עוקף ups סטטי

zoharhashmal

New member
עוקף ups סטטי

לאחר הפסקת חשמל רגעית באחד מסניפי רשת מזון שאני מתחזק , נפלו הקופות המוזנות מ- ups ,בלוח החשמל קפץ ח"א שרשום עליו עוקף ups סטטי . הקופות לא חזרו לעבודה לאחר הרמת הח"א ,הבנתי שיש קצר פנימי ב- ups ,מה בדיוק ? את הקופות הוצאתי לחיבור דרך הרשת ,מחר יבואו לתקן או להחליף ups . שאלה שניה : בן בשט החזיר את בקשת הרשיון למוסמך לעובד שלי ,שיפרט שביצע עבודות בזרם חזק , למה התכוון המשורר ?

lekner

New member
המשורר בעצמו

לא הבין למה הוא מתכוון אין הגדרה לזרם חזק אבל המצב שלך טוב במכתב צריך לרשום העובד X עבד בתכנון פיקוח וביצוע ,תיקון תקלות וכו...(מה שרלוונטי) של עבודות חשמל בזרם חזק של עד 1X40 אמפר באופן עצמאי ובמערכות בזרם חזק של עד 3X80 אמפר בפיקוח של Y בעל רישיון (דרגה מוסמך מינימום) מספר לא לרשום שהוא עבד עצמאי בזרם מעל מה שהרישיון שלו מתיר ניתן לגמרי להוריד את השורה של עבודה עצמאית אך זה מומלץ אני באופן אישי מאמין שאם תשלח את המכתב ותמלא את הדרישות הכתובות העובד יקבל את הרישיון נכון שיש הרבה דיבורים על בן-בשט אבל מניסיון שלי ושל עוד כמה זה נכון שהוא דוחה בקשות על ימין ועל שמאל אך לכולם יש פרוט מה צריך להוסיף לאחר ההוספה מקבלים את הרישיון בנוסף שוב מניסיון אישי לפנני מספר שנים ביקשתי את הראשי הוא סירב בטענה שאחד הצילומים של התוכניות לא ברור על פניו תרוץ כיוון שהיו מספר תוכניות אך על יאוש שלחתי הכל מחדש כולל הצילום הנדרש ורשמתי מכתב תודה ובו רשום בן-בשט היקר תודה על השרות המהיר צירפתי את כל המסמכים החסרים אשר לא היו ברורים \ חסרים תודה עופר (זה היה קצת יותר מפורט אבל זאת הכוונה אני יודע שהתגובה קצת ארוכה אבל מה זה לקרוא 2 דקות לעומת דחייה נוספת
בהצלחה

רשר

Well-known member
מנהל
יש כאן דוגמה לאישור דומה

חפש אותה תחת "רשיון חשמלאי"

paparazzi2

New member
יש לי חבר עם בעיה דומה

חבר שלי עובד בחברת חשמל הוא בקש רשיון מוסמך מבן בסט צרף את כל התעודות עם מכתב המלצה מי מהנדס שעובד איתו וקיבל תשובה מבן בסט שהוא מבקש לשלוח לו תוכנית שתכנן וביצע והגיש לבדק במתקן . החבר עובד בשרות לקוחת של חברת חשמל במתח נמוך וגם במתח גבוה . אבל הוא לו יכול לעשות עבודת פרטיות או להגיש מתקן לבדיקה של חח"י . מה הוא יכול לעשות כדי שבן בסט ייתן לו רשיון של חשמלאי מוסמך (אין לו בעיה של פז"מ )

רשר

Well-known member
מנהל
למה שיתנו לו רשיון?

לתכנן, לבצע, דבר שלא התנסה בו בתקופת ה"פז"מ"? הרי החבר יכול יום אחרי קבלת הרשיון להרוס ללקוח את החיים בעזרת הצגת הרשיון - החיים לא כמשל אלא כעובדה מעשית, פז"מ - פרק זמן מינימלי להתנסות בתחום לפני קבלת דרגה, רשיון,,, כאן צריך להצדיק את בן בשט ששומר על המקצוע מכניסת אנשים ללא ידע ונסיון, מה כן - לפנות לממונה עליו בחח"י לבקש עזרה ברכישת נסיון מתאים - הם כבר מכירים את הבעיה,

paparazzi2

New member
רשר עם כל הכבוד

אני לא מוצא את ההבדל. מה אם החבר לא חוצב בקיר ולא מקבע צנורת וקופסאות אז הוא לא חשמלאי ? את חוקי החשמל הוא מכיר , אני יודע שבמהלך העבודה שלו הוא מתמודד עם בעיות חשמול בעיות הארקה/ אפס (גם בציוד ש לחח"י וגם במתקן הלקוח) יש לו ציוד מדידה . אבל הוא לא יכול להגיש מתקן להדיקה יש נגוד אנטרסים . זה לא שהוא פחות טוב

רשר

Well-known member
מנהל
רשיון חשמלאי

אותי שכנעת - אך את בן בשט, הוא והמהנדס שחתם לא שכנעו - למה, איני יודע כי לא ראיתי את המסמכים וגם אין צורך שאראה אותם (אני לא מחלק רשיונות), עד כה טרם נתקלתי במקרה שהמלצתי עליו ונדרשו אישורים ובדיקות מסוג זה, עפ"י מה שאני קורא כאן מדי פעם אני מבין שהדרישה נובעת מאישורים "לא אמינים", לכן העלתי כאן מספר פעמים את הדוגמה אך כמובן שלא כל העולם (ובמיוחד המהנדסים) קורא את הפורום שלנו, אגב הדוגמה נכתבה במקור כדי להענות לדרישות התקנות כפי שהן מופיעות באתר (ראה קישורים) בתנאים לקבלת רשיון מוסמך: "(7) עבד במשך שנתיים בעבודות חשמל כחשמלאי-מעשי ועמד בהצלחה בבחינות לקבלת רשיון חשמלאי-מוסמך שערכה יחידת הבחינות;" לכן עוברים לבדוק מהן הדרישות מחשמלאי מעשי: "11. העבודות המותרות לחשמלאי-מעשי (תיקון: תשנ"ד, תשנ"ה) בעל רשיון חשמלאי-מעשי רשאי - (1) לעסוק בביצוע העבודות של בעל רשיון חשמלאי-עוזר; (2) במיתקן חשמלי בעל מתח נמוך, לעסוק בביצוע עבודות חשמל - (א) כולל עריכת תכניות, למעט תכנון הארקת יסוד - כשהמיתקן בעל עצמת זרם עד 1X40 אמפר, ונמצא בתוך מבנה המשמש לדירות מגורים או למשרדים; (ב) למעט עריכת תכניות, כשהמיתקן בעל עצמת זרם העולה על 1X40 אמפר, ובלבד שהעבודות יבוצעו על פי תכנית שאישר בעל רשיון הרשאי לערוך אותן ובהשגחתו ובאחריותו של בעל רשיון מתאים לזרם המיתקן." ימלאו דרישות אלו ינתן רשיון ללא דרישות נוספות, אך כיצד אמור בן בשט לדעת שאכן תכנן המועמד מתקן מתאים אם לא נכתב כך באישור או לחילופין הוצג בפניו אישור בודק על מתקן שתוכנן ובוצע ע"י המבקש? אחרי תאונה שיבוא לבדוק מי נתן לנ"ל רשיון, בן בשט צריך להציג את התיק ולהצדיק עפ"י המסמכים שיש בו את מתן הרשיון אחרת הוא מועל בתפקידו,

למעלה