ארדואינו: צריך ארדואינו לכל בלוטות'?

ארדואינו: צריך ארדואינו לכל בלוטות'?

התחלתי לשחק קצת עם ארדואינו, ואני לא מצליח להבין האם צריך ארדואינו ליד כל בלוטות' או לא.

בתוכנית:
לחבר בלוטות' transceiver לארדואינו עצמו ובכל שקע בבית לשים relay עם בלוטות' (בלי ארדואינו) - וככה להדליק ולכבות את כל השקעים/אורות דרך בלוטות'

העניין שאני רק מתחיל בתחום האלקטרוניקה, ולא הצלחתי להבין האם צריך לשים בכל שקע ארדואינו (לא מציאותי) או שאפשר לשים relay עם בלוטות' בלבד ולשלוט על זה דרך הארדורינו?

לא הבנתי

נראה שהקישור הוא לאפליקציה לאנדרויד לשלוט על "microcontroller" שמחובר אליו בלוטות'.

השלאה האם צריך לחבר "microcontroller" לכל בלוטות' עם relay, או ש-relay ובלוטות' לבד (בלי microcontroller) וארדואינו אחד ששולט על הכל?

dselec10

New member
קשה לך עם אנגלית ? תרגם בגוגל

This application allows users to control electric devices with the built in buttons or with command line .It uses a bluetooth to communicate with a bluetooth spp module .Can be used with almost any kind of micro controller connected to the bluetooth spp including arduino.You could also buy the pcb module just contact me ,
For PIC code visit http://mirtz.skyrock.com

כתוב שדרך PIC CONTROLLER אתה שולט על USB RELAY

dselec10

New member
שחכתי משהו

השלאה האם צריך לחבר "microcontroller" לכל בלוטות' עם relay, או ש-relay ובלוטות' לבד (בלי microcontroller) וארדואינו אחד ששולט על הכל?

הBLU TOOTH RELAY מגיע עם בקר עצמאי משלו ואז המחשב או הטלפון הסלולרי שלח מדסר ישר עם בלוטוט

ככה זה נראה בוידאו שלו

אבל זה לא עוזר לי, כי אני רוצה לשלוט מרחוק (אינטרנט - דרך ארדואינו) ולא ישירות דרך הבלוטות'

זה לא מה שאני קורא...

כתוב שם "Can be used with almost any kind of micro controller connected to the bluetooth" - נראה לי שהכוונה שהשליטה היא דרך ה-micro controller ולא דרך הסויטצ' עצמו.

בכל מקרה, גם אם זה כמו שאתה אומר, זה לא ממש עוזר לי, כי אני רוצה שהארדואינו יהיה מוחבר לאינטרנט, ואני אשלח לו פקודות דרך סלולרי, והוא ישלח פקודות ל-relays שבשקעים דרך בלוטות'...

ככה שאני צריך שיהיה פה ארדונאינו באמצע (או rpi) כדי שאוכל לתקשר דרך האינטרנט..

בכל מקרה, תודה על התגובות

אבל ה-relay מחובר לארדואינו, זה לא אלחוטי

כל הרעיון שזה יהיה אלחוטי ולא אצטרך למשוך חוטים בכל הבית...

אגב, שאלתי פה אחרי שראיתי את הוידאו הזה ולא מצאתי דוגמה למישהו שמחבר את ה-relay ישירות לבלוטות'

dselec10

New member
אוקי הבנתי אתה רוצה מכל מקום בעולם או בארץ

לשלוט על מפסק

dselec10

New member
לשלוט עם האנטרנט זה מסובך

אתה רוצה שהראוטר ידבר אלחוטי עם ממסר אלחוטי
נכון ?

עם כבל אינטרנט לא אלחוטי

למה מסובך? מבחינת חומרה?

החלק של "בין החיבור לאינטרנט עד לסלולרי" קצת פחות מסובך כי אני מגיע מתחום התוכנה. גם אם זה לא כל כך פשוט, בסופו של דבר אני אסתדר

אני מעדיף משהו שיעבור דרך ה-VPS שלי

עם ההגדרות שלי ולא דרך השירות שלהם

dselec10

New member
OK שרת ורטואלי זה טוב

http://en.wikipedia.org/wiki/Virtual_private_server
יש לך שרת או מחשב שמשמש שרת .....משלך או אתה משתמש
בWEB HOSTING ?
ואז מה אתה מחברARDUINO לשרת ?
נשמע מאוד מעניין
עם הכל יעבוד טוב אולי אקנה ממך את העבודה שלך
בהצלחה

הקדמת את האפרוח לביצה..

אני עדיין לא יודע האם אפשר לחבר realy ישירות לבלוטות' (או אפילו האם יש relay בלוטות' עם mirocontrller זול שמתאים לארדואינו)...בלי זה, עדיף לקנות מערכת "בית חכם". כנראה יהיה יותר זול.

אגב, "שרת" אולי נשמע משהו מפציץ, אבל היום שרת וירטואלי פרטי עולה ס"ה כ-5$ בחודש (אם אתה יודע לנהל שרתים ולא צריך מערכת שתעשה עבורך את כל הפעולות). אני משתמש בשרת בשביל גיט וכדי לאחסן את האתר שלי.

אני לא יודע עדיין איך זה יעבוד כי עדיין לא בחרתי את ה"shield" אינטרנט. אני מניח שהם כולם מגיעים עם פרוטוקולים כמו HTTP לשליחה וקבלת מסרים - ועם זה, די פשוט לכתוב סקריפט על השרת שמטפל בקריאות האילו.

dselec10

New member
בטח שיש BLU TOOTH RELAY שלחתי לך

עם מיקרו קונטרולר
ה BTR יודע לדבר עם סלולרי אתה יודע
בדיוק כמו שהסלולרי שלך עובד עם בלו טוט
איזה שרת ב5$ שלח לינק
מה שאתה עושה זה בית חכם ואתה עושה את זה בזול
ולקנות זה יקר מאוד
לא חסר לך כלום השרת מדבר עם CONTROLLER מרכזי
ו הCON מדבר אלחוטי בלוטוט או כבל לממסר

הבעיה שעם מיקרו קונטרולר זה יקר מדי

באיביי לדוגמה, relay עולה 1$ ובלוטות' ל-ארדואינו גם עולה 1$ - זה ממש משתלם אם לא צריך לחבר את הבלוטות' לארדואינו. אבל relay עם בלוטות' ומיקרו קונטרולר, עולה מעל 20$ (לכל שקע). זה לא שווה.

אני נמצא ב-digitalocean. מאוד ממליץ עליהם. משלמים אצלם לפי שעות (אם מחקת את השרת אחרי 3 שעות, אתה תשלום רק על 3 שעות - כמה אגורות).

dselec10

New member
לא זה בזול בית חכם חדש..

אתה צריך לעשות מהפכה בבית
ארון מתגים אלקטרוני
לשנות חיווט בכל הבית לכל רשת
פנל שליטה חדשים בכל הבית
וזה רשימה מקוצרת
מחיר המחשב החכם התוכנה וזה לא נגמר כאן

למה אתה רוצה למתג שקע?
אולי אתה מתכוון מפסק תאןרה אן תרים או מזגן דוד חימום
אתה לא יכול לשים באותו צינור כבל מתח נמוך לשליטה על RELAY
או אתה צריך להוסיפ כל מפסק חוטי שליטה 230 ה עם RELAY 230 וולט

למה?

א"א לחבר את ה-relay לאותו מתח עליו הוא שולט (עם voltage regulator לערך הרצוי ו-transformer בשביל DC)?

למעלה