הנדסאי חשמל

jojs8j3

New member
הנדסאי חשמל

שלום כלום :)
יש לי כמה שאלות בבקשה.

1)האם להנדסאי חשמל יש ביקוש בתור הנדסאי חשמל עצממאי ! (לא חשמלאי מוסמך )
?

2)האם עבודה במפעל נותנת לך את כול הידע כדיי לעבוד אחרי זה בתור עצמאי או שזה בנוסף לעבוד עם קבלן מסוים ? עוד כמה שנים טובות .. ?

3 ) כמה יוכל להרוויח הנדסאי חשמל בתור עצמאייי !(אבל חשמלאי שהולך לו טוב לא משהו מדהים אבל בצורה טובה ) אם הוא משלב תעבודה בין הנדסאי חשמל לחשמלאי מוסמך ?
(אתם יודעים לפי הביקוש אם אין עבודה בהנדסאי חשמל אז נעבוד חשמלאי מוסך נגוון קצת מפה וקצת מפה :) )

4)
עד כמה הנדסאי חשמל חשמלאי מוסמך זה מקצוע שמעניין אותכם ? עזבו אותי שואל אותכם ?

תודה רבה לכם ושבת שלום !!

הנדסאי חשמל

דעתי בלבד כמובן שיהיו שיחלקו עליי.

1) לא נתקלתי בביקוש להנסאי חשמל עצמאי ישירות מלקוחות פרטיים אלא בעבודה תחת מהנדס חשמל ששולח הנדסאי לבצע עבודות.

2) עבודה במפעל לא בהכרח נותנת את כל היידע הדרוש, תמיד יהיו דברים חדשים ללמוד ותמיד תקלות חדשות לפתור.
לדוגמא אם במפעל אתה מתעסק בבקרה וחיישנים - יהיה לך חוסר יידע בעבודה בחשמל מבנה וכדומה. עדיף עבודה שמתפזרת על מספר תחומים כך אפשר ללמוד כמה שיותר (במטרה ללמוד)
אם המטרה שלך להתמקצע במקצוע אחד לדוגמא הנדסאי חשמל של מערכות קירור - מגדלי קירור וצ'ילרים - אתה תשקיע את כל המשאבים שלך להיות הכי טוב בתחום הזה ובתמורה תוכל לדרוש סכום גבוה יותר.
אני לא ממליץ לעבוד כהנדסאי אצל קבלן ולשמוע להבטחותיו ש"עוד חודש תסיים את החציבות ואני אלמד אותך איך לחבר שקעים" או "את התשלום תקבל בגמר העבודה, עוד חודשיים עד אז אין לי כסף לשלם לך"

3) בשביל להיות הנדסאי חשמל אתה צריך לעבוד מס שנים תחת מהנדס חשמל שיחתום לך על הרשיון אתה לא יכול כך סתם לסיים ללמוד הנדסאי וכך סתם להתחיל לעבוד כעצמאי. אם אתה הנדסאי עם רשיון, העבודה שתבצע כחשמלאי מוסמך תיחשב שבוצעה ע"י הנדסאי.
כמה יוכל להרוויח הנדסאי? השמים הם הגבול. תלוי כמה תעבוד.

4) הלימודים כמעת ולא נוגעים בעבודה בשטח. לא מלמדים הנדסאי חשמל איך לחבר שקע, איך להחליף בית מנורה, איך לתלות מנורה, איך להחליף מפסק, איך לבנות פיסית לוח חשמל (לא תכנון). את כל העבודה הפרקטית צריך ללמוד מניסיון תחת פיקוח.
כן מלמדים בחשמל המון חישובים וחוקים, לרובם לא בהכרח יהיה קשר למה שתעסוק בעתיד.

שוב זוהי דעתי ויכול להיות שאני כותב שטויות גמורות.
חכה לתשובות של אנשים מבינים יותר.

jojs8j3

New member
עורב צפוני

תודה רבה על תשובתך . :)

1)שאלתי תשאלה מספר 1 כי וואלה יש לי פחד ללמוד הנדסאי ואז לעבור בתור עצמאי ואז הדבר היחיד שאני יעבוד בו זה בתור חשמלאי מוסמך ... אין לי בעיה שלא יהיה ביקוש עצום להנדסאי חשמל אבל פה ושם זה יהיה נחמד .

2) זכור לי פעם שראיתי שיש אפשרות גם להתמחות הנדסאי חשמל אבל אני לא מוצא על זה שום מידע אל כול סוגי ההתמחויות ...
איך בדיוק אני יוכל להתמחות בהנדסאי חשמל של מערכות קירור ?

3) ולגבי כמה אפשר להרוויח סתם רציתי לדעת אפילו טווח כזה כמה אפשר להרוויח בתור עצמאי
רק בשביל ליראות תכיוון ...

תודה רבה !

למעלה