מחר באים להחליף לי דוד חשמל ואני מפחדת

• פותח הנושא 1Shir
  • פורסם בתאריך

1Shir

New member
מחר באים להחליף לי דוד חשמל ואני מפחדת

בהמשך לשאלות שלי כאן...
היו 2 אנשים שונים (אמינים) ושניהם אמרו מיד שהנזילה (טיפות בודדות ביום בלבד נכון לעכשיו) היא מהדוד עצמו. משמע, צריך להחליף.
אני כמובן מפחדת שתהיה בעיה עם ההחלפה, שדוד חדש הוא פחות איכותי (הדוד הנוכחי בן 13
), שהיה עדיף להשאיר את הנוכחי...
איכשהו השיפוצניק שלי עובד כרגע בת"א, מה שגרם לזה שמחר הוא ואיש הדוודים יגיעו עם דוד כרומגן חדש 80 ליטר (זה הגודל שהתרגלתי אליו) ויחליפו.
איך מתבצעת ההחלפה? דיברתי רק עם השיפוצניק והוא לא ידע לפרט את כל הפרטים.
איך מרוקנים את הדוד הנוכחי? ניסיתי להיות חכמה וסגרתי את הברז של הצינור הכחול של הדוד, חשבתי שכך אשתמש במים החמים והדוד יתרוקן כי לא ייכנסו אליו מים, אבל אז לא יצאו מים מהברז... אז לא יודעת איך לרוקן לפני שהם באים.
אמורים לנזול מין מהשסתום ביטחון בדוד חדש? בדוד הנוכחי זה לא קרה, כנראה כי הוא היה ישן...
במצב תקין יש סיבה שיהיו טיפות מהשסתום ביטחון או שאם יש טיפות זה אומר שמשמהו לא בסדר עם התרמוסטט?
כמה זמן ההחלפה הזאת אמורה לקחת?
יש סיכוי שהקיר והווים לא יעמדו בזה?... (הכל מאוווווד ישן)

חוששת

מי שעדיין ער מוזמן להרגיע

רוני1955

Active member
אל תתעסקי עם זה.

מי שיחליף, ידע לעשות את מה שצריך.
לגבי השסתום בטחון, אם מדי פעם יש ממנו נזילה קטנה, זה תקין.

שלמה163

New member
מה את בפאניקה?

אם מתחת לדוד או סביב לו יש מקלחת עם ניקוז אז מרוקנים את הדוד לניקוז , ואם לא אז יש אפשרות לחבר צינור ליציאה לאחר פירוק ברז האל חוזר שמונע יציאת מים ברגע שסוגרים את הכניסה לדוד , לגבי השסתום בטיחות זה נורמאלי שנוזל ממנו טיפות לזה הוא נועד לפרוק לחץ מהדוד , בקיצור זה עבודה של שעה עד שעתיים .

1Shir

New member
החליפו

לחצו עליי להחליף את הדוד בגלל נזילה של טיפות בודדות ואני לא שלמה עם זה

2 אנשי דוודים שונים (אמינים( אמרו שהנזילה היא מהדוד ושזה מסוכן להשאיר את זה ככה...
נשמע לי איכשהו מוגזם/פולני מדי.
הכוונה סכנת חשמל בעיקר. או שהנזילה תתעצם באופן פתאומי (נשמע לי קלוש..)
מה דעתכם?

רוני1955

Active member
אין לנו דעה.

כבר החלפת. אל תשאלי עכשיו מה חושבים, כי יכול להיות שחלק מהתשובות יבאסו אותך. תתחדשי, וזהו.

1Shir

New member
תודה רוני
האמת שלא אכפת לי להתבאס

כי אני גם ככה מבואסת

לקחתי את זה בחשבון כשכתבתי כאן... היציאה מהבאסה היא כנראה כמו תמיד עניין של זמן.
בינתיים המוח שלי עדיין בזה ולכן כן מעניין אותי... :)
נכנעתי ללחץ פולני של אמא שלי ואני תוהה אם בצדק. היא טענה שביררה ושזה "ממש מסוכן". (ה"ממש" הוא בטח תוצאה של ווליום פולני לעניינים כאלה...)

בעוד חודשיים תיראי חיסכון בחשמל

דוד כרומגן מחמם מהר את המים . הכול חדש בפנים . תצאי נקיה וצחה מיזה

1Shir

New member
אני אעדכן בפעם הבאה שאחמם אם זה מהיר יותר

זה דוד חשמל ומזג האוויר יציב בתקופה הזאת כך שההשוואה תהיה מדויקת.
גם הקודם היה כרומגן. בן 13. מים רותחים למקלחת אחרי שעה. (80 ליטר. כמובן שנשארו מים חמים גם בסוף המקלחת)

1Shir

New member
נשמע לי מוגזם אבל מקווה שאני טועה...

אעדכן כמובן (סתם מעניין).
אני לא אקח סיכון ישר עם חצי שעה, כי אני שונאת להתקלח במים פושרים. אני אוריד בהחלה רק 10 דקות ואראה איך זה.
כיוונו את התרמוסטט על 60 מעלות בערך.

אין קשר כמה זמן הדוד פתוח

כי יש בו טרמוסטת שמכבה ב60 מעלות . אחרי 20 דקות בדקי עם היד את חום המים . אם זה צורב סימן שהםא חמים מאוד
תתחדשי

1Shir

New member
טעית

חיממתי במשך 50 דקות!!!
הברז במקלחת פתוח על מים חמים בלבד
המים לא מספיק חמים

השיפוצניק כמעט התחיל לבכות בטלפון, כשאמרתי לו שאיך זה יכול להיות שהדוד הקודם בן 13 שמעולם לא טיפלו בו!!! נותן מים מגה-רותחים תוך שעה (חצי-חצי ברז חמים-קרים), וכאן 50 דקות לא עוזרות ?!
ועוד עכשיו הרבה יותר חם מלפני שבוע.
מדובר בדוד כרומגן חדש

התרמוסטט על 60 מעלות, אולי טיפונת יותר. 60 מעלות זה לא מספיק רותח? להעביר ל-70?
בדוד הקודם הייתי שומעת צליל חלש של חימום/רתיחה לאחר זמן מה של חימום. כאן לא היה שום צליל גם אחרי 50 דקות. תקין ?!

מראש!

איזה ניסים וניפלאות קוראות לך

60 מעלות זה לא חם? זה ישרוף אותך לצמיתות . את סתם קשקשנית בכול השירשור הזה

1Shir

New member
תרגיע. למה קשקשנית? לגבי 60 מעלות, שאלתי.

אחרת, איך אתה מסביר שדוד חדש לא סיפק מים רותחים אחרי 50 דקות? (80 ליטר)

מים רותחים זה 100 מעלות

מיתרחצים עם חם של 25 מעלות . לחום של 60 מעלות צריך לערבב הרבה קרים
את סתם ומושכת באף את הקוראים שיכתבו לך .כניראה שאת נהנת מיזה שעונים לך . וצוחקת מכולם
זו דעתי האישית

1Shir

New member
אז דעתי האישית שדווקא אתה נהנה לעצבן אנשים

דרך האינטרנט, שזו כמובן לא גבורה גדולה, במיוחד לא כאשר הם בשעת מצוקה. אז אל תגיב לי יותר. הסברים הגיוניים - אין לך.
אגב, לקוראים, אין לי מושג עם איזה חום מתרחצים. זה שלא מתרחצים עם 100 מעלות לא אומר שאני יודעת עם כמה כן. מבחינתי זה יכול להיות 30 ויכול להיות 80, אין לי מדד ואני לא מבינה בזה.
מה שאני רק יודעת זה שדוד חדש חימם 50 דקות ובדוד הקודם המים למקלחת היו חמים הרבה יותר. עובדה. המים שהיו בדוד הזה אחרי 50 דקות - לא מספיקים לי. היו חמים אך אני מתקלחת בחם-רותח.
הייתי מוותרת בכיף על השרשורים האלה שנובעים מבעיות ולא מדברים טובים. נהנית אני בטוח לא. אני נהנית ממספיק פורומים אחרים בתפוז שעוסקים בתחביבים ולא ב"בעיות".

אגב דוד לא סוגרים אחרי 50 דקות

דוד סוגרים אחרי גמר הרחצה . תדליקי את הדוד 3 שעות ליםני הרחצה
אם המים 60 מעלות אז הוא יכבה מעצמו .
אם חום המים ירד הטרמוסטת ידליק את הדוד
אולי ביזבזת מים חמים במיטבח עים הברז עם הידית
והדוד הייה כבוי אז אין מים חמים לחמם בחזרה
דוד מכבים אחרי הרחצה ומדליקים כמה שעות ליפני הרחצה .
הטרמוסטת מדליק ומכבה אוטומט את הדוד

1Shir

New member
"פחות מ30 דקות יהייה לך מים לרחצה"

- ואני הקשקשנית.
לא בוזבזו שום מים ונכנסתי למקלחת ברגע שהחימום הסתיים.

אגב לבת שלי התקנתי דוד 80 ליטר כרומגן

זוג עים 2 ילדים . היו מעושרים עד השמים . עברו דירה בנתיים
לי יש 30 ליטר . ובעוד 2 דירות
רק לך קוראים כול הניסים והניפלאות
אישה מיוחד את . . שאין לך מים חמים

למעלה