תופעה מוזרה - אור חזק מידי בלי קשר להספק הנורה

evike

Active member
מנהל
תופעה מוזרה - אור חזק מידי בלי קשר להספק הנורה

לבית המנורה שבמעבר, (הברגה צרה) אני נוהגת לשים נורה בין 5W ל 9W, (מקביל ל 25W ל 40W.)
בשנים האחרונות אני משתמשת רק בנורות EL החסכוניות. מעולם לא היתה בעיה, כשהנורות היו בסוף דרכן, האור שלהן נחלש, וכך בכל הנורות האלה גם במקומות אחרים בבית. וגם, עם ההדלקה הן מאירות חלש יותר, ומתחזקות בתוך דקות.
הנורה במעבר נחלשה, ובמקום "למות" בשקט, היא "מתה" בפיצוץ גדול, והורידה את ה"פקק" בחלק מהבית, בנקודה המשותפת. (אגב, הנורה היתה בהספק של 7W, חישוב שאני לא רגילה אליו.)
שמתי נורה של 9W, והיא האירה חזק מידי, ממש הפריעה. החלפתי לנורה של 5W, עדיין מאירה חזק, כמעט כמו ה 9W, כמעט ללא הבדל. אף פעם באף נורה לא היה לי כזה אור חזק במעבר. גם לא כשהשתמשתי בנורות ליבון.
בנוסף, הנורה מאירה חזק ישר עם ההדלקה, ולא בהדרגה, וגם, לפעמים עם ההדלקה, הנורה מהבהבת לשניה עד שהאור מתייצב.
ועכשיו לשאלה: יכול להיות שהפיצוץ של הנורה גרם איזה נזק, ואולי אפילו עלול להזיק ליתר הנקודות המחוברות לפקק הזה?
לפני שאני מזמינה חשמלאי, אשמח לתובנות.
תודה.

יש פידגם באידיש :

חיסרון הכלה יפה מידי
עם השנים איכות המנורות גדלה . הנצילות
לא קרה לקו כלום . ותורידי דאגע מליבך

evike

Active member
מנהל
לא הגיוני שנורות בהספק 9W ו 5W יתנו אור חזק שנותנת נורה

בהספק הרבה יותר גבוה, ושהחוזק של שתיהן יהיה כמעט זהה.
מה עושה מי שמחפש אור חלש יותר?

יוסיזיו

New member
SZIA היי אוויקה,בכל מספר בנורות החסכוניות תכפילי ב 5 לעוצמה

שאת מכירה בנורות ליבון,אולי תמצאי 3 ,ה 5 דיי סטנדרטי והוא כמו תאורה של נורת ליבון 25 .
לתאורה חלשה יותר רק ליבון קטנה של 5 וואט.

evike

Active member
מנהל
היי סופרמן. גם כאן אתה מקדיש מזמנך? אתה באמת משהו.

ראשית תודה על התגובה.
רשמתי בתחילת הפוסט שהנורות החסכוניות 9 ו 5 וואט, מחליפות את נורות הליבון 40 ו 25 וואט, שפעם הייתי משתמשת בהן (גוגל אחלה מורה...)
רציתי לדעת 2 דברים: האם יש לי תקלה, והאם תקין שנורה בהספק חלש יותר תתן אור בעוצמה של נורה החזקה ממנה.
ולפי התשובות, ובמידה וזו לא תקלה, או שאחפש נורה חלשה עוד יותר, או שאשים איזה כיסוי על בית המנורה (לא מחומר דליק, וגם הנורה לא כל כך חמה), או שאתרגל לאור החזק, ובתקווה שיחלש במשך הזמן.
SZIA ושב"ש.

יוסיזיו

New member
יש 5 פורומים בתפוז שנושא המיזוג עולה בהם ואני מסייע ככל ה

האפשר,לא נראה לי שיש תקלה אלא עם בבית שלך יש תלת פאזי ויש תקלה ב 0 בקו/לוח ואז הנורה תקבל מתח גבוה.
למדידה עם מכשיר ולא עם טסטר ורצוי חשמלאי.
לי בחדר מדרגות שמתי 5 וואט כדור קטן ותאורה בסדר גמור.

evike

Active member
מנהל
יוסי.ואנחנו לא עם תלת פאזי.

טוב, אם כך לא בוער. אדבר בהזדמנות עם החשמלאי שלי, כי אני רוצה להעביר טיפה את המיקום של המנורה כולה.
סופרמן אמרתי? מלך הסופרמנים.

benoved1

New member
אה - הנה דוגמה למנורות הזבל הסיני הלא חסכוניות שמוכרים בארץ

אין פלא שהנורה הזו התפוצצה והורידה את מפסק הפחת. הנורות שמייבאים לארץ מכילות מעגל חשמלי עם רכיבי זבל, סליחה לא זבל אלא המיץ של הזבל. הם עובדות מספר חודשים ואז אחד הרכיבים הזולים שבפנים כושל (זה יכול להיות קבל, או דיודה, או טרנזיסטור למשל) ועלול לגרור אחריו רכיבים אחרים.
במקרה שלך כשל ברכיב גרם לקצר ברכיב אחר סתם ניחוש - בשנאי הכניסה, הבידוד בין החוטים נמס ונוצר קצר שהביא לקפיצה של ממסר הפחת.
המנורות האלה שאורך החיים שלהן גדול פי 5 מנורת להט מחזיקות במקרה הטוב עשירית מהזמן של נורת להט

evike

Active member
מנהל
זו הנורה היחידה שהתפוצצה, היתר פשוט "מתו" בשקט

וכל הנורות החסכוניות שיש לי, מחזיקות/החזיקו המון זמן. הרבה הרבה יותר מנורות להט רגילות.
אני לא זוכרת של איזו חברה היא היתה, אבל בעיקרון, אני מקפידה לקנות רק במקום מוכר, ורק מוצרים איכותיים. הנורה הזאת עבדה המון זמן, והיא לא הורידה את ממסר הפחת, אלא רק את אחד ה"פקקים" המשותפים למעבר ולעוד כמה חדרים.
משהו בכל זאת כשל שם אם היא התפוצצה.

benoved1

New member
בכל מקרה נורה בשום אופן אסור שתתפוצץ

אני מחליף בממוצע נורה אחת בחודש, וכל הנורות החסכוניות מחזיקות בסביבות שנה. דווקא 2 נורות הלהט היחידות שנשארו בדירה מחזיקות מעמד כבר 6 שנים. בצר לי התחלתי להחליף את החסכוניות לנורות לדים.

evike

Active member
מנהל
מכיוון שבבית יש יותר מנורה או שתיים, כשהמחירים של הלדים

יהיו שפויים, אתחיל לחשוב עליהם.
אני אומנם לא זוכרת מאיזה מותג היתה הנורה היחידה שהתפוצצה, אבל זוכרת היטב את האריזה, אז לא אקנה יותר מהסוג הזה.

benoved1

New member
אפשר להשיג באיביי במחירים שלא תאמיני. המשלוח חינם.

האיכות משתנה אבל כבר למדתי מה כדאי לקנות, ובמחירים של 8 - 10 שקל למנורה אין מה לסכן... לא נורא אם נופלים על נורה גרועה.

למעלה