עוף בסגנון מקסיקני-מי מכיר?

ninia1

New member
עוף בסגנון מקסיקני-מי מכיר?

שלום לכולם, מישהו מכיר אולי את המתכון לעוף הנ"ל עם זיתים וצימוקים? במקור היא מהספר של רות סירקיס (מהמטבח באהבה?) אך הספר אבד לנו ואמא לא זוכרת בדיוק את המתכון...אני לעומת זאת זוכרת את הטעם - מעולה! אם למישהו יש את הספר ויכול להקליד לי את המתכון - אשמח מאוד. אנחנו רוצות להכינו מחר לכבוד יום הולדתו של אבי. המון תודה, ניניה

clcl

New member
כנפי עוף ברוטב כמעט-מולה

כנפי עוף ברוטב כמעט-מולה רוטב מולה הוא רוטב מקסיקני-אינדיאני המורכב מחמישה סוגי פלפל חריף, שוקולד ושלל תבלינים שיוצרים מרקחת חריפה-חריפה

clcl

New member
עוף בזיתים וצימוקים / רות סירקיס

עוף בזיתים וצימוקים 8-10 מנות החומרים: 2 עופות מחולקים למנות 2 בצלים קצוצות 6 שיני שום פרוסות 6 כפות רסק עגבניות 2 כפות א.מרק כף חומץ א.צ'ילי, פפריקה וכמון 100 גר' צימוקים 100 גר זיתים אופן ההכנה: 1. משחימים את העוף בשמן ומוציאים. 2. מזהיבים קלות את הבצל והשום, מוסיפים כוס מים, רסק עגבניות, א.מרק, חומץ ותבלינים, ומבשלים כמה דק' יחד. 3. מחזירים את העוף ומוסיפים את הצימוקים והזיתים. 4. מכסים ומבשלים על אש קטנה 30-40 דק'. מקור: רות סירקיס

סימונה 5

New member
עוף בזיתים בסגנון מקסיקני

2 עופות מחולקים למנות שליש כוס שמן 2 בצלים בינוניים 6 שיני שום 6 כפות רסק עגבניות 1 כוס מים 2 כפות אבקת מרק עוף 1 כף חומץ חצי כפית אבקת צ'ילי רבע כפית פלפלת חריפה 2 כפיות כמון 100 גרם צימוקים 100 גרם זיתים מגולענים מיבשים את העוף במגבות נייר. במחבת גדולה בעלת מכסה מחממים את השמן ומשחימים בו את חלקי העוף משני הצדדים. מוציאים את העוף מהמחבת. קוצצים בצל ושום,מוסיפים למחבת ומטגנים עד שהם מזהיבים במקצת. מוסיפים את הרסק,המים,אבקת המרק,והחומץ,מבשלעם 10 דקות עד שנוצר ררוטב סמיך. מוסיפים את התבלינים ומחזירים את העוף למחבת. מוסיפים גם את הצימוקים והזיתים. מכסים ומבשלים על אש קטנה כ-40 דקות. מדי פעם מרטיבים את העוף ברוטב שנוצר. טועמים ומשפרים את הטעם לפי הצורך. רות סירקיס סימונה

ninia1

New member
איזו מהירות! המון תודה!!!

אני לא מאמינה - התגובות הכי מהירות שקיבלתי! ועוד בפורום שגם ככה עונים בו כל כך מהר...תודה לכולכם. אני ממליצה מכל הלב על העוף הזה - הרוטב שלו כל כך טעים שאי אפשר להפסיק ללקק את האצבעות. ניניה

למעלה