איך אני יודע אם שקעים בקומות שונות נמצאים על אותה פאזה?

MoonMadness

New member
איך אני יודע אם שקעים בקומות שונות נמצאים על אותה פאזה?

שלום לכולם!
אני גר ביחידת דיור שנמצאת בקומה שונה מהבית, רציתי להשתמש במכשירים האלה שמשתמשים ברשת החשמל לחיבור רשת אינטרנט ביתית, כיוון שהנתב נמצא בקומה השניה (בדירה הראשית) ואני בקושי קולט אותו בקומה שלי.
נאמר לי שהמכשירים האלה עובדים רק אם השקעים נמצאים על אותה פאזה.

ליחידת הדיור יש ארון חשמל נפרד, אבל חשבון החשמל הוא משותף, וכשמכבים את המתג הראשי בדירה הראשית, גם החשמל ביחידת הדיור נכבה.
האם זה אומר ששניהם נמצאים על אותה פאזה? האם יש דרך פשוטה לגלות?

תודה!

רשר

Well-known member
מנהל
נסה את המכשיר בעוד שקעים - הוא מעולה למציאת פזה תואמת

MoonMadness

New member
תודה, אבל אין לי מכשיר כזה... לפני שאני רוכש רציתי לוודא...

dselec10

New member
תזמין חשמלאי הוא יכול בבדיקה פשוטה לדעת יש לו מכשיר מסוים

Jonathan1980

New member
יש כמה אפשרויות

1. יש מתאמי רשת כאלו שעובדים גם עם תלת פאזה (כמו זה - http://www.amazon.com/Brite-View-BV...d=1409493835&sr=8-2&keywords=homeplug+3+phase)
2. יש מגשרים למתאמי רשת רגילים (כאלו שעובדים רק על פאזה אחת) - מתקינים מגשר בין 3 הפאזות. זה הופך את הסיפור לקצת יקר יותר.
3. סביר להניח שאם יש ביחידת הדיור ארון חשמל נוסף, הוא מחובר לכל 3 הפאזות. לכן אתה יכול למצוא נק' חשמל מתאימה ביחידת הדיור ונק' מתאימה בדירה שעובדות על אותה הפאזה. זה רק אומר שהן לא בהכרח יהיו במיקום הנוח לך לחיבור הרשת.

dselec10

New member
שלום ראיתי את הלינק . איפה בדיוק כתוב על התלת פאזי ?

dselec10

New member
אהה כן ראיתי . רק איך נראה השנאי או איך מחברים למתח ?

Jonathan1980

New member
חס וחלילה שנאי

אני לא רואה בעמוד המוצר מידע העם הוא עובד גם עם 220V או רק 110V. במידה ולא מתאים ל 220 זה לא יעבוד דרך שנאי.
הקישור הזה היה רק דוגמא ל homeplug שמתאים ל 3 פאזות. אם זה הפתרון שמתאים לך, הייתי מחפש עוד. תוכל למצוא אולי בארץ, אולי ב ebay / amazon.

dselec10

New member
OK יש בארהב 2 פאזות 110 עם 90 מעלות ביניהם

ואז אפשר לקבל 200 וולט והמכשיר מתאים
וזה גם פותר את בעיית הפאזות אבל שחיפשתי מה זה רב פאזות בגוגל תמיד מראים שנאי
גם בשקעי המכשיר לא רואים איפה אספקת המתח
אלה אם אחד השקעים שנראה כמושקע רשת או טלפון משמש לחיבור דרך ספק מיוחד
תנסה לברר איך בדיוק זה מתחבר למתח גם אני אחפש

רשר

Well-known member
מנהל
המכשירים שקושרו כאן יעלו יותר מחשמלאי שיתאם פזה

בין השקע בחדרך לשקע בו יותקן בן זוגו של המכשיר

Jonathan1980

New member
קצת סדר...

המכשיר מתחבר ישירות לחשמל. הוא בעצם נראה כמו תקע גדול עם חיבור לכבל רשת למטה. לא בכל התמונות רואים את החיבור שלו לחשמל, אבל זה שם...
במידה ודגם ספציפי מיועד לעבוד רק עם 110V ולא עם 220V אני מניח שלא ניתן יהיה להשתמש בו דרך שנאי מתאם 110-220.

אין קשר בין 2 הפאזות בארה"ב שהוזכרו כאן (האמת לא מכיר את הנושא). צריך להבחין בין מתח הפעולה של המכשיר (האם יכול לעבוד במתח של 220V) לבין היכולת שלו לקיים חיבור בין 2 נק' הקצה על תשתית של 3 פאזות.

לגבי העלות - כיוון שצריך לקנות את המכשיר בכל מקרה, אני מניח שהפער בין מכשיר רגיל, כזה שיעבוד רק על אותה הפאזה לבין מכשיר שיודע לעבוד על תשתית תלת פאזי היא שולית לעומת מה שיגבה חשמלאי לשינוי הפאזה באחת הנקודות....

למעלה