אחריות של מזגן

צינקו1

New member
אחריות של מזגן

שלום לכולם,
אנו מתכוונים לרכוש מזגנים לבית.
חבר שלי המליץ לי לקנות מזגנים באחת הרשתות ולהתקין אותו דרך מתקין משלי.
מה שלא ברור לי מה קורה אם יש תקלה ?
המתקין יכול לומר שיש תקלה במזגן ואילו החברה יכולה לומר שהמתקין לא התקין טוב את המכשיר.

למישהו יש ניסיון עם זה ?

רשר

Well-known member
מנהל
הפוך - פנה למתקין השכונתי

כך תקבל גם שרות מידי כשצריך ללא עיכובי החברה הארצית והמנהלה שלה

יוסיזיו

New member
רשר -טעות בידך לגבי המתקין/אחריות

למזגן חדש ניתנת אחריות למינימום שנה על כל העלויות,ישנן חברות שנותנות 3 שנים וגם 4 אבל חלקן באחריות מלאה וחלקן באחריות על חלקי החילוף כשהלקוח משלם ביקור טכנאי בלבד.

למתקין אסור בתכלית האיסורלתקן בתקופת אחריות כל תקלה במכשיר אפילו אם הוא מאתר שכזו עם ההפעלה הראשונית.
כל תיקון שכזה יסיר מידית את האחריות של החברה.
לגבי ההתקנה ולא מתוך כך שאני מבצע כאלו חפש מתקין מהמלצות חברים ושים לב לכך שיש לו תעודת מתקין מטעם אותה חברה .
את המזגן קנה במקום הכי זול והכי נוח לך כי לנו המתקינים הרווח הוא כל כך מצחיק שעדיף בכלל לא להכניס את מכירת המזגן למערכת החשבונאית.
לאחר ההתקנה דאג שתהה ברשותך חשבונית על רכישת המזגן וחשבונית על ההתקנה אחרת לא תקבל שרות .
לצערי הרב המתקינים של הרשתות ברובם לא מקצועיים והתקנות זולות שהרשתות מציעות אינן עונות לדרישות ההתקנה של החברות.

רשר

Well-known member
מנהל
צודק

אני התכוונתי ולא כתבתי לשרות אחרי תקופת האחריות,
פשוט כי לרוב אין צורך בשרות בתקופת האחריות והצרות מגיעות רק אחר-כך,

יוסיזיו

New member
אם ההתקנה נעשית עפ"י הספר אכן הסיכויים לתקלה

בשנה הראשונה נמוכים אבל לצערי הרב צרכנים מתפתים למחירי התקנה זולים ולא הגיוניים כך שההתקנה נעשית שלא על פי הספר וכבר במסגרת השנה הראשונה יש תקלות,את המתקין זה לא מענין ולא תמיד ימצאו אותו כי החליף עבודה הוא את ה 300-400 ש"ח לקח ונעלם,
אודה על האמת אבל בסכום כזה אני לא מניע רכב ומוציא צוות התקנה זה לא הגיוני ולא כלכלי בכלל.

duvdevanim

New member
אז מה אחריות המתקין? מהיא אותהאחריות ל5 שנים

על ההתקנה?
אם אתה אומר שאסור לו לבצע כל פעולה

יוסיזיו

New member
במילה אחת חרטא, ולמה?? האחריות של המתקין הינה

אך ורק!!! על ההתקנה כלומר על הצנרת ואם היא נעשתה טוב כלומר ה"פלר" טוב והחיבור אטום זה יחזיק גם 50 שנים,
עכשיו איפה האחריות מתבטאת ,כשיש דליפת גז מגיע טכנאי מהחברה במסגרת האחריות ובודק,אם הדליפה מחיבורי הצנרת הוא פשוט יאמר לך תקרא למתקין הדליפה מהחיבורים שלו כי כמעט בכל החברות הוצאה הנחייה לטכנאים בנושא מאחר ונמאס להם לרוץ אחרי החאפרים ולתקן ולמלא גז זה עולה להם הרבה כסף.
קרה לי בעבר שקיבלתי טלפון מלקוח שהתקנתי לו מזגן טורנדו שקנה לבד,לאחר 3 חודשים הגז ברח,הגיעו טכנאי שרות של טורנדו ואבחנו דליפת גז בתוך המאייד ולא בצנרת,לאחר מסכת טרטורים הגיעו ובמקום להחליף מאייד החליטו לתקן ופרקו את המאייד מהצנרת ,ריתכו והתקינו בחזרה,שוב לאחר כחודשיים הגז ברח,הגיעו שוב מטורנדו ואמרו ללקוח הדליפה מהצנרת ואנחנו לא מתקנים.
הגעתי למקום ואכן דליפה אבל כתוצאה מפרוק הצנרת והרכבתה מחדש,מתוך רצון לעזרה כי במקום תינוק קטן ביצעתי את התיקון בצנרת במקום לקרוא שוב לשרות טורנדו .
ומאותו רגע שמתי X אחד גדול על התקנה של אותם מזגנים למרות שיש להם דגם אחד מוצלח.
עכשיו שים לב כמענה לשאלתך, עבדתי במקום כמה שעות וגביתי 700 ש"ח,עלות התיקון כלומר נסיעה הלוך ושוב,זמן נסיעה ,זמן תיקון ,מילוי גז 800 ש"ח
מה יצא?? הפסד במקום רווח,עכשיו תאר לעצמך שיש תקלה במדחס?? תתקין ב 600 ש"ח ותיקון 1200 ש"ח.

רוני1955

Active member
על זה דיברתי.

אם אתה קונה את המזגן ואת ההתקנה יחד, יש לך כתובת אחת למקרה ויש תקלה.

יוסיזיו

New member
רוני זה לא נכון!! למזגן האחריות של החברה

להתקנה זה המתקין,עכשיו בוא נראה אותך הולך לרשת שרכשת שם מזגן תקבל קדחת כמו שראינו כאן בפורום צרכנות לפני כחודשיים על מסע יסורים של צרכן מול אלקטרה/מחסני חשמל ששם בלי בושה המתקין מתאם עם טכנאי אלקטרה על עבודה בעיניים של אותה צרכנית.
גם אצלי כשרוכשים אצלי מזגן האחריות הינה של החברה ואני אחראי על ההתקנה,כשקורית תקלה הלקוח מזמין שרות ישירות ללא התערבות שלי.
זה שאני יכול ללמד את הטכנאים של החברה מה זה מיזוג אויר זה סיפור אחר אבל לי אסור לתקן וגם לא אקבל תמורה לתיקון.
אגב בכל מקרה של חוסר בגישה בטיחותית ליחידה בחוץ טכנאי השרות לא מטפלים כי אסור להם מבחינת נוהלי חברה הם מתאמים יחד עם המתקין שרות.

duvdevanim

New member
סתם מעניין... האחריות היא גם על התושבת?

ראיתי אצל שכנים תושבת של מדחס שנשברה לאחר כשנתיים....

יוסיזיו

New member
אחריות המתקין היא גם לגבי תושבת אבל

יש תקן לתושבות ואם הוא מחליט לחסוך כמה שקלים ושם תושבת לא תיקנית זו סכנת חיים ושום ביטוח לא יכסה אותו.
אגב לגבי הקישור שביקשת זה היה שרשור ארוך מאד חפש את שם הגולשת יעלה 2000 מבסביבות 9-10 שנה שעברה.

duvdevanim

New member
האם יש תקן -מחייב- לתושבת של מדחס?

אם אני לא טועה בדקתי בזמנו אחרי שהתקינו לי מזגן (דיברנו על הואקום עם אתה זוכר) ואמרו לי שיש תקן אך הוא לא מחייב

למעלה