיבל נכון או ללא הארקה
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
אכן מאוד מסובך ללא אדיוט להודות שהוא הדיוט

אבל בתחום החשמל המעשי שלא לומדים בבי"ס רגיל הבוגר יוצא הדיוט מוחלט,
נסיון ללמוד מהרשת אינו מספיק כדי להפוך בוגר טכניון במחלקת החשמל לחשמלאי למרות שלתכנן הוא יודע יותר מהחשמלאי המוסמך,

לגבי תיקון טעויותך: שאלת לגבי ניתוק והגנה בזמן העבודה אך הבעיה העיקרית היא דווקא אחרי שלכאורה העבודה הסתימה ב"הצלחה" כי כפי שכתבתי קודם הטעויות נשארות בקיר וממתינות לשילוב הטעות הבאה ואז "נושכות"
אמבולנס עולה יותר מחשמלאי!

yariv2007

New member
למה אתה מתנפל עלי מבלי להבין אך ולמה

אני לא למדתי בטכניון חשמל וזה היה לפני שנים רבות אבל הגיון נשאר ולעצם העניין , פעלתי בהתאם לסימונים וההוראות כאשר חיברתי פאזה ואפס לתאורה , אך משום שגוף התאורה ממתכת חשוב היה להוריד הארקה מהקיר מהיכן שמחוברים הארקות זה מה שחשמלאי נבון עושה ולזה ל צריך להיות גאון, את זה ראיתי בדיוק במקום אחר , כי אחרת אין לי מהיכן לקחת ,יש מי שמקפיד על חוקי החשמל ויש מי שלא , אני מניח שהרוב כן, הארקה זה חובה. משום שהארקה משותפת לעוד כמה צרכנים (חיבור הארקה הוא בדרך כלל משותף לעוד צרכנים אם יש) כמו במקר שלי אז אני מסיק ואתה מוזמן לתקן אותי שהיה הפרש פוטנציאלים בין האפס להארקה וזה בהחלט ברור לי ... אני נקתתי באמצעי זהירות מאותו הרגע והורדתי את הממסר הפחת והנתיך הראשי ואז עבדתי בידים חשופות
השמח אם תתקן אותי ותסביר את טעותי אם אכן פעלתי שלא כשורה כשחיברתי ארקה כאמצעי זהירות נגד התחשמלות מה שלא היה בתאורה הקדמת כאשר החשמלאי הרכיב
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
שוב, חוק החשמל אוסר לעבוד ללא רשיון

לך בהצהרתך אין רשיון לכן אסור היה לך לבצע מה שעשית - אף אחד לא יסחוב אותך לדין על כך מפאת זוטי דברים אבל אתה עלול לסכן אחרים הקרובים מאוד אליך ע"י העבירה שלך,
אכן הצלחת להגן על עצמך בביצוע ע"י ניתוק החשמל וביצוע קצר בין החוטים אבל אם עבדת בחדר אחר מהחדר בו נמצא הלוח יכול היה לגשת בן בית אחר ולהחזיר את החשמל בעת עבודתך, חשמלאי מקצועי נוקט פעולות נוספות למנוע מצב כזה ע"י שילוט בלוח,
בכל מקרה סביר שתמשיך לנסות למצוא הצדקות למעשיך וזה בעיקר מחוסר ידע והבנה של מלוא המשמעות החוקית והמעשית שלהם

yariv2007

New member
אני הר למעשיי ומודע לסכנות במיוחד לאור המקרה האחרון

אני שהיתי לבדי והלוח היה בקירבתי בעוד שהממסר והנתיך סגורים והכי חשוב עשיתי הארקה ופעלתי נכון , אני מודע לעובדה שגם חשמלאים מסתכנים ולא תמיד נוקטים בצעדים הנדרשים אני רואה את זה בעבודה
תודה

רשר

Well-known member
מנהל
מעבר ברמזור אדום נחשב בעינך פעולה נכונה?

אם כן, המשך לסכן עצמך ואחרים ואל תחפש תרוצים באינטרנט לעבירות על החוק

yariv2007

New member
רשר אתה לא מצפה מימני להוציא 250 ש"ח על התקנת מנורה

כול אדם או אידיוט כמוני אם ידיים קצת גדולות מסוגל להבריג שני חוטים למנורה שבקיר כמובן שיש תמיד אלטרנטיבה לחשמלאי למי שחושש ולא בטוח בעצמו אני לא חלילה ממליץ לגעת בחשמל לאותם אלה שחוששים בשום אופן, אבל גם לא לסמוך בעניים עצומות על כול חשמלאי , כמו במקרה שלי ודאי שיש אין סוף מיקרים לרשלנות גם מצד בעלי מקצוע וזה לא תירוץ . הארקה זה חובה !!!!
אם היתה רואה אך דחפו לי את חוטי החשמל לקופסת החיבורים והרכיבו לי מאוורר תקרה כשהדיבל בחוץ וחוטי חשמל חשופים וגלויים היתה מבין שאלו לא תירוצים .!.. אני בעבודתי עושה דברים מסוכנים אך הר לסכנות ומזהיר אחרים ובטוח שגם אתה כזה
אני לא יגיב יותר ומקווה שתבין שאלה לא תירוצים

רשר

Well-known member
מנהל
בתקווה שטכנאי אמיתי יחבר מנוע לטיסה הבאה שלך

רשר

Well-known member
מנהל
אל תירק לבאר גם אם אין בה מים לטעמך כי אולי לא המים אשמים

yariv2007

New member
סליחה שירקתי לבאר שלך הם גרמו לי לבחילה , סליחה לא התכוונתי