הגדלה מ 25X3 ל 32X3 - חוקי?

DetailsD

New member
הגדלה מ 25X3 ל 32X3 - חוקי?

חשמלאי מוסמך אמר שהוא יכול להגדיל את החיבור התלת פאזי שלי בדירה מ 25X3 ל 32X3 ללא בעיה,
מכיוון שאצל חברת החשמל ההגבלה היא 35X3 וזה מה שאני מקבל בדירה, וההגבלה ל 25X3 היא רק בלוח,
כך שאם מגדילים את זה רק אצלי מקומית לפחות מ 35X3, חברת החשמל לא יודעת מזה, זה לא מפריע לה ולא אמור לעניין אותה.

האם זה נכון? האם זה יעבוד? האם זה מסוכן? האם זה חוקי?

רשר

Well-known member
מנהל
לא נכון, מסוכן, ולא חוקי

לא נכון - חברת חשמל תדע ואם יגדל מזלך ידרשו החזרה ל 25 ללא כל קנס נוסף,
מסוכן - כי מאפשר לך לצרוך מעבר ליכולת העמסה של נתיכי חח"י ואתה עלול להשאר ללא חשמל (נו אז מה מסוכן בזה? כשאין מכשיר דיאליזה בבית זה נראה לא מסוכן,,,),
לא חוקי - כי הנך צורך יותר מהמנה שהוקצבה ועליה שלמת בהזמנת החיבור, חריגה ללא אישור הנה עבירת גנבה פשוטה,

מכאן שאם באמת צריך להגדיל פנה לחח"י והזמן הגדלה בתשלום,
אבל לפני כן כדאי לברר עם חשמלאי אחר אם יכול לבצע איזון פזות שאולי יחסוך את כל הפרשה (גם אם מציע העבירה אמר שביצע איזון)

DetailsD

New member
תגובה

הבנתי, תודה, אוותר על הרעיון, מלכתחילה הוא נשמע לי בעייתי, אבל סתם לצורך ההבנה:

1. מדוע זו גניבה? אני הרי בכל מקרה משלם על החשמל שאני צורך,
אם אני יכול לצרוך יותר, אני אשלם יותר, לא?
הדבר היחיד שאני לא משלם עליו (וזו גניבה) היא תשלום לחברת החשמל עבור ביצוע ההגדלה.

2. כיצד אתה יודע שזה מעבר ליכולת ההעמסה של נתיכי חברת החשמל?
להבנתי כל החיבורים והחוטים מאפשרים צריכה של עד 35.

3. כיצד אני יכול לחשב איזה חיבור אני צריך כדי להגדיל בהתאם?
צרכי החשמל הגדולים ביותר בדירה הינם מזגן מיני מרכזי + מזגן מולטי INVERTER + כיריים אידוקציה + מחמם דירתי אטמור.

כל הארבעה מחוברים לשקע תלת פאזי,
נניח שכולם פועלים בו זמנית, לא הצלחתי להבין כיצד ניתן לחשב את סך כל ההספק הדרוש, מזגן ה INVERTER לדוגמא צורך באופן משתנה, מה גם שהוא תלוי בכמה יחידות פנים דלוקות, גם האטמור תלוי בטמפרטורה שהוא צריך להגיע אליה, וגם הכיריים לא ברור כמה בפועל הם צורכים.

רשר

Well-known member
מנהל
אכן לא פשוט לחשב ולחלק את העומס

ויתכן שאין כל אפשרות ברמת הצריכה של ביתך לשנות את המצב אלא ע"י הגדלת חיבור,
הפרש של 3A אינו מספיק בשביל דרוג המונע שריפת הנתיך הגבוה רק 10% אפילו זמני כבר מגיע ל מקסימום,
אם האינוורטר הותאם לא נכון לצריכה הוא יכול לעבוד גם בצריכה גבוה מהנומינלי ויתכן שהוא מקור בעיתך,
אטמור פועל תמיד במלוא ההספק ומפסיק הכל כשהגיע לחום הדרוש - עוד חשוד יקר ומיותר

נסה להכנס למחשבון צריכה באתר חח"י

DetailsD

New member
מספר שאלות ברשותך:

1. מדוע אטמור מיותר? יש פתרון אחר (לא מבוסס גז) לקבלת מים חמים באופן מיידי במקום דוד החשמל הקיים?
בנוסף, להבנתי האטמור לא פועל תמיד במלוא ההספק, אלא רק לפי הדרוש, ובממוצע כ 3-5 קוט"ש ולא 15 קוט"ש.

2. מה הכוונה "אינוורטר הותאם לא נכון לצריכה"?

3. אין מקור לבעייתי מכיוון שאין לי עדיין בעיה
אני מנסה להבין האם אני צפוי לבעיה, ומכיוון שקשה לחשב ולחלק את העומס, אפשר להתחיל מצריכה מקסימלית של כל הרכיבים כדי להבין האם הפער גדול.
נניח שהכל פועל במלוא העוצמה, כיצד אני יודע כמה אמפר דרוש?

רשר

Well-known member
מנהל
נסה להכנס ל"סימולטור" של חח"י

http://srvt1.i-ecnet.co.il/hazmanot/hazmanot.aspx

חיבור רגיל לבית הנו כ 12KW מכשיר אטמור בהספק 9KW מחייב הגדלת חיבור כדי שתוכל להשתמש בחשמל בבית בזמן שהילד מתקלח,

חימום מים לצריכה ביתית יכול להתבצע בקלות ובזול ע"י דוד פשוט 2500W ולרוצים לחסוך ניתן לשלב עם "דוד קטן" (גגל להסבר נוסף),
אטמור למרות שעובד מעט זמן גורם לעומס יתר עצום ביחס לגודל החיבור המקובל בבית פרטי ולמחיר החשמל, המכשיר, אחזקה שלו צריך להוסיף את מחיר הגדלת החיבור,

אינוורטר יכול להעלות הספק יותר גבוה מהנקוב עליו ואם לא התאימו בין תנאי המבנה לגודל המדחס הוא עלול לעבוד זמן רב בהספק עודף, לקצר את חיי המנוע ולצרוך חשמל בצורה לא יעילה ויקרה

DetailsD

New member
ההגבלה היא כמות הקילווואט או האמפר?

יש לי בדירה 25X3
לפי המחשבון אני רואה שסוכמים את ה KW ולא את האמפר, האם זו הדרך הנכונה? (או שהיא זהה, פשוט יחידת מידה אחרת)

ועבור 25X3, מה סך ה KW האפשרי במקביל?

makiko

New member
למה צריך אטמור כל כך חזק? אני עם חד פאזי

5kw ומשתמש רק במקרים נדירים במצב 3 (חימום מקסימלי) וגם זה, אולי פעם או פעמיים בשנה, במזג אויר קיצוני.

בשאר הפעמים, דרגה 1 ולעיתים 2 מספיקות בהחלט.

makiko

New member
יש לאטמור חד פאזי 3 רמות חימום, כאשר רמה 3

הינה בהספק 5kw.

באטמור שלך, למיטב ידיעתי, קביעת הטמפרטורה מתבצעת בצורה רציפה ולא בדידה, כמו אצלי.

למה צריך אטמור כל כך חזק? לפי ההספק, הוא יכול לחמם זרם מזרנוק כיבוי אש...

ארטור 1

New member
עצות מאחד שאינו חשמלאי

א .לא מכיר את הדגם הגדול של אטמור אך האחרים מחוברים ל 2 פאזות בלבד כדי לאפשר שליש שתי שליש וכוח מלא ע"י הפעלת קטן או גדול או שניהם.לוודא איזו פאזה מתוך השלוש לא מחוברת ועליה ניתן לחבר עומס אחר.
ב .גם הכריים החשמליות מחוברות ל 2 פאזות בלבד ,לבדוק גם שם איזו פאזה חופשית .

הכל עם חשמלאי

dselec10

New member
תבקש אישור מחברת חשמל זה מעט כסף אבל חשוב מאו

תבקש אישור מחברת חשמל זה מעט כסף אבל חשוב מאוד מאוד עם יש לך מזגן תלת פאזי שם לב סדר פאזות או המדחס מסתובב הפוך וישרף

למעלה