איך בוחרים בלנדר?

LM817

New member
איך בוחרים בלנדר?

לפי איזה קריטריונים בוחרים בלנדר? על מה צריך להסתכל ומה זה אומר?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
בדיוק כמו שבוחרים כל כלי עבודה אחר

1. מגדירים את הצרכים כלומר מה הכלי אמור לבצע.
  2. מגדירים את מסגרת התקציב.
  3. בודקים איזה כלי מתאים לביצוע המשימה ועומד במגבלות התקציב.
  4. נכנסים לאתרי השוואת מחירים ובודקים היכן נקבל את הכלי שבחרנו במחיר הכי טוב עם תשומת לב לחוות דעת על הספק.

LM817

New member
תודה, תווך המחירים הוא כ-30-50 דולר

אם הכלי ישרת אותי יותר משנה, ההבדל במחיר יהיה זניח.
הצרכים שלי הם הכנת מילקשייקים (כולל פירות קשים כמו תפוח), קוקטיילים. אולי גם שבירת קרח.
השאלה היא כמה וואט, איזה נפח, כמה סל"ד וכדומה. זכוכית או פלסטיק? למה משמשים מהירויות שונות? אני לא הכי יודע איזה קריטריונים מגדירים בלנדר טוב.

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
התקציב קצת נמוך לבלנדר טוב בכל אופן לגבי הנפח

תחשב איזה נפח אתה צריך לפי הכמות אותה אתה מתכוון להכין ולפי זה תבחר.

בלנדר שאמור לרסק ירקות קשים וקרח ולשרוד צריך מנוע חזק, הנינג'ות על דגמיהם השונים אמורים להתאים. אני משתמש באחד כזה כבר יותר מחצי שנה בדיוק למטרה הזו.

אפשרות נוספת וזולה היא הסמוראי 1000W. המחיר הרגיל שלו בין 800 ל1000 ש"ח אבל מאחר והוא חולק כשי ביריד האחרון של חבר תוכל למצוא אותו חדש לגמרי באתרי יד שנייה במחיר מצחיק.

LM817

New member
תודה על התגובות

כתבתי בדולרים, אבל אני קונה באירופה, לא בארה"ב. שקעים הם לא אישיו.
מנוע של 400-500 וואט זה לא מספיק בשביל קרח? צריך 1000W? כי 1000 זה נשמע מלא (נראה לי זה מרסק עצמות).
שמתי לב שיש דגמים עם "קנקן" שבו הלהבים בתחתית ויש משפחת דגמים עם מין "בקבוק" שמתלבש הפוך. איזה מהם עדיף לאיזו מטרה?
הנפח של ליטר אחד נשמע לי מספיק.

גולי233

New member
פירוק לטובת ניקוי

אחד הפרמטרים החשובים לדעתי היא קלות הפירוק לטובת ניקוי. בלנדרים שלא ניתן לנקות בקלות וביסודיות עלולים להפוך עם הזמן למלכודת של זוהמה, כזו שמסתתרת למטה ולא רואים בהכרח אבל מתערבבת יפה עם כל משקה שמכינים.
&nbsp
כמו כן -
* דגם איכותי שלא מחליד בבסיס לאחר שטיפה
* בשביל לכתוש קרח צריך מנוע חזק.
&nbsp

LM817

New member
קריטריון חשוב!

כן, תודה שהזכרת לי את זה. אני זוכר שלהורים שלי היה אחד עם קנקן שנכנס חומר בין גומיית הבידוד לבין הלהבים והתחיל להסריח. לא נעים.

למעלה