מעניין אותי באמת, מה קובע "בית הדין"

אבי בן 1231

Well-known member
מעניין, תגובתך קצרה, ומאוד לא חכמה!!

רצוי לא לכתוב אותה או לפחות למחוק אותה מידית.

מיכי 10

Member
צפיתי והאזנתי לרוב הכתבה. עד דקה 21 מתוך כ-½36 דקות.

זה עניין אותי מאד, בעיקר כצרכנית חלב (ומוצריו) מושבעת.
במשפחה שלי, בני הבכור וחלק ממשפחתו, ואני, שותים חלב ושוקו בכמויות גדולות מאד מאד. ואוכלים מוצרי חלב בכיף, אבל אותם - לא בהגזמה.
בת אחת שלי ומשפחתה, צורכים חלב ומוצריו בכמויות רגילות, ללא הגזמה. ואילו בתי הצעירה ומשפ', לא נמנעים ממוצרי חלב, אבל בכמויות מדודות. הם נמנעים מחלב מן החי, וצורכים רק חלב מן הצומח, בעיקר חלב שקדים. אולי כי בעלה למד בין השאר ייעוץ תזונתי.

לכן הנושא מעניין אותי מאד. אך כיוון ששמעתי בו הרבה מאד מתנגדים לחלב, ואחדים שדווקא ממליצים על חלב, החלטתי שאמשיך כרגיל, ואנסה (אולי) להפחית קצת בצריכת החלב הניגר. וגם אשלח את הקישור אל הבן שלי.
(לא נעים לומר, אבל כרגע אני אוכלת בננה מעוכה בחלב... מעדן שנשאר לי עוד מימי הילדות).

רעיון ישן מגיע מסין והמזרח הרחוק

שם לא נהוג לאכול חלב ומוצריו. לא תמצאו ממנו זכר בתפריט הסיני.
סיני מניק או נותן לילד חלב מאבקת חלב...(תחליפים) וזהו. בסין לפני שנפתחו למערב, לא היה חלב. לא בחנויות ולא במסעדות.
לתכונות החלב יש בעד ונגד.
אני אישית לא מסתדר עם חלב. לא שותה חלב (נהנה משוקו) ולא אוכל שום מאכל חלב לבן. במיוחד לא את החמוצים (יוגורט למיניהם) שמזכירים לי טעם וריח של קיא! עד כדי כך, שאם אני צופה בתכנית אוכל ושמים יוגורט, אני מעביר ערוץ. אופייני לג'ימי אוליבר ששם על הכל יוגורט...
מוצרי חלב קשים, כגון גבינות, או קצפת - אני אוכל, לא הרבה.

מיקהפ

New member
כלומר הצעירה ומשפחתה נמנעים ממוצרי חלב.

"ואילו בתי הצעירה ומשפ', לא נמנעים ממוצרי חלב, אבל בכמויות מדודות. הם נמנעים מחלב מן החי, וצורכים רק חלב מן הצומח, בעיקר חלב שקדים. אולי כי בעלה למד בין השאר ייעוץ תזונתי."

צורכים חלב מן הצומח? תקראי לו מוישה מצידי, חלב זה לא.
יש המון תחליפים, בריאים ולא בריאים (תלוי את מי שואלים),
וגם "ייעוץ תזונתי" זה מן הגדרה מוזרה, ולא פחות מוזר הוא שאת מציינת את זה כסיבה.

מיכי 10

Member
מיקה, האמת, אני לא בדיוק מבינה מה את רוצה ממני. אנחנו לא

מכירות, אבל יש לי הרגשה שאת "מחכה לי בסיבוב" שוב ושוב, ואין לי מושג למה.

אם נוכחותי בפורום זה מפריעה לך, אני מוכנה בלב שלם לכבד את רצונך, ולצאת מכאן. ולא יחסר לי דבר!

o.k., אז חלב שקדים זה משקה שקדים או משקה סויה, משקה אורז וכד'.
אני לא המצאתי לו את הכינוי 'חלב', אבל כך הוא מוכר ומשמֵש בפי כל. חוץ מאשר בפיךְ, כמובן.

"יעוץ תזונתי", לידיעתך, זה אחד המקצועות הנלמדים במכון וינגייט, במכללות לרפואה משלימה, בפקולטה לחקלאות ברחובות ועוד.

וסתם כך, אני מצרפת תמונה של צילום מסך מגוגל.

shlang

New member
סליחה, מה את רגשנית, מי היא בכלל שבגללה תעזבי

את הפורום, שהיא תעזוב

מיכי 10

Member
תודה, אתה באמת חמוד,

ושימחת אותי בתגובתך.
אבל חשבתי שהיא אולי מוותיקי הפורום, בעוד אני רק מבקרת פה מדי פעם, ונשארת זמן מה. אז אני יכולה לוותר בקלות.

יש לי שני פורומים קבועים, ועוד כמה שבהם אני נעזרת מדי פעם (כמו תח"צ, סלולרי וכד').
יש פורום אחד, שאותו אני מחזיקה כבר 12 שנים (מאז שנתבקשתי ע"י המנהל לעשות זאת), עם עוד חברים מעטים. וכולנו שם מכירים זה את זה באופן אישי, וחלקנו נפגשים לפחות פעם בשבוע. ועוד פורום, שהנושא שלו מרתק אותי מאז ומתמיד, ושנעים מאד להשתתף בו.

אז החלטתי שרק אענה עוד בימים הקרובים, במקרה שאקבל תגובות בפורום מתכונים. ואז אפרוש, מבלי להפריע לשני גולשים, שכנראה אני "לא באה להם טוב".

ושוב תודה לך.

מיכל.

מיכי 10

Member
תודה
הבאת את אחד השירים המקסימים והאהובים עלי ביותר,

למרות שהוא נורא עצוב, ונוגע בכל נימי הלב.

ornme1

New member
כל אחד על פי בחירתו, וכנראה לא כדאי להגזים בצריכת מוצרי חלב

למעלה