פירוש שם של מנה

פירוש שם של מנה

בתפריט מסעדה מזרחית מופיע: "מאנדי בשר בזרב".
מה זה מאנדי? זרב זה סוג של תנור?

מיקהפ

New member
זרב - בישול איטי של עוף ובקר בתוך האדמה.

או סוג של תנור מסורתי עשוי אבן (?) ואדמה.
מאנדי, לא הצלחתי למצוא, רייס דייויס? (נדמה לי), או המאמן.

חביף1

New member
מתברר שזה אותו הדבר

מאנדי וזרב.
הנה קישור לדף בויקי באנגלית [ לא מיתרגם לעברית] המאנדי

Mandi (Arabic: مندي‎) is a traditional dish originated from Hadhramaut, Yemen,[1] consisting mainly of meat and rice with a special blend of spices. It is cooked in a pit underground. It's extremely popular and prevalent in most areas of the Arabian Peninsula, and even considered a staple dish in many regions. It's

also found in Egypt, the Levant, and Turkey.
זרב = כמו שכתבה לפני מיקהפ "זרב” משמעותו היא - בישול איטי של מנות בקר ועוף בתוך האדמה בחום הנובע משריפת פחם ועצים בתוך הבורות.
נסו את מנת השף שלנו "זרב" - כתף כבש, על מצע אורז, תפוחי אדמה, בטטות וירקות שורש.

מכאן עולה השאלה - מדוע אם כך לקרוא למנה בשני השמות של אותה טכניקת בישול? קצת "פלצנות" או אולי בורות של בעלי המסעדה?

מיקהפ

New member
לעוזרת הבדואית אין שום מושג,

מהמרת על בורות, ו/או נסיון לדבר במילים לא מובנות בכוונה. (אקזוטיות או משהו).

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
מנדי וזרבּ זה לא אותו דבר, אלו הם סוג מאכל ושיטת הכנה.

הזרבּ (زرب) היא שיטת בישול בתוך בור באדמה שאנחנו מכירים מהרבה תרבויות פרימיטיביות, כיום מדובר במעין תנור שבנוי בתוך בור ובד"כ מדופן בלבנים או בבטון.

המנדי (مندي)לעומתו הוא מאכל המורכב בעיקר מאורז ובשר כלשהו שכפי הנראה במקור היה מבושל/נאפה בתוך הזרבּ וכיום מוכן לרוב בתנור רגיל או על גבי כירת גז עם או בלי תוספת עישון כלשהו. בחלק מהמתכונים באתרים הערבים יש אפילו לא עלינו תוספת של צבעי מאכל שונים על מנת שהאורז יצא בצבעים שונים, פיכס.

אם כתוב בתפריט של המסעדה שהמנדי הוכן בזרב זה אומר שמנת המנדי בושלה בדרך המסורתית בתוך זרב, אני כמובן הייתי רץ לראות את זה במו עיניי אבל זה רק בגלל שאני קטן אמונה מבטן ומלידה.

הכנת מנדי
זרב מודרני

TCHM

New member
מדויק

למעלה