איך משתמשים במגר?

tomrokol

New member
איך משתמשים במגר?

שמי תום אני הנדסאי חשמל, יש לי מגר והפחת בביתי קופץ כל כמה שעות ורציתי לבדוק בעזרת המגר את כל מעגלי הבית ואני לא יודע להשתמש בו אשמח אם תעזור לי בתודה תום

קובּי

New member
אוי ואבוי לנו

אם זו הרמה של הנדסאים, תזמין לך חשמלאי,כנראה שחוץ מלפתור תרגלים לא לימגו אותך כלום...

רשר

Well-known member
מנהל
נתק את הפחת

חבר את החוט עם הקרוקודיל (-) לסרגל הארקות, נתק את כל המפסקים בלוח בדוק ביציאה מכל מעגל לחוד את ערך הבידוד אם יש מעגל עם פחות מרבע מגאוהם נתק מהמעגל את כל המכשירים ובדוק שנית. אם תקין (מעל ל 1 מגה) אז התקלה במכשיר אם לא אז יש בעיה במעגל. אם אין לך מה לעשות עם המגר - שלח לי אותו ואומר לך תודה (סתם, סתם) בהצלחה רן

tomrokol

New member
לרן מתום

זה אומר שאם אני חושד שהמקרר לא תקין אני יכול לבדוק אותו ישר. אני בודק דרך התקע של המקרר עם המגר חוט שחור לארקה והחוט השני לפזה ואם זה פחות מ- 0.25 מגה אום המקרר לא תקין. אם הבנתי נכון אני שתכתוב לי תודה מראש תום

RAFI111

New member
לא מספיק לנתק פחת

צריך לנתק כל האפסים בלוח כדי שאחד לא ישפיע על השני

tomrokol

New member
מה אתה מזלזל

לפי הדיבור שלך אפשר לראות את הרמה הנמוכה שלך, ותפסיק להתנסות אפשר לחשוב שאתה יודע הכול (מטומטם)

tomrokol

New member
לרשל תודה רבה לך

אתה רבה לך על התשובה אני מודה לך. את ההודעה ההיא שלחתי לקובי ולא לך

קובּי

New member
ממממ

אתה רק מוכיח שאתה הוא המטומטם מגר בודקים בין הארקה לאפס(כמוך) ולא לפאזה!

רשר

Well-known member
מנהל
קובי שלום, אני לא נכנס לויכוך בינכם

אבל בדיקת מגר בין אפס והארקה מסובכת יותר ומשמשת רק לצורך מידע כללי על המתקן, והרי ידוע כבר שיש בעיה. כדי לבדוק מעגלים יותר פשוטה הדרך שהצעתי כי יש מאמ"ת לכל מעגל וכך מאתרים מיד באיזה מעגל התקלה ללא צורך לנתק חוטים מפסי האפס או הארקה, נסה זאת פעם ולא תחזור לשיטה של ח"ח שמתעלמת מכך שיש מאמ"ת לכל מעגל ומציקה גם לבודק וגם לחשמלאי שמזיע קשות בחילוץ חוטי אפס מהפס רק כדי לדעת באיזה מעגל יש בעיה, יתרון השיטה אפס הארקה הוא כאשר אין כל בעיה ורק רוצים לבדוק את המתקן, כך שאם מעל התקן אין יותר צורך לבדוק כל מעגל. רן

רז חשמל

New member
מגר

1.כל עוד לא מבודדים את האפסים יכול להתקבל מצב שפזה שיוצאת ממעגל מסויים תראה תקלה למרות שלא המעגל הזה מקצר וזאת בגלל שהקצר "חוזר" דרך האפס דרך נורה או צרכן אחר. 2. קצר ברמה של מעל 0.1 לא יקפיץ פחת. 3. הרבה פעמים , למרות שהבעיה היא במקרר, הוא לא יראה קצר בבדיקה אבל ימשיך להקפיץ את הפחת. זאת בגלל שהקצר הוא רגעי ותלוי בטפרטורה של המדחס. מה שיקרה זה שתדירות הקפיצות תגדל ואז יהיה אפשר לתפוס את זה על "חם".

tomrokol

New member
לרז מנהל הפורום

ואם אני בא לבית שיש בו תקלה יש דרך עם מגר לדעת ישר שזה מהמקרר בכל זמן נתון בבקשה תענה לי.

רז חשמל

New member
לא ב100%

רק כאשר הפחת קופץ ולא עולה אז אפשר לבודד את המעגל כולל האפס שלו.

tomrokol

New member
לרז

אני מבין שאתה דוגל בשיטה שצריך לפרק את כל האפסים וליבדוק עם מגר עם יש זליגה בין הארקה לאפס

tomrokol

New member
אנא ממך תעשה סדר!!!

אני ממש מבולבל כל אחד כותב משהו אחר אודה לך מאוד אם תכתוב את השלבים בצורה מסודרת לבדיקת מעגלים עם מגר. זה מאוד חשוב לי ומכיוון שאתה מנהל הפורום המילה שלך היא האחרונה, ובכל מקרה אני מודה לכולם על הידע. תודה מראש תום ומבקש סליחה אם פגעתי במישהו

רז חשמל

New member
בדיקה בעזרת מגר

שלבי הבדיקה : 1. מורידים פחת וראשי. 2. מחברים הדק אחד של המגר לפס הארקות. 3. בודקים את פס האפסים ואת 3 הפאזות ביציאה מהפחת - אם אין קצר - המתקן תקין, אם יש קצר ממשיכים. 4. מורידים את כל המאמ"תים למטה. 5. בודקים שוב את האפס - אם אין קצר בודקים את הפאזות של המעגלים ומזהים את המעגל המקצר. אם האפס מקצר ממשיכים. 6. מנתקים את כל האפסים מהפס ובודקים כל אפס לחוד ומזהים את האפס המקצר. עוברים על כל הפאזות במעגלים ומזהים את הפזה המקצרת. (לא תמיד הקצר הוא גם באפס וגם בפאזה - לפעמים רק אחד מהם מקצר. 7. לאחר שמזהים את המעגל המקצר מזהים את הנקודה הסופית ע"י אותה בדיקה בתוך המעגל דרך קופסאות הפיצול (שוודיות, 70 או עומק). בהצלחה.

קובּי

New member
מגר...

ההגדרה של בדיקת המגר היא בדיקת המוליכות בין האפס להארקה

doram44

New member
למה שלא תזמין חשמלאי.

זוהי העבודה שלו וגם הוא צריך להתפרנס. וחוץ מזה חשמל הורג . חבל על הזמן . ישנם דברים שלא כדאי לשחק איתם. אני במיקצוע ואני לא מסתבכת עם דברים אין לי תעודת חשמלאי מוסמך ועד כמה שאני מבינה בתאורה אני לא מסתכנת במקומות שבהם לא מכוסה בטיחותית .

RAFI111

New member
מגר

מורידים פחת וכל המאמתים מנתקים את כל האפסים מהפס מחברים מוליך אחד של המגר לפס הארקה ראשי ואת הצד השני לאחד האפסים המנותקים לוחצים על המגר או מחוללים תלוי בסוג ורואים מה התוצאה אם המחוג רץ לסוף אז הקו נקי מזליגה אם הוא מראה 0.00או מגיע עד החצי הקו דפוק משאירים אותו מנותק ואת המאמת שלו ובודקים על מה הקו שולט בד"כ צרות באות מתאורת חוץ או מהמטבח או מאיזור כביסה

BOLDER

New member
תום

אם שמך לא היה כשם בני הייתי .... טוב לא משנה הבעיה שלך כנראה במקרר אם הוא מקרר בהפשרה עצמית אז גוף החימום נגמר אפשרות נוספת זה להוריד ראשי ולבדוק את האפסים בצורה מסודרת לאחר ניתוקם מפס האפס ע"י אוהם מטר רגיל כלפי האדמה (ארקה) ולא ע"י מגר כיוון שזליגה כלשהיא של מכשיר תתבטא באוהמטר ולאו דווקא במגר שעלול לפגוע במכשירי אלקטרוניקה למינהם בהצלחה קובי, אבא של תום

למעלה