ישראל מבשלת עם ישראל אהרוני

מיכי 10

Member
נכון מאד. ויש הרואים בנימוס

בכלל, צביעות. אז על נימוסי שולחן, הס מלדבר, וגם כללי היגיינה בסיסיים אפילו, מחוץ לתחום עבור חלק מהם.

אספרסו2

New member
טבילה כפולה

משולה לאלימות,זה כבר הרבה מעבר לחוסר נחמוסי שולחן.

לא רק אנחנו

הרי הטבילה הכפולה מגיע עוד מג'ורג בסינפלד. מזמן אנחנו מודעים לכך שכאן זה לבנטין (לא רק ברח' לבונטין
) ואמר יועז הנדל שיש מי שמנגן בכינור ויש מי שמנגן בדרבוקות. בתרבויות מסוימות (דרבוקות) זה לא עניין של נימוסי שולחן, מפני שפשוט כך נהוג. מניחים את המנה במרכז השולחן וכ"א טובל בה את הפיתה שלו עם מילוי מהמאכל ושם בפה. אף אחד לא מתרגש שם מטבילה כפולה. גם פה בשבטי הבדואים עדין ניתן למצוא מהנוהג הזה. לגבי הישראלי שלא מקפיד בכללי התברואה (והנימוס) ומגיע למימוש טבילה כפולה ואף גרוע מזה, גם בעצם יכול להפיץ את הקורונה! שזה חמור בפני עצמו. כמה ישראלים נוהגים כך? הרבה. לפי הסקר האחרון כ-40 מנדטים!

אספרסו2

New member
נו זה לא פלא

שב"תרבויות" שאלימות היא נכס צאן ברזל אצלן ישנה גם אלימות קולינארית.

באותו סיגנון

לא רחוק ממני
יש מסעדה קטנה. פעם ישבתי שם, ונכנס אדם והזמין לעצמו מרק פטריות. ברם אחרי המתנה של יותר מ-30 דקות, ובלי מרק, שם האיש לב, שמימינו יושב אדם עם מרק פטריות וקורא עיתון ולא נוגע במרק שלו. חשב לעצמו, אקח את המרק שלו וכאשר יביאו לי את שלי, אתן לו. ניגש בשושו לשולחן, לקח את המרק, שב לשולחנו והחל לאכול. לפתע הבחין שיש במרק שערה מסולסלת...ובמבלי שיכל לשלוט בכך, הקיא לתוך הצלחת מרק. האיש עם העיתון, הרים מבט ואמר: אני רואה שגם אתה הגעת לזה

עמך: עמי ותומו

למה הדבר דומה (גלגול קציצות או קילוף תפ"א ע"י השף במשך 20 דק' (1/3) מהתוכנית? למירוץ מכוניות (נגיד פורמולה 1) ובו רכב אחד בלבד. וזה עוצר באמצע המסלול למשך 20 דק'! לא רק זאת, אלה שהקהל, בוחר למחות כפיים דווקא לקטע שבו הרכב עומד. כפי שאין הדבר נשמע הגיוני למירוץ מכוניות, אני לא רואה את העידוד והפרגון לשף שבחר לגלגל קציצות או לקלוף תפ"א המשך 1/3 מהתוכנית. נלך למופע של זמר או זמרת. נניח שהזמר מחליט באמצע ההופעה לעמוד בשקט על הבמה ולא לשיר! ואז כולם מוחאים כפיים עד ש...בגמר ההופעה משבחים ומחמיאים על איזה מופע ענק היה. במיוחד על ה-20 דקות שקט. דיי, עמך ועמ-לק: לא קונה את הבולשיט הזה. הרי צפיתי בתכנית וכאשר אהרוני החל לגלגל את הקציצה החמישית או חיים כהן לקלף את התפ"א השלישי, שאלתי את עצמי: זה באמת קורה? הם אכן חושבים שלא אשים לב לשיעמום ולחוצפה שלהם. לעומת אמירות שהם עושים זאת בחינם, או שהם מתכוננים לפני ומתכננים...אז תעשו לי טובה. גם את זה אני לא קונה. כמו לא את הפרסומת הגלויה של חיים כהן לסלטי צבר (כמעט נתקע לו בגרון). גם זה בחינם גב' אנסקי? לכו לעבוד על מישהו אחר. יש עמך שקונה את זה שמשתינים לו על הראש ואומר "איזה יופי יורד גשם". אז כל הכבוד. לי לא ישתינו על הראש!

ornme1

New member
מדוע אתה ממשיך לצפות בתוכניות? יש מבחר תוכניות בישול

בערוצי האוכל, ב VOD. מדוע אתה צופה ומודד 20 דקות של קילוף תפ"א או גלגול קציצות או לא משנה מה? כלומר, זה לא שזיפזפת. נהפוך הוא. אתה התעכבת וצפית גם באהרוני וגם בחיים כהן ומדדת להם זמנים. זה לגמרי לא ברור מדוע אתה נוהג כך. לא נראה לך - תעבור הלאה. יש אנשים (כמוני, למשל) שמאוד מחבבים את אהרוני ואת חיים כהן וגם נהנים מהתוכנית הזו.

גאונות ישראלית

התחלתי לצפות בתכנית מתוך עניין. ואז גיליתי שזה ישראבלוף והפסקתי. הרי אילו צפיתי לא הייתי יודע. עכשיו איפה הגאונות? שאת מוציא אותי הלא בסדר שצפיתי בתכנית. זה שעשו אותה כמו שהיא והשפים משכו זמן בעבודות כמו גלגול קציצות וקילוף תפ"א: זה בסדר!

ornme1

New member
למה לא בסדר? זכותך לצפות בכל מה שעולה על דעתך,

רק שאם אתה צופה במשהו שגורם לך סבל, כמו בחיים כהן חותך סלט, אין שום סיבה שתמשיך לצפות בו עוד ועוד, ולא זו בלבד, אלא שגם תמשיך הלאה ותצפה גם באהרוני עושה קציצות וגם במיכל אנסקי ובאייל שני... ואת כולם, בכל התוכניות תראה מההתחלה ועד הסוף, ותסבול סבל רב... אז ברור, אתה לא אוהב את התוכנית, תעבור הלאה. אין מה להתעמק בזה. אני, לעומת זאת, כן אוהבת. זה הכל. לא מוציאה אף אחד לא בסדר. רק לא רוצה שתסבול כל כך.

הבנתי

אם אתה לא מרוצה ממשהו מתוכנית, פשוט תעביר הלאה ואל תעביר ביקורת... או סתום. ביקורת היא חלק מהפן הדמוקרטי שלנו וגם של הפורום, וצר לי שאת נהנת מקילוף תפ"א או גלגול קציצות במשך 20 דקות, אני לא. אני גם מעביר על כך ביקורת. ואם זה לא מוצא חן בעיניך, אולי כהמלצתך - אל תקראי אותה.

ornme1

New member
למה? זה לא מה שכתבתי.

אני אתמצת לך, ובזה אסיים את השיח הזה... תעביר ביקורת. ותדפדף הלאה. אתה מעביר ביקורת, ושוב מעביר ביקורת, ושוב צופה בתוכנית ומודד זמנים ומעביר עוד ביקורת וכך הלאה. ולא עובר לתוכנית אחרת... זה הכל. יומטוב.

טעות

צפיתי בתקלה רק פעם אחת. ואני רואה לעצמי את הזכות להעביר ביקורת כמה פעמים שרק ארצה. גם אם לך יש הסגות בנידון. ובכך אני מיציתי את הדיון עמך. ראי מכאן ועד בכלל זכות לדלג על ביקורות שלי.

למעלה