לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
4471444,714 עוקבים אודות עסקים

פורום מתכונים

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מתכונים

x
הודעה מהנהלת הפורום
** בלוגרים יקרים - אין להעלות הודעה שמכילה קישור לפוסט-מתכון שלכם ללא המתכון המלא. תודה **
המשך >>

לצפיה ב-'תפוז לא מאפשר לי גישה לתיבת המסרים'
תפוז לא מאפשר לי גישה לתיבת המסרים
03/05/2019 | 13:30
15
98
לא קיבל סיסמא קיימת
החלפתי סיסמא
לא קיבל סיסמא חדשה
שוב החלפתי סיסמא...
נו, באמת.
מתכונים >>
לצפיה ב-'והמנהל כאן אומר שדבריי "אינם נכונים"...'
והמנהל כאן אומר שדבריי "אינם נכונים"...
03/05/2019 | 14:03
1
118
ועוד רוצה דיון בנושא
כלום לא עובד בתפוז, לא מערכת הפורומים הנטושים, לא המסרים
ואפילו לא במשוב.
חובבנים.
מתכונים >>
לצפיה ב-'ראיתי כאן , כמה הודעות לפני כן,'
ראיתי כאן , כמה הודעות לפני כן,
03/05/2019 | 19:26
88
שהוא חולק עליך, ולכן כתבתי כאן, כי ברור לחלוטין שישנה בעיה במערכת.
מתכונים >>
לצפיה ב-'בעיה ידועה שעובדים עליה כרגע'
בעיה ידועה שעובדים עליה כרגע
03/05/2019 | 17:02
2
73
אתה לא היחיד שנתקל בה
מתכונים >>
לצפיה ב-'נכון, אבל קיימת הכחשה... לכן ציינתי'
נכון, אבל קיימת הכחשה... לכן ציינתי
03/05/2019 | 19:27
26
לצפיה ב-'לא עליה עובדים אלא עלינו'
לא עליה עובדים אלא עלינו
04/05/2019 | 20:36
73

המערכת של תפוז בקריסה כבר הרבה זמן, לא ממש נראה שזה אכפת למישהו וחבל.
מתכונים >>
לצפיה ב-'אצלי אותו הדבר בדיוק '
אצלי אותו הדבר בדיוק
04/05/2019 | 12:18
22
לצפיה ב-'חוסכים בשכר עבודה של תוכניתנים שווים... '
חוסכים בשכר עבודה של תוכניתנים שווים...
05/05/2019 | 10:59
8
23
לצפיה ב-'מצד אחד אתם לא עונים אם אתם רוצים לנהל דיון מצד שני ממשיכים'
מצד אחד אתם לא עונים אם אתם רוצים לנהל דיון מצד שני ממשיכים
05/05/2019 | 19:22
7
114
לכתוב דברים.

אז בואו נתחיל משני גילוים נאותים -

1. אני לא עובד תפוז, אין לי קשר אישי ו/או ישיר לתפוז. ניהול הפורום הוא התנדבות מלאה. אני לא מדבר בשמם וכו'

2. אני המון שנים בסביבה (למשל בתפוז מיוני 2000. כנסו לכרטיס האישי שלכם ותראו ממתי אתם לשם השוואה). אני גולש בסביבות 25 שנה (באינטרנט ולפני זה ב BBS) ולמדתי את התחום וכתבתי תיזה בנושא די קרוב.

עכשיו לעניין - אתה זורקים משפטים כמו חוסכים בשכר עבודה וחובבנים וכו'. יש לכם מושג כמה עולה לתחזק מערכת כמו תפוז? כמה בעלי ידע בנושאים שונים נדרשים? כמה עולה תחזוקה השרתים? עכשיו תנסו רגע לזכור כמה אתם משלמים על השימוש בתפוז? אתרי אינטרנט (כמו פרינט) במצב כלכלי קשה. הרשתות החברתיות הגדולות כמעט הכחידו לגמרי את הפלטפורמות הישנות. זה צעד טבעי שקורה אחת לכמה שנים בתחום הטכנולוגיה.

עכשיו אתם מנהלי תפוז וקמים בוקר אחד ומגלים שהאקר פרץ ומחק לכם את כל מסד הנתונים. הגולשים נכנסים בבוקר ואין פורומים. פשוט ככה - חומר של עשרות שנים נעלם יום אחד.

איך אתם מטפלים בנושא? כמה זמן זה לוקח? כמה כסף? עכשיו מה תעשו אם השקעתם נגיד שבוע בניסיון לתקן את התקלה ואז בבוקר שאחרי זה קורה שוב? ושוב? ושוב?

[אני לא יודע אם מה שקרה היה מתקפה של האקרים או סתם תקלות טכניות. אבל התוצאה זהה]

תסתכלו על הבעלות של האתר ועל הירידה בהכנסות וברווחים. בכל שנה שעוברת ההכנסות מפרסום יורדות (כאמור נתח העוגה עובר בצורה די החלטית לגוגל ופייסבוק).

ובכלל - אתם מקבלים במשוך 20 שנה מוצר בחינם ואנשים שם עובדים קשה ומנסים להצליח ולשרוד בסביבה כל כך קשה ותחרותית. אז במקום להגיד מילה טובה אתם מוצאים לנכון להתבטא בצורה כזו.
מתכונים >>
לצפיה ב-'עבודת ההתנדבות שאתה מבצע ראויה להערכה.'
עבודת ההתנדבות שאתה מבצע ראויה להערכה.
<< ההודעה הנוכחית
06/05/2019 | 10:44
3
117
ושלא תהיה אי הבנה בעניין הזה, ברור שאתה משקיע מזמנך.
תודה לך. מכל הלב.
אנסה לענות לדברים שכתבת באותו סדר, לדעתי ולמיטב הבנתי.
אין לי כוונה להתנצח.

תפוז הוא פורטל,ענק, שכולל פונקציות שונות. בין השאר מערכת פורומים. פעולת מערכת הפורומים לוקה בחסר. (אני מדברת רק על הפורומים)
אתה חוזר ומציע לערוך דיון.
על מה אתה מציע לדון? אם נדבר על זה תיבת המסרים תחזור לעבוד באופן תקין?
די ברור שדיון כזה לא ישנה את אופן עבודת המערכת.

האקר פורץ מחק תכנים בפורטל?
הרי נהוג לגבות מערכות מחשב.
גיבוי זה לא משהו אקראי, גיבוי זו פעולה שגרתית שמהווה חלק בלתי נפרד מהתחזוקה.
בכל מערכת מתוקנת קיימות תוכניות גיבוי. כלומר לא סתם העתקה, אלא תוכניות שמותאמות למערכת, ומאפשרות העלאות גיבויים ושיחזורי היסטוריה.
מה קרה לגיבויים? מה זה "חומר של עשרות שנים נעלם"? ברור שמצב כזה אינו תקין... לא רק ההאקר, אלא גם אופן ההתנהלות במערכת עצמה...

חבל מאוד שקיימת ירידה בהכנסות וברווחים של האתר.
הרי בסופו של דבר מדובר בגוף עיסקי, והשירות החינמי שאנו מקבלים כאן, נשען על יכולות מסחריות שהאתר צובר עקב אותו שימוש שמתאפשר לנו כביכול בחינם.
כי הרי בלי הגולשים, התכנים עליהם נשען האתר לצרכי מסחר לא יהיו קיימים...

אני לא מתיימרת להבין מה הם השיקולים העסקיים של הנהלת תפוז, אבל לדעתי, אם מציעים שירות מסוים, בלי קשר לתשלום, יש לעמוד בכך,
ואם אי אפשר לעמוד בכך, אולי עדיף לצמצם?  ביודעין, בגלוי, תוך פירוט השיקולים שהובילו לצימצום... או אולי לענות למתלוננים שאכן, קיימת בעיה, ומתקשים לתת לה פיתרון, במקום להכחיש? 
זה יותר מכובד בעיני מלהחזיק משהו שלא בדיוק עובד (ולמען האמת, די מתסכל את המשתמשים),  ולטעון שכן עובד...  
לשכור שירותים של חובבנים יכול להיות הרסני בטווח הרחוק.

קראתי שוב את הפוסטים בנושא ובאמת שלא מצאתי התבטאויות לא הולמות... גולשים מצביעים על בעיות מתמשכות שאכן קיימות, מתריעים.
אני כאן, מעוניינת שהדברים יעבדו באופן תקין ורוצה שתפוז ימשיך להתקיים. 

מתכונים >>
לצפיה ב-'צודקת בהחלט ובנוסף...'
צודקת בהחלט ובנוסף...
06/05/2019 | 12:40
1
125
אנחנו לא שותפים של הגוף הפיננסי הזה, לא ברווחים וגם לא בהפסדים,
לא מנהלים אותו נכון או מכל סיבה אחרת? אין זאת הבעיה של החברים
ואין להם על מה להלין/לדון/להטיף מוסר מה גם שכפי שציינת אבל האדון 
כהרגלו רואה רק צד מעסיקיו ומתלונן על ההערות שלנו שהן לגיטימיות
לחלוטין.
כמה פעמים לדעתם צריך להרשם לתפוז? ומה עם תיבת המסרים האומללה?
ויש לו עוד על מה להתלונן?.
אתם לא מסוגלים לנהל פורטל כזה? תסגרו אותו, אבל אל תתנו תשובות
מתחמקות, מטעות ומבישות, די לראות את פורום משוב שלהם בכדי להבין
עם מי יש עסק ועד כמה אתם חובבים.
אין דיון, אין צורך בדיון וכל נסיון לרכך את הבעיות הוא פתטי.

מתכונים >>
לצפיה ב-'הם לא המעסיקים שלי'
הם לא המעסיקים שלי
07/05/2019 | 15:32
70
פתרון של אם הם לא יכולים שיסגרו לא יישרת אף אחד. אתה מצידך רשאי כמובן (כמו לא מעטים) להכריז שאתה לא נכנס יותר ולא פעיל באתר. לגיטימי לחלוטין.

מתכונים >>
לצפיה ב-'כמובן שהתקלות מחרפנות וגורמות לעזיבה של רבים'
כמובן שהתקלות מחרפנות וגורמות לעזיבה של רבים
07/05/2019 | 07:14
80
אני רק אומר שהמצב די קשה ולכן אי אפשר לזרוק לאוויר חוסכים על שכר. זה לא שהם מדפיסים מיליונים ובא להם להרוויח מיליון ומאה אלף אז חוסכים.

מטבע הדברים צריך לממן את אותם עובדים, שלהערכתי צריכים לתמוך בלא מעט אתרים (אפשר לראות למעלה כמה אתרים יש לקבוצה).

מטבע הדברים מנהל של ארגון כזה צריך לתעדף את כח האדם שלו (ואת הכסף שהוא משקיע) בין כל המוצרים שיש לו - למשל מי הכי רווחי, מה נחשב שירות חיוני וכו'.

בנוגע לגיבוי  - לזה אני מתכוון. האם היית פעם בארגון שבגלל תקלה/מתקפה נמחק לו כל מסד הנתונים? את יודעת משמעויות וידע נדרש לשחזור? לא כזה פשוט להגיד יש תוכנה... את יודעת כיצד מתבצע הגיבוי בפועל? זה כאב ראש אחד גדול, וצריך לראות כיצד משחזרים בלי לפגו בתפקוד של שאר האתרים וכו'.

מסגנון הכתיבה שלך אני מבין שאת דווקא מבינה עניין ויש לך ידע נרחב, ולכן את וודאי יודעת שתוכן ופרסום לא מביאים היום רווח באתרים ובפרינט. זה לצערי המצב.

לתפוז יש אחריות כלפי הגולשים והתוכן כאן. היו לא מעט מקרים של אתרי תוכן גולשים שפשוט הרימו ידיים ונסגרו וזה גרם לתסכול רב ולבכי לדורות.

ברור לך שתפוז לא נהנים כשיש תקלה בתיבות המסרים או כשפורום נמחק וקהילות שלמות עוזבות. אבל לא מדובר על חובבנות - מדובר בסופו של דבר בניהול עסק, ובתקורות.

גם אצלך בעבודה את לא יכולה לטפל בכל התקלות בכל רגע נתון כי, כאמור, נדרש זמן, וכסף ומומחיות. לזכרוני זו מערכת תוכן שנשענת על מערכת מחו"ל ולא נבנתה בארץ. וגם אם כן - מפתחים ומאפיינים עוזבים ולוקחים איתם ידע לפיתוחים ישנים, טכנולוגיות מפסיקות להתמך, ודברים לא פשוטים כמו שנדמה.

לא אמרתי שהיה תוכן פוגעני. סך הכל כתבתי בשרשור המקורי שדברים לא תמיד נכונים או לפחות יש אספקטים רחבים יותר מאשר פשוט להגיד חובבנים וכו'.

יכול להיות שנושא השיקוף לגולשים לוקה בחסר, ומטבע הדברים יש חוסר בכח אדם מאותן סיבות כספיות.

אולי גם האחראים על התוכן של תפוז לא מצליחים לקבל מידע מלא מהאחראים על הפיתוח, או מקבלים הבטחות או מבוצע תיקון שלא פותר את הבעיה. זה קורה בכל ארגוני המחשוב - ביטוח, בנקאות, תעופה, מסחר... ככה זה בפיתוח לצער כל מי שעוסק בזה.

סך הכל אני אומר שלמרות שהמערכת באמת בתפקוד לקוי זמן רב, עדיין אפשר להבין גם את הצד שכנגד ולקוות לטוב.

ואם עוד לא היה ברור - תפוז לא המעסיקים שלי. חבל שהעברית שלי לא מספיק ברורה
מתכונים >>
לצפיה ב-'היי אל תשוויץ בהיסטוריה הארוכה שלך..'
היי אל תשוויץ בהיסטוריה הארוכה שלך..
07/05/2019 | 09:11
2
99
גם אני מגולשי העבר [ בשל העובדה שאני מחליף ניקים סדרתי, אין לי ניק משנת 2000 ], והתחלתי את חיי עם מחשבים דווקא בקופות רושמות בבתי מלון, גיבויי יום שנעשו במחשבים עם סרטים מגנטיים וכו'
מ- 1995 אני גולש בפלטפורמות המשתנות ללא הרף.
כתבת כתב הגנה יפה על הנהלת תפוז וכשלונותיה, בהחלט.
מתכונים >>
לצפיה ב-'לא השווצתי, רציתי לתת פרספקטיבה'
לא השווצתי, רציתי לתת פרספקטיבה
07/05/2019 | 15:30
1
67
אם אתה וותיק אז אתה וודאי יודע מה המשמעות לשחזר כמות כזו של נתונים במערכת מורכבת כמו תפוז.

כאמור - לא עובד של תפוז, אין לי קשר אמיתי אליהם, לא מקבל מהם שקל. פשוט מאד מאד ותיק פה וגם חי את התעשיה ואת התחום.

אי אפשר להתייחס אליהם כארגון שמדפיס כסף וחוסך/מתקמצן.

זה ארגון במצב קשה שלהערכתי נלחם על חייו ומשתדל שיהיה לגולשים טוב.

זה לא פשוט ומאד מסובך. מניח שהעושים במלאכה מטעם תפוז נמצאים בין הפטיש לסדן כי הם לא מנהלים את הכל ותלויים במנהלים ובאנשי הטכניים, ומצד שני צריכים לנסות לתת מענה לכמות עצומה של לקוחות שסובלים ממש מתקלות במקום שמהווה סוג של פינה אישית עבורם.

מבין את הכעס והתסכול של כולם. מבין היטב שמחר בבוקר יכולים להכנס ולמצוא הודעה שהאתר עומד להסגר ושכולם יבצעו גיבוי על תכנים אישיים אם מעוניינים.

לא חושב שמישהו עושה בכוונה או חובבן - פשוט התמודדות עם מציאות לא קלה.

זה הכל
מתכונים >>
לצפיה ב-'בתור גולשת ותיקה כאן (19 שנים)'
בתור גולשת ותיקה כאן (19 שנים)
07/05/2019 | 16:56
86
ובפורומים אחרים שנסגרו לצערי, אני יכולה לומר שבסך הכל המצב אמנם די גרוע, אבל אם שואלים אותי האם לעבור לפייסבוק למשל - התשובה שלי תהיה שלילית.
את יאיר אני זוכרת מפורום מתכונים במעריב - שכבר לא קיים.
קהילות IOL - כאשר נמכרו לוואלה - נמחקו כולל התוכן המלא שלהן.
אורט - שם גם היו פורומים שונים (אוכל, תמיכה טכנית ועוד ...) נסגר - כולל התוכן.
היו פורומים נוספים (קשורים למתכונים) BSH , ספידי שלא נותר מהם זכר.
לפיכך לדעתי צריך לנסות לשמר את הקיים, ולקוות לטוב.
למזלי - אין לי בעיה עם שם המשתמש או כניסה לתיבת המסרים. מבינה את התסכול שמי שכן חווה את הבעיות האלה, אבל תמיד אפשר לתקשר גם דרך תיבת מייל.
שלא תהיינה צרות אחרות!
רעיה

מתכונים >>

הודעות אחרונות

17:59 | 15.11.19 מיכאל384
00:11 | 15.11.19 NEHAMA81
16:15 | 14.11.19 מיכאל לנג
09:10 | 09.11.19 מיכאל לנג
16:32 | 08.11.19 כסא המלך
21:35 | 07.11.19 קצף גל
18:14 | 05.11.19 שחום נאה 41
08:47 | 04.11.19 מיכאל לנג
15:25 | 03.11.19 מיכאל לנג
18:32 | 02.11.19 השף היחף

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ