הודעה שפרסמתי בפורום צרכנות לגבי דוד חשמל

1Shir

New member
הודעה שפרסמתי בפורום צרכנות לגבי דוד חשמל

3 התייעצויות שחשובות לי
למשיבים -

1. יש לי דוד חשמל של כרומגן שלדעתי כבר חגג בר-מצווה... אבל בסה"כ עובד טוב.
אבל אני לא יודעת אם הדבר הבא תקין: אני שומעת ממנו רעשים פנימיים (לא כל הזמן, פה ושם, לפעמים יותר כשמשתמשים במים) של מעין טפטוף פנימי שכזה (לא בטוחה. חבטות זעירות, כגון כאלה שטיפות עושות). האם זה בהכרח מעיד על בעיה?
דבר שני, לאורך החודשים האחרונים, זלגו מהדוד כמה טיפות מים החוצה, לעיתים רחוקות (כן, אני שמה לב להכל
). יש ימים נדירים של כמה טיפות, וברוב הימים אין כלום. מתקין של כרומגן אומר שחובה לבדוק, אבל בפועל, אני תוהה אם יש טעם, כל עוד הכל מתפקד...
תובנות
מה הייתם עושים במקומי? (לא ממש בא לי להתעסק עם זה כרגע, מצד שני אולי אני דוחה את הקץ, וגם "אזכר" רק אחרי שתהיה בעיה משמעותית ומבאסת...)

2. בלי קשר - אני מעוניינת להחליף את הטיימר של הדוד! יש לי טיימר עם זיזים ואני רוצה טיימר מסתובב של 120 דקות. האם יש עדיפות לשלב את בדיקת הדוד ע"י מתקין של כרומגן ואותו מתקין גם עוסק בהחלפת טיימר, או שמדובר בשני דברים נפרדים לחלוטין?
נושא החלפת הטיימר יותר דחוף לי, ואם אין קשר, אעדיף להזמין חשמלאי כלשהו, בתנאי שלא עשויה להיות בעיה בנושא בקשר לדוד עצמו.

3. למישהו יש מושג כמה חשמלאי בערך לוקח על עבודה (נראה לי קטנה) כזאת? לקנות את הטיימר לבד או להתייעץ איתו קודם? אין לי "חשמלאי הבית" כי עברתי רק לפני שנה...

מראש!

דוד 13 שנה עשה את שלו

דוד חדש יחמם יותר מהר את המים . ויחסוך חשמל רק לחימום
טיימר לא צריך . יש טרמוסטט בפנים מכבה את הדוד כאשר המים חמים

morphy1

New member
דוד

אני לא חושב שאתה צודק ,אפשר להחליף רק את גוף חימום (טוב תחליף כבר את כל הפלאנץ לא נהיה קנטונים ) ויחמם כמעט כמו חדש למה להחליף את כל הדוד

ההפרש כבר לא גדול . אז חדש יותר טוב

בבידוד . וניצלות של גוף החימום . זו דעתי . אני אהב דברים חדשים

morphy1

New member
בבידוד יכול להיות שאתה צודק

בדוד (לא בקולטים )האבנית לא נראה לי שממש מורידה מהתפוקה (כמובן לא על הגוף חימום שאתו רצוי להחליף) לגבי עלויות החלפת דוד תלוי במיקום שלו נראה לי הרבה יותר יקר מהחלפת פלאנץ (אני לא בקיא במחירים )

9)999

yossir1

New member
למה טיימר לא חוסך?

אני מבין שיש כבר טרמוסטט,
אבל גם לשמור על המים חמים, לאורך זמן שהוא לא נדרש עולה כסף, לא?

כי ......................

אים מתרחצים פעם בשבוע. המים יתקרר עד שבוע הבא . אבל מי שמיתרחץ כול יום חיממת יותר ישאר למחר . בחורף מחממים יותר בקיף פחות באביב מעט יותר .
כול הטטרם הזה הוא לחסוך 4 שקל לחודש זה הכול . כי חימום מים לחודש עולה כ50 ש"ח בסך הכול . אולי 70 ש"ח . אז כמה כבר החיסכון ????

yossir1

New member
אז להשאיר את הדוד דולק 24/7?

וכל ההבדל הוא 4 שקלים בחודש?

אים הוא חדש כן . אים ישן להדליק

שעתיים 3 לפני הרחצה ולכבות אחרי הרחצה . במיילה אם החום יהייה 60 מעלות הדוד יכבה לבד על ידי הטרמוסטט . לדוד יש בידוד טוב חום המים שנישאר נישמר עד למחרת .
כול קיצורי הדרך לחימום זה רק הפסד של כסף . 10 ש"ח לחודשים זה יהיה החיסכון בכול המישחקים עים הטיימר

תגובה

יש מתקיני דודים שיודעים גם להתקין טיימר.

בנוסף, כל חשמלאי עוסק בזה.

עדיף לא לקנות את הטיימר לבד, כי אז לא תקבלי אחריות על הפירוק וההרכבה מחדש במקרה של תקלת יצרן.

אני למשל גובה עבור ההתקנה מחיר של ביקור סטנדרטי - 250 + מע"מ, ןעבור הטיימר (וויסבורד) 150 + מע"מ.

אני גובה עבור הטיימר בערך 50 שקל יותר מאשר בחנות, זאת כיוון שאני נותן עליו אחריות לשנה שכוללת גם הגעה ללקוח, פירוק, והרכבה של אחד חדש במקרה של תקלת יצרן.

דור לוי

New member
בבקשה כמה שאלות ביאור

1. האם מדובר גם בדוד שמש? האם על הגג או בתוך הדירה? האם מדובר בבית פרטי או בית דירות?
2. מהיכן בדיוק הטיפות יוצאות (בבקשה צלמי ותעלי תמונות לפורום)?

ולביאור הקבוע - אני לא חשמלאי. אבל...

לגבי טפטוף:
קשה לדעת,אבל יש מצבים שזה כלום ויש מצבים שזה התחלת בעיה. דוגמא:
אם הנזילה מגוף הדוד הגיע זמנו.
אם הנזילה מברז פורק לחץ, אז נורמלי וטבעי-לפעמים הברז נפתח לשחרר עודף לחץ, ואז יש טפטוף זמני.
לפעמים, דרך הטפטוף הזמני, גרגרי לכלוך, נתפסים בשסתום, ומונעים ממנו להיסגר.
הטיפול הנכון (חוץ מלעקוב אחרי הבעיה) זה מפעם לפעם לפתוח את השסתום, לתת לקצת מים לזרום ולנקות את המעבר ולשחרר.
זה גם עוזר למנוע היתקעות של השסתום מאבנית.

ניתקלתי ברעשים מצינור פלסטי של מים חמים שהועבר דרך חור בקיר ובארון.
כל פעם שהצינור היה קר, והתחילו לעבור מים חמים הוא טיפה התרחב והיו תקתוקים. זה עובד ככה שנים.
מצד שני אולי סדק פנימי שמתחיל בדוד עושה רעש? לא יודע.

בקיצור, לא אמרתי כלום, רק שיכול להיות לכאן ולכאן. אם הדוד תקין, ולא מתחילה בעיה, אני אישית לא הייתי מחליף.
לטעמי, כמו בברזים, צנרת , בגדים, צעצועים מסין-האכות הולכת ויורדת. דוד חדש לא סביר שיחזיק 13 שנים.
הריבית של דחיית ההשקעה גם שווה כסף, שרבים לא שמים לב אליו.

1Shir

New member
על התגובה + תשובות

מדובר בדוד חשמל בלבד (אין אפשרות בבניין לשמש
) שנמצא בתוך הדירה ליד המקלחון (כאמור, בניין משותף, מעבר לקיר נמצאת המקלחת של השכנה לצורך העניין).
אין לי אפשרות לצלם (מצטערת, אין לי מצלמה, גם הטלפון בסגנון של בן 13
) אבל הדוד מותקן במאוזן, והטיפות המעטות יוצאות מהחלק התחתון, איפה שכל החיבורים והברזים והצינורות, לא מצליחה להבחין ממש מאיפה, כי לא מדובר בטפטוף רציף אלא פתאומי, מועט ובלתי צפוי במועדיו.

אני מסכימה שזה דורש בדיקה, אבל מצד שני אני ממש מפחדת לגעת בדוד הישן הזה. אולי אפילו בדיקה בלבד תפורר שם איזה חיבור חלוד ותהיה חובה להחליף. אולי אפול על בודק בעל גישה חדשנית שיגיד שצריך להחליף ואז אשאר עם משהו חדש ובלתי צפוי בטיבו.
אני גרה כאן רק שנה ואין לי ניסיון ואני חוששת מהעניין הזה...

אני כן יכולה להגיד שהדוד מתפקד בצורה סבירה (האם היה יכול לתפקד קצת יותר טוב ולחמם בפחות דקות אלמלא תקלה מסוימת? אין לי תשובה כמובן),
ושאני מאוד רגישה לרעשים קטנים ושומעת גם דברים שאנשים נורמלים לא שומעים (בין השאר כי אני גרה לבד ולפעמים שקט אצלי וזאת דירה קטנה של חלל אחד פחות או יותר).

בלי קשר, הטיימר הזה מעצבן אותי ונראה לי שאני אביא בקרוב חשמלאי להחליף אותו. אם אני איתו שנה וההפך מהתרגלתי, כנראה שזה לא זה בינינו

שוב
על התגובה!

דור לוי

New member
תשקיעי אנרגיה ב:

1. להשיג מצלמה ולצלם בבירור ככל האפשר
2. באיתור מדויק של הנזילה.

בלי לראות אי אפשר, עם אולי זה יעזור...

וכן, החששות שלך מוצדקים, ובכל זאת לטמון ת'ראש בחול לא יעזור.
ולפעמים, גם כשצינור חלוד ונוזל, יש כאלו שיחליפו דוד, ויש כאלה שידעו לעקוף את הבעיה ולתת לו עוד שנים.

דור לוי

New member
רק כדי לוודא שאת לא מזניחה...

נותן לך תסריט אימים, אבל אפשרי:
נניח שבגלל אבנית או מכל סיבה אחרת הטרמוסטט התקלקל והדוד מחמם ומחמם. אם לא משתמשים במים לכאורה עלולים לקבל קיטור.
עכשיו נניח שאכן יש לך בעיה עם פורק הלחץ, וגם נתקלתי בדוודים, שבניגוד לחוק הותקנו בלי פורק לחץ - עכשיו אין מה שישמור עלייך...

אם יתפוצץ הדוד, הנזק עלול להיות הרבה יותר גדול משווי הדוד.

1Shir

New member
אז אתה אומר שחובה להזמין מישהו שיבדוק.

למרות שלא מצליחה לראות מהיכן בדיוק יש טיפות לעיתים רחוקות?

בתיאור הקודם התבלבלתי בין מאוזן למאונך, הדוד במאונך כמובן. [לאורך
]

יש סיכוי שמישהו שהגעתי אליו דרך השירות של כרומגן ימצא פיתרון שאינו בהכרח החלפה במידה ואפשר?..

דור לוי

New member
קודם תאספי מידע

כתבתי לך:
1תעקבי ונסי לראות מאיפה הנזילה. תשקיעי בזה מאמץ.
גם לרופא, ככל שתגיעי עם יותר מידע יותר סיכוי שיוכל לאבחן.
2. צלמי תמונות ברורות, והעלי לפורום.
לפעמים קשה מאוד להמליץ מרחוק, אבל לפעמים אפשר. מה שבטוח אולי...

1Shir

New member
תודה רבה על תגובתך אך מדובר במשהו כמו 2 טיפות

ביום ואני ממש לא מצליחה לראות מאיפה בדיוק זה יוצא... אני לא רוצה לגעת בדוד ובכל הברזים, הצינורות והכבלים, כדי לא לעשות נזק...
עד עכשיו זה טפטף בקצב פחות מהיר, היו איזה 2 טיפות ממש פעם באיזה חודש. בימים האחרונים זה כמעט כל יום או כמה פעמים ביום טיפה אחת...
אם ימשיך ככה, לא תהיה ברירה ואצטרך לפנות לאיש של כרומגן שנתנו לי את הטלפון שלו בזמנו, נכון?

למעלה