חיבור נורת pl לחשמל באמצעות משנק

lonedrifter1

New member
חיבור נורת pl לחשמל באמצעות משנק

שלום,

יש ברשותי שלושה חלקים:
- נורת pl 9w
- משנק (שנאי?)
- כאבל חשמל

ברצוני לדעת מה לחבר למה כדי שהנורה תוכל להתחבר לחשמל. בחנות האלקטרוניקה מכרו לי את המשנק ולא הסבירו לי ממש טוב מה לעשות. אמספר את החיבורים כדי שיהיה אפשר להסביר מה לחבר למה.

תודה רבה!

רשר

Well-known member
מנהל
לא הסבירו כי התכוונו שתתן לחשמלאי לחבר

הכבל שלך לא מתאים לסוג הנורה והמשנק שלה כי חסר לו חוט ארקה

lonedrifter1

New member
אי אפשר בלי?

אני יכול לקנות כאבל חשמל ושקע עם הארכה, אבל לא ניתן לדלג על זה? לא ניתן לחבר ללא הארכה?

רשר

Well-known member
מנהל
יש לך אפשרות תיקון שגיאות תוך 15 דקות

אין צורך לתקן בהודעה נוספת,
טוב, בעצם אין כלל צורך לתקן כי הכתוב מובן גם אם יש טעויות כתיב

רשר

Well-known member
מנהל
אפשר לעבור צומת באור אדום אבל זה מסוכן

כי יש חוק,
כך גם בחשמל - יש חוק והוא קובע שזו עבודה לחשמלאי (כל מה שמחייב להשתמש בכלי עבודה - מברג, פלייר,,,)

lonedrifter1

New member
לא נראה לי

לא נראה לי שאם מישהו היה אומר לי איך צריך לחבר והייתי עושה את זה אז הייתי עובר על החוק. כי אני לא חשמלאי. מותר לי לעשות מה שבא לי בביתי גם אם זה לבנות חללית שנעה בזמן. לא משנה, אם אתה לא מעוניין לעזור זו גם זכותך..

רשר

Well-known member
מנהל
אסור לך על-פי החוק לבצע עבודות חשמל בביתך

יתרה מכך אם תחשמל אורח שלא כל-כך בא לו עליך אחרי השוק אתה עלול להפסיד את ביתך במשפט,
אבל קודם לכך עלול להפסיד חלילה מישהו מבני ביתך

אני מקווה שלפחות ברקסים אינך מחליף לבד כי גם אני משתמש בכביש

טוב בעצם אפשר לתת לך עצה קטנה ויעילה - החלף הכל בחנות לנורת EL ובית מנורה רגיל שמגיע מוכן עם כבל, תקע ואולי גם מפסק,
אם אין מוכן בקש בחנות שיחברו http://www.zaguri-lightparts.co.il/חוט-מפסק-ותקע-זהב-קיים-ב-15-ו-2-מ

רוני1955

Active member
מותר לך לעשות בבית מה שאתה רוצה?

נדמה לך. אם מה שאתה אומר זה נכון, מותר גם לאנוס בבית, ולרצוח, ועוד ועוד.
בבית מותר לעשות מה שרוצים, כל זמון שזה מותר לפי החוק. עבודות חשמל לבד, זה אסור על פי החוק גם אם זה אצלך בבית.

lonedrifter1

New member
חוק זה חוק

טוב אז סידרתי את הנורה, כנראה שאני מוגדר כעבריין עכשיו..
זה שזה לא חוקי, זה לא אומר שלא שזה משהו שלא צריך לעשות. אחרת אנחנו סתם עדר של עיזים עם כיסוי עיניים וספר חוקים. בשביל זה יש לנו שיקול דעת, אני סמכתי על עצמי שאעשה זאת בזהירות, השתמשתי בכלים ובהגיון בריא, לא היו לידי ילדים או אנשים שיוכלו להיפגע. עכשיו הנורה עובדת כראוי ובאופן בטיחותי.

בקשר לאונס וכל השטויות האלה, אני מקווה שהחוק זה לא הסיבה היחידה שאתה ואנשים אחרים לא עושים זאת.. נו באמת...

למעלה